Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is - Staj Ariyorum

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
larinoca

Is - Staj Ariyorum

Mesaj gönderen larinoca » Çrş Haz 11, 2014 5:32 pm

Merhabalar,

Freiburg Universitesinde Ekonomi alaninda master ogrencisiyim. Su an 4. donemin icindeyim, fakat mezun olmam biraz daha vakit alacak. Bu donemin sonuna kadar burslu olarak egitimime devam edecegim, fakat Eylul ayindan itibaren daha fazla burs alamayacagim. Dolayisiyla Almanya\'da oturum iznimi uzatmak ve ogrenci statumu koruyabilmek icin bir gelire ihtiyacim var.

Banka hesabimda oturum iznimi uzatmak icin yeterli para yok. Oturumumu uzatmak icin staj yapacagim yerin bana saglayacagi maas kontratini kullanmayi dusunuyordum. Bir suredir cesitli firmalara staj basvurulari yapiyorum, fakat olumlu bir sonuc alamadim.

Her hangi bir cozum onerisi ya da yonlendirme cok makbule gecer. Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Is - Staj Ariyorum

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 11, 2014 5:58 pm

universitenin praktikumsamt gibi bolumleri vardir, ordan yardim isteyebilirsin. Bunun disinda Stepsone diye bir site var, orda hergun onlarca staj ilani veriliyor, ordaki ilanlara basvuru yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

denizce

Is - Staj Ariyorum

Mesaj gönderen denizce » Prş Haz 12, 2014 12:48 pm

Werkstudent olarak da is aramayi deneyebilirsin. Freiburg cevresindeki is yerlerinin sitesinden is ilanlarina bakarsan sansin yukselebilir. bazen ilanlari sadece kendi sitelerinde yayinliyor is yerleri.

larinoca

Is - Staj Ariyorum

Mesaj gönderen larinoca » Cum Haz 20, 2014 1:41 pm

Tesekkur ederim Physiker ve denizce.