Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Özel Mesajlarin Kalkmasi ile Ilgili

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Özel Mesajlarin Kalkmasi ile Ilgili

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 27, 2016 1:18 am

Herkese merhaba.

Bildiginiz gibi yaklasik 1 haftadir yeni bir sisteme gectik ve alisma sürecindeyiz halen.

Yeni sistemle birlikte yönetici arkadaslar arasinda "cetin bir tartisma" sonrasi özel mesajlari komple kaldirdik. Artik ne üyeler kendi aralarinda ne de yöneticilere özel mesaj atamayacaklar.

Sebeplerine gelince:

1- Bir cok üye sitede soru sormak yerine özelden birilerine sormayi tercih ediyordu. Forum sitesinin amaci, bilgi bankaasi olusturmak. Sorulari elimizden geldigi kadar tartisma forumlarinda yöneltiyoruz ki bir bilgi bankasi olussun ve sonraki üyeler de daha önceki sorulara verilen cevaplari kullanabilirsinler.

2- Bir cok yeni üye daha siteye üye olur olmaz ilk is olarak siteye bile bakmadan özel mesaj atiyordu. Özellikle "Almanya da üniversite istiyorum ne yapmam lazim, acil yardim" gibi özel mesajla gelen sorulardan bunalmistik iyice.

3- Sadece bunalan yöneticiler degil yine tecrübeli üyeler de bunalip artik siteye girmemeye basladilar. Bir cok eski üyenin siteye girmeme sebeplerinden birisi de bu özel mesajlar. Acemi üye gelip forum sayfalarini karistiriyor veya bir baslik aciyor sorusunu soruyor. Tecrübeli bir üye gelip iyi niyetle soruyu yanitliyor ve hemen ardindan acemi üye kalan sorulari sitede yöneltmek yerine hemen özel mesaj atiyor ve hatta tecrübeli üyelerin face adreslerini, maillerini ve telefon numaralarini istiyorlar. Iyi niyete kapilan tecrübeli üye, bir kac kisiye bu sekilde özel iletisim bilgilerini veriyor ve verdigine tabiki bin pisman oluyor ve bir daha da siteye girmemeye karar veriyor. Bu sekilde cok fazla sayida aktif ve tecrübeli üye kaybettik maalesef.

4- Taciz!. Bayan isimle üye olan bir kac üyemize defalarca taciz mesajlari gelmisti. Bu sitede de olurmu demeyin, abaza heryerde abazadir.

5- Bunun disinda simdiye kadar bir cok danismanlik sirketini sitemizdeki üyelerle kontaga gecerken yakaladik. Kullanici adi ve mail adresinden de kimin ne oldugunu kestirmemiz imkansiz.

Yukardaki sebeplerden ötürü artik özel mesaj fonsiyonunu kapatmis bulunuyoruz.

Anlayisiniz icin tesekkürler.

@Deutschstudent
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Deniz2051

Re: Özel Mesajlarin Kalkmasi ile Ilgili

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzr Kas 27, 2016 2:10 pm

Çok yerinde bir karar.

duisburger

Re: Özel Mesajlarin Kalkmasi ile Ilgili

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Ara 28, 2016 12:11 am

Ben de ariyordum bu özel mesajlar nerde diye:) Yerinde bir karar olmus.