Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tez Anketim icin desteginize ihtiyacim var

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Tez Anketim icin desteginize ihtiyacim var

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eyl 12, 2020 3:58 am

Merhaba sevgili forumdaslar tezimde gerekli olan anket icin almanca bilen herkesten yardim bekliyorum. Yaklasik 300 kisinin katilimi olmasi gerekiyor gerekli istatislikleri olusturabilmem icin ve su an sadece 17 kisi katildi.

Asagidaki linkten ankete ulasabilirsiniz. Neler yapilmasi gerektigini sitenin ana sayfasinda acikladim. Eger katilirsaniz maksimum 10 dakikanizi alir ve bana büyük bir destek saglamis olursunuz. Simdiden anketi doldurup destek veren herkese cok tesekkür ederim.

Umfrage Link : https://chatbotsite.herokuapp.com/
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Tez Anketim icin desteginize ihtiyacim var

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eyl 12, 2020 3:26 pm

Güncel.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Eyl 12, 2020 5:05 pm

Termin vereinbaren yerine "termin ver", "terminvereinbaren", "termin verein" gibi şeyleri almıyor. Zaten sadece 2-3 komutla kısıtlı bırakacaksan mesela "Termin Vereinbaren" kelimesinden 5 tane ayni kelimeyi dogru yazarsa termin vereinbaren yazmis gibi olsun yapabilirsin. Ama daha gelistireceksen eğer bu sistem komutların karışmasına sebep olabilir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 13, 2020 9:20 pm

Bir kac yerde yine yazim ve gramatik hatalari var ve ayrica baslayip bir kisimda devam edemedim. Menschlichkeit kisminda kaldim. Orda bahsedilen Chatboard ve Geschäftspartner kim? Bu konuda daha profesyonel bir yardim almani tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Eyl 14, 2020 2:45 am

Physiker yazdı: Pzr Eyl 13, 2020 9:20 pm Bir kac yerde yine yazim ve gramatik hatalari var ve ayrica baslayip bir kisimda devam edemedim. Menschlichkeit kisminda kaldim. Orda bahsedilen Chatboard ve Geschäftspartner kim? Bu konuda daha profesyonel bir yardim almani tavsiye ederim.
Abi Feedback icin tesekkürler. Öncelikle yazim ve gramatik hatalari bilerek yapildi. 4 adet Chatbot hazirladim ve sayfayi her acana bu 4 ünden biri tesadüfi olarak sag altta cikiyor. Bu dördünden iki tanesi Menschlich (isimleri var , profil fotograflari var vs.) diger iki taneside Unmenschlich (isimsiz bilgisayara komut veriyormus gibi konusmalar vs.). Ve bu dördünden 2 tanesi (Menschlich olandan biri ve Unmenschlich olandan biri) gramatik ve yazim hatalari yapiyor diger iki tanesi ise hatasiz ve dogru olarak konusuyor. Sayfayi acan kullanicininda sansina artik bunlardan biri denk geliyor. Yani genel olarak amac insanlarin yapilan yazim ve gramatik hatalarina nasil tepki verdigini ve karsilarina cikan Chatbotlari ne derece Menschlich veya Unmenschlich olarak degerlendirdiklerini ölcmek.

"Orda bahsedilen Chatboard ve Geschäftspartner kim?"
Dedigim gibi Chatbot sayfaya girdiginde sag alttak cikiyor digerinide sanirim hizli okurken yanlis okudun Geschäftspartner degil Gesprächspartner(yani Chatbot) yaziyor :D
Georg-August Universität
Angewandte Informatik