Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni Altyapı İle İlgili Öneriler

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
ysFF
İletişim:

Yeni Altyapı İle İlgili Öneriler

Mesaj gönderen ysFF » Pzt Kas 21, 2016 12:15 am

Merhaba,
Tekrardan hayırlı olsun, uzun yıllardır bu işi yaptığım için bir iki tane öneride bulunmak istiyorum dikkate alırsanız ne ala :)

1- Öncelikle Forum Adları ve Kategorilerdeki Türkçe karakter kullanmama sorunu düzeltilmeli. (Mesajlarda TR karakter kullanmayabiliriz fakat sitede böyle olmamalı)

2- Eski altyapıdaki BBCODE'lar yeni altyapıya uyumlu hale getirilmeli. (Phpmyadmin/Databases)

3- Forum en üst kısmına TOP 10 eklentisi yapılmalı. (En son mesajlar / En son konular / En son teşekkürler) Hepsinden 10'ar tane gösterilmeli.

4- En çok mesaj yazan üyeler zaman ayarlı görüntülenmeli; Bugün en çok mesaj yazan / Son 1 Hafta vs gibi. (Bileşen olarak en altta yada ne bileyim sağda solda bir sütun olarak.)

4- En az kullanılan forumlar alt sıralara doğru itelenmeli :) Yani bir forum sıralaması yapılmalı böyle çok karışık duruyor.

5- Teşekkür sistemi gelmeli.

Şimdilik bu kadar, kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Yeni Altyapı İle İlgili Öneriler

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Kas 21, 2016 12:22 am

ysFF yazdı:Merhaba,
Tekrardan hayırlı olsun, uzun yıllardır bu işi yaptığım için bir iki tane öneride bulunmak istiyorum dikkate alırsanız ne ala :)

1- Öncelikle Forum Adları ve Kategorilerdeki Türkçe karakter kullanmama sorunu düzeltilmeli. (Mesajlarda TR karakter kullanmayabiliriz fakat sitede böyle olmamalı)

2- Eski altyapıdaki BBCODE'lar yeni altyapıya uyumlu hale getirilmeli. (Phpmyadmin/Databases)

3- Forum en üst kısmına TOP 10 eklentisi yapılmalı. (En son mesajlar / En son konular / En son teşekkürler) Hepsinden 10'ar tane gösterilmeli.

4- En çok mesaj yazan üyeler zaman ayarlı görüntülenmeli; Bugün en çok mesaj yazan / Son 1 Hafta vs gibi. (Bileşen olarak en altta yada ne bileyim sağda solda bir sütun olarak.)

4- En az kullanılan forumlar alt sıralara doğru itelenmeli :) Yani bir forum sıralaması yapılmalı böyle çok karışık duruyor.

5- Teşekkür sistemi gelmeli.

Şimdilik bu kadar, kolay gelsin.
sagolasin.

1) türkce karakter olmamasi , eski sistemin utf8 yerine farkli bi kodlamayla databanka kaydetmesinden ve farkli zamanlarda farkli kodlamalar kullanmasindan kaynaklaniyo. karakterler düzgün tekdüze cevrime ugramadigi icin, hepsini ingilizce karakterlere cevirdim. fakat bundan sonra kullanilmasi ya da basliklarin düzenlenmesiyle ilgili sorun yok.
2) ileride ele alacagimiz konulardan biri :)
3) onunla ilgileniyorum suan. farkli bir anasayfa gelecek
4) dikkate alicaz.
5) dikkate alicaz.