Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Allahini seven uzerime Nurnberg\'de ev arkadasi arayan insan atsin!

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cmt Kas 01, 2014 11:45 pm

Vallahi artik canima tak etti. Tanidigim bildigim yer dedim, kolay olur dedim bu yuzden buraya geldim, 1 ayi gecti ben hala evsizim. Edindigim tecrubelerden anladim ki bu isler sadece tanidik araciligiyla oluyor. Benim tanidiklardan bi halt olmadi, sizin vardir belki? Tanidik olmadan beni kabul eden yerler ya cok kotu evler, ya da sehrin cok kotu yerindeki evler. Gidip gorup begendigim evlerin hicbirisi geri donus yapmadi. Evinde kaldigim arkadas yakinda tasinip gidecek, ben hala onun evinde kaliyorum. Biriniz el atin artik noolur.

imran

Mesaj gönderen imran » Pzr Kas 02, 2014 5:26 pm

Hayalim bu sehre gelmek ama ne yazik ki orada degilim. Olsaydim mutlaka sana yardimci olur senle ayni evde kalirdim... Bende universite adayiyim istersen iletisime gecelim. Beraber birseyler yapabiliriz belki ?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr Kas 02, 2014 5:44 pm

su durumda evleri kotu veya uzak diye ayirmaman gerektigini dusunuyorum en azindan 3-4 aylik isini gorsun. kolay gelsin umarim bulursun istedigin gibi bir yer.
gdld

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzt Kas 03, 2014 6:55 pm

Nuernberger ben de hakkaten anladim ki bu is tanidik araciligiyla oluyor. Ben de su anki evimi bir arkadas araciligiyla buldum. Bu ev olmasa buyuk ihtimalle hala ev ariyor olurdum.

Sana tavsiyem facebook gruplarina ilanlar vermen. Tum arkadaslarina ciddi ciddi tembihle bir sey duyarlarsa sana haber versinler. Ben cenemin dustugu bir vakit kutuphanedeki gorevli kiza bile evsiz oldugumu anlatmistim tanisir tanismaz. O da gecenlerde bana \'\'bir arkadasim odasini kiraya veriyor\'\' diye haber verdi ama ben coktan ev bulmustum.

Ya nuernberger oyle bir anliyorum ki seni. Vazgecme, aramaya devam. Sadece daha fazla kisiyle paylas ev aradigini. Ve \'\'kotu\'\' ya da \'\'uzak\'\' diye reddetme evleri. 2-3 ay bir yerde daha guzel bir ev ararken kalirsin. Farkindayim icine sinmiyor ama kalirsin bir sure, sonra en guzel evi bulur cikar gidersin kotu olan yerden

Bir de yurtlar mudurlugune gidip aglamani tavsiye ederim. Evet bunu gercekten yap. Ben yaptim ise yaramadi ama ise yaradigi zaman da oluyormus.

Son olarak da: Ben yaklasik 1,5 hafta Carl Duisberg almanca kurslarinin gaestehaus\'unda kaldim bulundugum sehirde. Oranin ogrencisi olmasan bile bos oda oldugu surece aliyorlar gaestehaus\'a. Tek kisilik odalar ve fiyati da cok ucuk degil. Senin sehrinde var mi bilmiyorum ama bir arastir bu imkani. Eger bir yer bulamasaydim yilin sonuna kadar bile uzatma imkani vardi. Bir arkadasimin abisi 1 sene orada kalmis. Bana da o haber vermisti. Ben de cok perisan haldeydim o gaestehaus\'a yerlestigimde. Ev bulamayan herkese tavsiyem bu imkani arastirsinlar. Ben direk gidip \'\'oda var mi? ben ev bulamiyorum, kalacak yerim yok\'\' diye sormustum. Hemen yardimci oldular.

Isler yoluna girecek ya biraz zaman aliyor. Pes etme \'\'ev bulamiyorum\'\' diye nuernberger. Bulacaksin bir yolunu.

Kendime inanamiyorum, verdigim tavsiyelere bak! Daha gecen hafta \'\'donuyorum ben\'\' muhabbeti yapiyordum.