Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kalacak yer

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
Mechanical

Kalacak yer

Mesaj gönderen Mechanical » Cmt Şub 14, 2009 8:00 pm

arkadaslar dil kursunu ayarladiktan sonra bu kurslarin sundugu kalacak yerler var.bunlar hakkinda bilgisi olan var mi? nasil yerler? kac kisilik odalar falan bilen var mi?
bir de bu kurslarin yonlendirmesinden farkli olarak kendimiz arasak wg yada wohnung hangi sitelerden bulabilirim?
onereceginiz biyer var mi ozellikle dusseldorfta?
dusseldorf anladigim kadariyla pahali biyer.bir de ben mesela eylul ayinda dil kursuna baslayacagim.simdiden bi siteden kalacak yer bulup anlassam,buldugum andan itibaren parasini odemek zorundayim degil mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Kalacak yer

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 14, 2009 9:46 pm

kurslarin sundugu kalacak yer ?? hangi kurs ?? bunlari bilmeden ne diyebiliriz ki ? uni yurdumu ozel, ozelse hangisi..

ozel olarak ev tutmak istiyorsan sabit bi basligimiz var :

http://deutsch.byethost6.com/news.php?readmore=3

bi ev bulursan simdiden, buldugun andan itibaren odersin elbette.

omier

Kalacak yer

Mesaj gönderen omier » Cmt Şub 14, 2009 10:50 pm

http://www.wg-gesucht.de/

tanidigim herkes, bu siteden ev buldu.. yardimci olur ins..

Mechanical

Kalacak yer

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Şub 15, 2009 9:59 pm

dil kursu IIK dusseldorf.ozel ve cok pahali.baska yerlerde ariyorum biraz uygun ariyorum.bu kurs gercektn pahali ve ev ayarlayabileceklerini dediler ayda 350 euroya.

ozel dil kursuna gdip,uni yurtlarinda kalamaz miyim?

yada sizin onerecegnz dil kursu var mi?NRW eyaleti olmasi sart.

omierin verdigi siteye ve bikac daha siteye baktm fakat vizeyi alabilmem icin biliyosunuz kalacak yer olayini cozmem lazm.

ozel kursa gdip uni yurdunda kalamam mi,yoksa omierin verdigi siteden gelmeme yakn biyer mi tutayim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Kalacak yer

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 15, 2009 10:22 pm

her ozel kurs olmuyor.. ayrica 350 euro ev kirasi gercekten cok kazik.. eminim verdikleri ev 30m2 bile yoktur.. bunun icinde elektrigi suyu bilmem neyi de varsa gercekten cok buyuk kazik.. ozel dil kursu olarak bizim sponsor var, onunla uni yurtlarina basvuru yapabiliyorsun ve sadece normal ogrencilerin odedidingen 20 euro fazla oduyorsun.. bunun disinda uni duisburg- essen ogrenci karti da aliyorsun 200 euro verip ve butun nrw eyaletinde sinirsiz ulasim;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Kalacak yer

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 16, 2009 2:14 am

[quote]Physiker yazdi:
her ozel kurs olmuyor.. ayrica 350 euro ev kirasi gercekten cok kazik.. eminim verdikleri ev 30m2 bile yoktur.. bunun icinde elektrigi suyu bilmem neyi de varsa gercekten cok buyuk kazik.. ozel dil kursu olarak bizim sponsor var, onunla uni yurtlarina basvuru yapabiliyorsun ve sadece normal ogrencilerin odedidingen 20 euro fazla oduyorsun.. bunun disinda uni duisburg- essen ogrenci karti da aliyorsun 200 euro verip ve butun nrw eyaletinde sinirsiz ulasim;)[/quote]

Bence suan en hizli ve etkili cozum bu olsa gerek..!Ogrenci statusunde gozukmen,uni yurdu ve ulasim sorununun maddi acidan bayagi bir dusuruyor..
Ayrica vize gorusmesinde kabul aldigin uni varsa yada kayit oldugun dil kursu bunlarin yazisma adresinide gosterebilirsin biraz riskli,gorusme sirasinda sorular sorabilir veya incelettirebilir ancak buda bir ihtimal..Bu sekilde de vize alinmistir..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Mechanical

Kalacak yer

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Şub 17, 2009 9:02 pm

uzun zamandir giremiyordum siteye,ilginize minnettarim.

IIk dusseldorf kursuyla kontaktayim.ayrica site sponsorunun kursuna da baktim ama tarihler bolumune baktigimda 2007 tarihi oldugunu gordum.sayfa guncellenmemis herhalde.
ben agustos sonu ekim basi gibi dil kursuna baslamak istiyorum..fakat agustosun ortalarinda almanyada olmayi planliyorum.
sponsorun kursuyla yurda cikabilecegimi demissiniz,peki tum ozel kurslar icin gecerlimi bu??? IIK dusseldorf sayesinde de ogrenci yurdunda kalabilir miyim??

bir de bana demislerki dil kursunun parasinin yarisini simdi yarisini da kursun ortasinda istiyoruz demisler.fakat ev kiralarsam taksit yok.bende dusundum ki 2 aylik ev kirasi vereyim,2 ay evde kalayim o arada daha uygun biyer arastiririm buluncada cikarim...

fakat bunu dusununce baska bi onemli konuda aklima geldi...:
ben vize icin konsolosluga gittigimde nerde kalcan dediklerinde 2 ay evde kalacagim desem, bu sureyi az bulurlar mi??? sorun olur mu yani en az 3 aylik kalacak yer gosterme zorunlulugum var midir?

2 aylik ev kirasini gostersem yeterli midir vize almam icin?

tesekkur ederim

kitty26

Kalacak yer

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Şub 17, 2009 11:12 pm

ben sana soyleyeyim gercekten burda ev kiralari ucmus durumda..ev bulabilmende bir mucize zaten bana cok sorun cikardilar kira meselesinde ogrenci oldugum icin..bence en mantiklisi yurtttt

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Kalacak yer

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 19, 2009 3:22 pm

[quote]Mechanical yazdi:
uzun zamandir giremiyordum siteye,ilginize minnettarim.

IIk dusseldorf kursuyla kontaktayim.ayrica site sponsorunun kursuna da baktim ama tarihler bolumune baktigimda 2007 tarihi oldugunu gordum.sayfa guncellenmemis herhalde.
ben agustos sonu ekim basi gibi dil kursuna baslamak istiyorum..fakat agustosun ortalarinda almanyada olmayi planliyorum.
sponsorun kursuyla yurda cikabilecegimi demissiniz,peki tum ozel kurslar icin gecerlimi bu??? IIK dusseldorf sayesinde de ogrenci yurdunda kalabilir miyim??

bir de bana demislerki dil kursunun parasinin yarisini simdi yarisini da kursun ortasinda istiyoruz demisler.fakat ev kiralarsam taksit yok.bende dusundum ki 2 aylik ev kirasi vereyim,2 ay evde kalayim o arada daha uygun biyer arastiririm buluncada cikarim...

fakat bunu dusununce baska bi onemli konuda aklima geldi...:
ben vize icin konsolosluga gittigimde nerde kalcan dediklerinde 2 ay evde kalacagim desem, bu sureyi az bulurlar mi??? sorun olur mu yani en az 3 aylik kalacak yer gosterme zorunlulugum var midir?

2 aylik ev kirasini gostersem yeterli midir vize almam icin?

tesekkur ederim
[/quote]

Sponsorun tarihi aklini karistirmasin bir degisiklik yokki guncelleme yapilmamis ogrenci isleriyle ilgili..Rheinland Privatschule ile Universitenin yurdunda kalabilirsin + ogrenci statusunde gozukebilirsin hepsi dogru ama bu ozellikler diger ozel dil kurslarinda yok en azindan benim bildigim ozel dil kurslarinda yok..!
IIK dusseldorf universitenin dil kursuysa ayni statuyu alirsin ve uni yurduna basvurup oda alabilirsin..

Kira konusunda ise sorduklarinda gosterirsin belgeni (2 aylik kirayi) ama 2 ay kalicam demezsin 2 ayligini pesin odedim dersin daha fazla ayrinti bilgi verme...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Mechanical

Kalacak yer

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Şub 19, 2009 3:44 pm

Sponsorun tarihi aklini karistirmasin bir degisiklik yokki guncelleme yapilmamis ogrenci isleriyle ilgili..Rheinland Privatschule ile Universitenin yurdunda kalabilirsin + ogrenci statusunde gozukebilirsin hepsi dogru ama bu ozellikler diger ozel dil kurslarinda yok en azindan benim bildigim ozel dil kurslarinda yok..!
IIK dusseldorf universitenin dil kursuysa ayni statuyu alirsin ve uni yurduna basvurup oda alabilirsin..

Kira konusunda ise sorduklarinda gosterirsin belgeni (2 aylik kirayi) ama 2 ay kalicam demezsin 2 ayligini pesin odedim dersin daha fazla ayrinti bilgi verme...[/quote]

dun rheinland ps sitesine baktigimda tarihlerin 2009a ait oldugunu gordum sanirim guncellenmis.
ben rheinland pr ve iik dusseldorf kurslari arasinda kaldim.ikisinden birini tercih etmeyi dusunuyorum.ve bu aralar ailemle de bunun hakkinda konusuyorum.

iik dusseldorfu dusunme nedenim ben onceden IIk bayreuth dil kursuna gitmistim ordan biliyorum kurslarinin kalitesini.orda bana uni olanaklarinin hepsi sunulmustu.kurs uni icindeydi falan vs. fakat ucreti biraz kabarik.

rheinland dusunmemin nedeni ise ucretinin uygun olmasi,uni statusunde olmak ve gelsenkirchen\'e cok yakin olmasi.cunku ben orda haftasonlari gelsenkirchen-gladbeck arasinda bulunacagim.

kira isinde ise dedigin gibi 2 aylik odedigimi gosteririm.

yalniz physikerin beni yonlendirdigi bi sayfa var burda 5-6 tane studentenwerk siteleri var.

ben bunlara basvursam kabul alabilir miyim agustos ayi icin 9 aylik.

birde studentenwohnheimlar var bunlarla aradaki farki ne werklerin?

physiker bayagi site verms,onlara simdiden basvurup bi yer ayirtmam mumkun mudur agustos ayi icin simdiden yoksa agustos ayina dogru mu bu isi halledeyim?

fakat ben vize basvurumu mayisin sonlarina dogru yapmayi dusunuyorm o yuzden acele ettm.

simdiden basvurup agustos icin yer ayirtsam hemen parasini istemezler sanirm demi