Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ev sahiplerinin geri dönmemesi..

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
shimendifer

ev sahiplerinin geri dönmemesi..

Mesaj gönderen shimendifer » Pzt Ağu 07, 2017 11:04 pm

meraba arkadaşlar
yaklaşık 8 aydır dortmundayım ve bir wgde kalıyorum ama 8aydırda kendim için tek odalı ev arayışındayım ama 1-2 termin dışında termin bile ayarlayamadım zaten çoğu maillere cevap vermiyorlar.
yazdığım mail gürkan abinin taslak yazdığı maili yolluyorum.geri dönmeme sebebi hazır taslak olduğu için olabilir mi ve siz termin için nasıl mail yolluyorsunuz? ilan aradığım site: immobilienscout24 oluyor genellikle sizce ne yapmam lazım en azından geri dönüş almam için ?

burak0992

Re: ev sahiplerinin geri dönmemesi..

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Ağu 08, 2017 8:12 pm

Duisburg'da arıyorsan yardımcı olabilirim.
Be different,make a difference...

system32

Mesaj gönderen system32 » Çrş May 30, 2018 11:34 am

merhaba,

mesajlarda aradım fakat Gürkan Beyin genel ev ilanları için hazırladığı taslak mesajı bulamadım. Rica etsem paylaşır mısınız?

teşekkürler

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 30, 2018 5:15 pm

sürekli atman lazim dönmüyorlar genelde , wg gesucht tan bakabilirsin orasida oldukca aktuell
Arkadaslar ben erkegim =)

aida

Mesaj gönderen aida » Cum Haz 08, 2018 1:07 am

Hazır taslak tarzı maillere cevap vermezler, ben de Dortmund da ev bulmakta zorlanmıştım. Öncelikle çok iyi bir almancayla yazmak şart, bunun için birinden yardım alabilirsin.
Kendini iyi tanıtman gerekiyor,
mesela merhaba, benim adım xx, xx yaşındayım. Dortmund da şuanda bir wg de kalıyorum ve öğrenciyim. Daha iyi ders çalışabilmek için yalnız yaşamak istiyorum, evinizin xxx özelliklerinden dolayı bana uygun olduğunu düşünüyorum. Sigara kullanmıyorum, evde hayvan beslemiyorum ve genelde sakin bir yapım var o yüzden evde gürültü yapmam vesaire.. Maddi olarak aylık gelirim xxx euro ve ailemden geçindiğime dair belgem var (bunu çalışıyorsan da çalışıyorum ve şu kadar maaşım var diye değiştirebilirsin)

Yani bu tarz kendini iyi ifade ettiğin ve gerçekten çok iyi bir almancayla yazılmış maile mutlaka cevap alırsın.

dementy

Mesaj gönderen dementy » Cum Tem 27, 2018 11:33 pm

Arkadaşlar, peki diyelim bir şekilde akıcı almanca ile başvurduk ve görüşme ayarladık. sonra akıcı almanca konuşamıyorsam bu dezavantaj oluyor mu? Bir almanla gitmek işe yarar mı?