Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
Jeanne

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen Jeanne » Çrş Şub 16, 2011 10:43 pm

Merhaba,

Universitenin yurtlarindan ikisinin nisan ayinda tadilata girecek olmasi uzerine, studentenwerk yurttan bircok kisinin ayrilmasini istedi ama bir yandan duyuyoruz, Fransiz ogrencilere oda cikiyor bu hengamede, bazilarina oda var deniyor. Burada da acik bir adaletsizlik soz konusu ama kabul etmiyorlar.

Olan da benim gibi bir iki aydir burada olanlara oluyor, hem dil konusunda eksigiz, hem tecrube. Duisburg ve etrafta bildiginiz oda yurt vs. var midir? Malum siteleri soyleyeceksiniz ama ne yazik ki Duisburg, Dusseldorf ya da Koln gibi canli bir yer degil, tek tuk ilan var ve aradiklarim dolu oldugunu soylediler. Duisburg\'u bilenler, gercekten zor durumda olan birine baska ne onerebilir?

FarukDemir

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Şub 16, 2011 10:49 pm

Jeanne

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen Jeanne » Çrş Şub 16, 2011 11:12 pm

Tesekkur ederim ama bakmadigim site kalmadi bu sekilde. Basvurdugum yerlerden ya cevap gelmedi ya da baktigim evlerde Almanca\'mi hosgoruyle karsilamadilar.

ctnahmet

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen ctnahmet » Çrş Şub 16, 2011 11:24 pm

ben erasmusla duisburga bulunmustum 2 sene once. kolnde akrabalarim oldugu icin hergun gidip geldim. koln daha buyuk bir sehir bence ordaki imkanlari arastir bliyorsundur ulasim bedava.

Cihan

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen Cihan » Prş Şub 17, 2011 4:16 am

Yani 100% demeyeyim ama nisan ayinin basinda 2 oda bosaltcaz. Abimle beraber. Kesinlesirse Studentenwerk le konusur sozlesmeyi devrederek birakabilirim. Daha onceden yapan arkadaslar var ordan bilyiorum.
Ama dedigim gibi 100% degil nisan basinda cikacagimiz ;)

Jeanne

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen Jeanne » Prş Şub 17, 2011 10:39 am

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Yani 100% demeyeyim ama nisan ayinin basinda 2 oda bosaltcaz. Abimle beraber. Kesinlesirse Studentenwerk le konusur sozlesmeyi devrederek birakabilirim. Daha onceden yapan arkadaslar var ordan bilyiorum.
Ama dedigim gibi 100% degil nisan basinda cikacagimiz ;)[/quote]

Eger karar verirseniz, ozel mesajla bana bildirirseniz sevinirim. Her gun kursa gittigim icin arastiracagim zamanlar da kisitli, kisi hem zamansiz hem kiz ogrenci olunca bazi seyler zor oluyor.

Yakin sehirlere de bakiyorum ama oralari hic bilmiyorum. Bir tek Dusseldorf\'u biliyorum, kiralar da orada cok pahali.

GK

Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 17, 2011 6:36 pm

3. ayin 1 inden itibaren oda kirayalan tanidiginiz varsa bende ariyorum essen duisburg civari bilginize :)

atakanata

Re: Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen atakanata » Çrş Tem 18, 2018 11:28 pm

Bende ağustosun ilk haftasından ıtıbaren kalacak yer arıyorum 1 aylık.. duisburg-essen

duisburger

Re: Duisburg\'ta yurt/oda/wg

Mesaj gönderen duisburger » Cum Tem 20, 2018 11:20 am

atakanata yazdı: Çrş Tem 18, 2018 11:28 pm Bende ağustosun ilk haftasından ıtıbaren kalacak yer arıyorum 1 aylık.. duisburg-essen
1 aylik airbnb den bulursun ancak.