Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Staatsmann Yoneticilik Iptali

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Haz 13, 2016 10:34 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Lobi Faaliyetleri konusunda ilk basta konu kitli degildi, olay uyeler arasi tartismaya vardigindan dolayi konu kitlendi.
Katkida bulunmak isteyenlerin bana ozel mesaj atmasini o basliktaki ilk mesajimda belirttim.
Bu konuda nedir ne degildir diye tartisma olmaz. Bu gayet acik. Lobi faaliyeti yapmak istiyoruz, bisi olmus mu olmamis mi bunu tartismanin yeri burasi degil. Cok net ve acik "soykirim olmustur" manasina gelecek yorumlar yapildi o baslik altinda, PKK\'nin destekcileri yorumlar da oldu, bu tarz dusunceye kusura bakmayin tahammul ve ozgurluk tanimiyorum.[/quote]

o gunku yazilanlari cok iyi hatirliyorum olay uyeler arasi tartismaya vs gitmemisti hatta ben ona kizdigimdan dolayi direk gurkana ozel mesaj attim. Varsayalim ki konu uyeler arasi tartismaya donustu, pkk propogandasi vs yapmaya donustu o zaman konuya uyarini yapip kitlersin oyle kafana gore mesajlari silip konu kitlemek forum kulturune aykiri. Bir diger nokta herkesin bildikleri dusundukleri farkli olabilir bunu tartismanin yeri burasi degil vs demek kendin calip kendin soylemek istiyorsun demek. konu nerede acilmissa orada tartisilir seni rahatsiz etse bile saygi duymak zorundasin. pkk yandasi yorumlar yapanida dedigim gibi ne yazdiysa o mesajini editlersin teror yandasi yorum yapildigi icin silinmistir dersin digerleride sebebini anlar. Moderator olmak demek zaten senin kisilere tahammul ve ozgurluk izni verecegin anlamina gelmiyor sadece kural neyse onu uygulayacaksin anlamina geliyor.

duisburger2

Mesaj gönderen duisburger2 » Pzt Haz 13, 2016 10:49 pm

Ya tekincigim, keske o mesajlar silinmeseydi vs demeyecegim. Bir kisi disinda herkes ayni konuyu elestirmis senle ilgili. O kisi de, Dink i iyiki oldurmusler ohh olsun diyen arkadas, var ordan bic ne hale dustugunu.

Sen beni totos dedigim icin banlamadin, seni adam yerine koymadigim icin banladin. Ondan once de senin bana ettigin hakaretler daha agirdi cunku:) Ha sanmaki senin icin girip bu siteye boyle zaman harciyorum bugun. Gercekten seni adam yerine koyan yok emin ol bana. Gurkan seni sevmese seni tinlayan yok. Diger yonetici arkadaslarinin sana sahip cikmamasi da olayl acikliyor aslinda ama neyse o aranizdaki olay.

Bak ben tek degilmisim, bir cok kisi seni bu konuda elestiriyorsa bence biraz oz elestiri yapmalisin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 11:05 pm

Oz elestiri yapmak kolay, yorumlari ve elestirileri dikkate alicagimi soyledim.

Asil konu ise sosyal medyada kendi siyasi gorusune uymayan bir goruse sahip oldugum icin, Gurkan\'in actigi baslik altinda alakasiz bir sekilde sahsima ozel hayatima saldirman.
Hakaretlerde bulunman. Gurkan dahi seni kendi basligi altinda uyardi, kisisellestirme diye.

Asil konu, hazmedememen, garezinin olmasi.
Yukarida beni elestiren uyelerin uslubunu kendine ornek alabilirsin.
Hic biri ozelimden bahsetmeden, site uzerinden elestiride bulundu.
Senin gibi hormonal bozukluklardan, feminenlikten, kadinsiliktan, Dogu Perincek e gobek atmaktan bahsetmedi.
Gormuyor musun hala, digerleri de senin amacina gayet iyi goruyor suanda...

uyarilari dikkate almadigin icin sildim. Forum Kurallari da bunu gerektiriyor.
Tekrari olursa ayni forum kurallari cercevesinde bu kez banlanabilirsin. Mesajlarin da bu kez delil olsun diye sillinmez..
Bu tehdit degil, hatirlatma.
Gurkan\'a da sana ozel sahsima ait konularla hakaret etmemen konusunda telkinde bulunmasini soyledim.

Burda yapamaya calistigin gayet acik.
Tekrardan soyluyorum;

Gayet tabi elestirebilirsin, ancak ozele inmeden, baslikla alakasiz seylerden bahsetmeden elestirini dile getirebilirsin.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:40 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: uygunsuz ifade
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 11:13 pm

Alinti yapiyim forum kurallarindan:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=18

6-) Forumda diger uyelere kufur etmek, asagilamak ve hakaret iceren sozler sarfetmek yasaktir. Bu durumda kisi durumun agirligina gore sureli veya suresiz olarak banlanir.

10-) Forum yoneticilerine hakaret ve ispatlayamayacaginiz ithamlarda bulunmaniz yasaktir. Site hakkindaki gorus, istek ve sikayetlerinizi forumdaki gerekli yerde dile getirebilirsiniz. Ama kisileri aciktan zikrederek onlari itham altinda birakmaniz burada hos karsilanmaz.

11-) Forum yoneticileri kurallari uygulamakla yukumludurler. Gorevlerini yerine getirdiklerinden dolayi onlari suclayamazsiniz. Gorevlerini yerine getirmelerinde zorluk da cikaramazsiniz. Bu durumlarda kisi once uyarilir, gerekirse banlanir.

15-) DS\'ye uye herkes bu kurallari okumus ve kabul etmistir.

Bu uyari cezalari, site kurallarimizi okumayan ve aykiri davranan fakat art niyetli olmayan uyelerimiz icin gecerlidir ve gecici ceza yaptirimi uygulanir. Yalniz bazi durumlarda ihtar olmaksizin direkt olarak ve suresiz banlama yapilabilir. Bu inisiyatif site yonetimine aittir...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 11:18 pm

Physiker\'dan veya diger moderator arkadaslardan herhangi bir uyari almadim.
Forum kurallari acik, eger degisirse, yeni kurallara uyum saglarim.
Uslubunca elestiren arkadaslara da tesekkur ediyorum. Elbette hata yapmisimdir, duzeltmeye calisicam.

Onun harici, hakli elestirisi olanlar disinda, senin elestirinin arkadasinda hazimsizlik vs kabullenememenin yattigini dusunuyorum.
Simdiye kadar 7 yillik uyesin 160 mesajinin 40\'ini bana laf yetistirmekle harcadin.
Siteye pek bir katkinin olmadigini bu yuzden soyluyorum.
Katkilarin icinde tesekkur ediyorum.

duisburger2

Mesaj gönderen duisburger2 » Pzt Haz 13, 2016 11:19 pm

Peki kurallarda yonetici uyelere hakaret edebilir sonra bu hakaretleri kanitlamasin diye uyeyi silebilir ya da yonetici istedigi yorumu keyfine gore siler gibi maddeler de varmi? Boyle degerli bir sitenin yoneticiligi icin cok yetersizsin maalesef ama ozelestiri yapacagim diyorsan bu da bir gelisme.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 11:28 pm

Inan bu kadar yazmamin, cevap vermemin sebebi gercek yuzunu ve elestiri altinda ne yapmak istedigini, siyasi garezini diger uyelere gostermem.

Ilk yazdigin yorumda bile herhangi bir hakaretten bahsetmiyorsun.
Lutfen herkes ilk yazilan sikayet yorumunu okusun bu baslik altinda.
Ve sonra bir kac mesaj altta, bana yaptigin hakaretleri hatirlattigim ve seninde kabullendigin mesajlari okusunlar.
Yani ofkenden ve garezinden ne yazdigindan dahi tam olarak haberin yok.
Normal mi sence boyle yorumlar suclamalarda bulunman... ;)

Forum kurallarini okudun, Ispatlayamayacagin ithamlarda bulunman yasak denmis, bu kuralari ben koymadim...
--- lafini ele alirsak gene yeni rumuzunla yeni bir uyari almis oldun. Bunu ispatlamaya calisir misin?
Ayni sekilde seni Adam yerine koymuyorum diyerek forum kurallari 11. Maddesini dikkate almiyorsun.

Daha ne diyim :)
Garezini burda benden cikartamayacaksin.
Bu basligin, elestirmekten ziyade seninle ayni sekilde varsa garezi olanlara ornek olmasini umud ediyorum.

Aksi halde hakli elestiride bulunan arkadaslarin uyarilarini dikkate alicam, bu konuda suphesi olmasinlar :)
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:40 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 14, 2016 11:59 am

Sonuc olarak, duisburger´ in olayi kisisellestirmesi yanlisti. Fakat yonetici arkadasimizin da direk uyelik silmesi ve ozelden direk olarak uyeyle kontaga gecip konuyu uzatmasi yanlisti. Uyelik silindigi icin de tek tarafli olarak bir kisiyi hakli goremeyiz, cunku otomatik olarak butun yazismalar silindi. Umarim bir daha bu tur bir tatsizlik yasanmaz. Tekin in de bu tur konularda artik daha yapici ve sabirli davranacagini umid ediyorum. Yasanan bu tatsizliktan oturu diger uyelerden de site yonetimi adina ozur diliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 2:07 pm

Kesinlikle artik supekulasyonlara yer vermemek icin silmek yerine banlama onerisini ve diger uyelerin diger tavsiyesini dikkate almakta bir gocunma, utanma gormuyorum. Bir kac kez de dile getirdim.

Ozel mesajla konuyu uzatmadigimi, aksine sahsin bana forum mesajinda belirttigi gibi, "akademisyen arkadaslarinin" isimlerini verebilecegini belirtmesi uzerine, bu isimleri konu basligi altinda istemek olmayacaginda , ozel mesaj ile hatirlatip sozde Ermeni Soykirimina karsi bir calisma yaptigimi belirtip , yardim istedim.

Cevap olarak, forum mesajinda belirttigi gibi isimleri vermek yerine surekli ozel sahsi konulardan bahsederek provoke etmeye calisan, asagilayan kendisidir.
Ben tum bu provokatif mesajlarin amacini tahmin ettigim icin, kendisine hakaretlerine ragmen sakin ve usluplu cevaplar verdim ve bu onu daha da kiskirtti.

Simdi ama herkesin farkettigi uzere, garezi bitmemis forum kurallari geregi uyari cezasi aldigini kendisine guzellikle soyledim, tekrar hatirlatiyorum.
Kendisinin benim yuzumden siteye girmeyecegi seklindeki aciklamasina uzuldugumu, daha olgunca dusunup, kararini gozden gecirmesini tavsiye ediyorum, benim kendisine hala da sahsi bir kinim, garezim yok :)

Tum diger uyeleri gereksiz mesgul ettigimizden dolayi ozur dilerim ve yapilan olumlu elestiri ve sikayetlere dikkate alacagimi belirtirim.
Garez, ofke, kin ve siyaset yuzunden hakaret ile elestiriyi karistiranlara ise bu basligin ornek olmasini arzu ederim.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:26 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

aida

Mesaj gönderen aida » Sal Haz 14, 2016 4:08 pm

Tekin adli arkadasla daha once 1-2 gorus ayriligimiz oldugu icin bana da birkac sey soyledi. mesajlari hala bende mevcut. Yani demem o ki arkadasi terbiyesiz olarak nitelendirmeden once kendi bir ozelestiri yapsin.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:23 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 4:29 pm

Kisisel yorumlarda bulunanlarin siyasi gorusumu bildiklerinden garezinin ve kuyruk acisinin oldugunu dusunuyorum.
Objektif yorum yapanlar disinda, kisisel problemleri ve hazimsizliklari olanlarin bu mesajlari kasitli yazdigini dusunuyorum.
Mesajlarini oncesini ve sonrasini burada paylasabilirsin.

aida

Mesaj gönderen aida » Sal Haz 14, 2016 5:39 pm

inanmayan olursa ve talepte bulunurlarsa paylasirim tabi. Seninle kisisel bir problemim yok cunku bir yakinim veya arkadasim degilsin, hic olmadin. Bence aynaya bakip ben kimim, bugune kadar ne basardim da bu kadar boburleniyorum diye sor kendine. Belki biraz mutevazi, biraz da saygili olmayi ogrenirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 8:39 pm

Elestirin tamamen kisisel ve objektiflikten uzak, bu yuzden ciddiye alinmiyorsun.
Kuyruk yaran oldugu cok bariz belli, aksi halde boyle bir yorum yapmazdin.

Yine de garezini buradan cikartamayacaksin, diger objektif normal bir yorum / elestiri yapmayan, aksine kisisel saldirida / hakarette bulunanlar gibi.

Ben inanmiyorum ve baskasi sormadan once mesajlarini delillerini paylasmani rica ediyorum. Mesajlarinin tamamini tabi.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Haz 14, 2016 9:24 pm

[quote]duisburger2 tarafindan yazilan metin:

Ya tekincigim, keske o mesajlar silinmeseydi vs demeyecegim. Bir kisi disinda herkes ayni konuyu elestirmis senle ilgili. O kisi de, Dink i iyiki oldurmusler ohh olsun diyen arkadas, var ordan bic ne hale dustugunu.

Ondan once de senin bana ettigin hakaretler daha agirdi cunku:) Ha sanmaki senin icin girip bu siteye boyle zaman harciyorum bugun. Gercekten seni adam yerine koyan yok emin ol bana. Diger yonetici arkadaslarinin sana sahip cikmamasi da olayl acikliyor aslinda ama neyse o aranizdaki olay.

Bak ben tek degilmisim, bir cok kisi seni bu konuda elestiriyorsa bence biraz oz elestiri yapmalisin.[/quote]

Bak hewal, ya da hewal sevici;

Konu altinda konu aciyorsun.
Icinde yara olan o mesajimi git bir daha oku. \' Sen soykirim var dersen ben de olduren adami kahraman ilan ederim\' dedim. Sen soykirim var diye cirkeflige basvurursan bende basvurum anlaminda kapis? Simdi konuyu uzatma meseleyi daldan dala sokma. Benim o cumleyi kurmam tarafsiz yaklasimimi curutmez.
Ayni olay sana yapilsa haksiz yere ifsa olsan ayni postun altina ayni sozleri senin icin de yazarim. Bu gercegi degistirmez. Ayrica adamin dedigi gibi Pkk seviciligi ya da hewallik yapildiysa hak edilmistir. Kiz ya da erkek fark etmez. Onlar dunyanin hic bir yerinde gorulmeyen mega-demokratik haklarini o yonde kullanmis, bu adam da hakaretten yana kullanmis( eger ithaf olunan durumlar dogru ise.)

Ki ben bu adamin oyle siradan meselelere kafasinin atacagini dusunmuyorum.

Ayrica senin yaptigin tamamen gorus ve siyasi ideoloji uzerine kurulu saldiri. Sirf bazi goruslerim staatsman ile ayni diye yanci ve tarafli ilan edecek kadar gozunuzu karsi goruslere karsi kan burumus. Saldirayim da, her yolu denemek mustahaktir misali..

Neyse simdi dogrulari soyledik diye beni de daragacina goturursunuz.
Susayim.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:17 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 9:31 pm

Dedigim gibi objektif yorum elestiri yapmayanlarin hepsinin kisisel garezi var. Bu baslik o kadar amacindan cikti ki, ve bu o kadar bariz oluyor ki.
3-5 asiri solcu, anarsist, PKK destekcisi ve Ermeni soykirimi destekcisi, benim Kemalist ve vatansever siyasi gorusumunden muzdarip olup, ofke ve kinlerii burada bazi sozleriyle o kadar cok belli ediyorlar ki, cok egleniyorum.

Hakli elestirisi olanlari ise, objektif elestiri yapabildiklerinden ve aile terbiyesi aldiklarindan dolayi tekrar tebrik ediyorum, tesekkur ediyorum. :)
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:15 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 14, 2016 10:04 pm

Tekin uzatmasan artik diyorum?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Sal Haz 14, 2016 10:20 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

[quote]duisburger2 tarafindan yazilan metin:

Sen beni totos dedigim icin banlamadin, seni adam yerine koymadigim icin banladin. Ondan once de senin bana ettigin hakaretler daha agirdi cunku:) Ha sanmaki senin icin girip bu siteye boyle zaman harciyorum bugun. Gercekten seni adam yerine koyan yok emin ol bana. Gurkan seni sevmese seni tinlayan yok. Diger yonetici arkadaslarinin sana sahip cikmamasi da olayl acikliyor aslinda ama neyse o aranizdaki olay.

Bak ben tek degilmisim, bir cok kisi seni bu konuda elestiriyorsa bence biraz oz elestiri yapmalisin.[/quote]

Bak hewal, ya da hewal sevici;

Konu altinda konu aciyorsun.
Icinde yara olan o mesajimi git bir daha oku. \' Sen soykirim var dersen ben de olduren adami kahraman ilan ederim\' dedim. Sen soykirim var diye cirkeflige basvurursan bende basvurum anlaminda kapis? Simdi konuyu uzatma meseleyi daldan dala sokma. Benim o cumleyi kurmam tarafsiz yaklasimimi curutmez.
Ayni olay sana yapilsa haksiz yere ifsa olsan ayni postun altina ayni sozleri senin icin de yazarim. Bu gercegi degistirmez. Ayrica adamin dedigi gibi Pkk seviciligi ya da hewallik yapildiysa hak edilmistir. Kiz ya da erkek fark etmez. Onlar dunyanin hic bir yerinde gorulmeyen mega-demokratik haklarini o yonde kullanmis, bu adam da hakaretten yana kullanmis( eger ithaf olunan durumlar dogru ise.)

Ki ben bu adamin oyle siradan meselelere kafasinin atacagini dusunmuyorum.

Ayrica senin yaptigin tamamen gorus ve siyasi ideoloji uzerine kurulu saldiri. Sirf bazi goruslerim staatsman ile ayni diye yanci ve tarafli ilan edecek kadar gozunuzu karsi goruslere karsi kan burumus. Saldirayim da, her yolu denemek mustahaktir misali..

Neyse simdi dogrulari soyledik diye beni de daragacina goturursunuz.
Susayim.[/quote]

bilader bir sey soracam ya ama meraktan yazilanlari hep okuyorumda sen staatsmann ile karsi karsiya hic oturup sohbet ettin mi? tamamen meraktan soruyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 10:29 pm

Uzatilmasalar ?
kisilik saldirisi ulu orta , burada normal bir elestiriden mi bahsediyoruz ki uzatmayim ?
Hakkimda asilsiz, tarafli hakaret boyutunda elestiri yapiliyor, sessiz mi durayim ?
Olgunca, uslubunca cevap veriyoruz burada ki, neyin ne oldugu, nicin boyle kisisel saldirida bulunduklari gozuksun.
Onlarin amaci da kendi karalamalarinin herkes tarafindan gozukmesi.

Boyle bir baslik yoneticiye iletilir, orada yonetici arkadaslar gerekeni ben dahil yaparlar.
Ulu orta bazi ifadeler denmesine site de suan musade edildigi icin konuyu uzatiyoruz.
Kisisel saldirida hakarette bulunana bu firsat verildigi icin suan konuyu uzatiyoruz.

Hic bir yorumumda saldiri veya asagilama yok, objektif kisisel olmayan elestirileri, onerileri dikkate alacagimi cogu kez belirtmeme ragmen, konuyla alakasiz garezi olanin maksatli hakaretine cevap veriyorum.

buna ragmen siyasi garezin boyle bir baslikta ulu orta alinmaya calisilmasina goz yummami bekleme.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:14 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 14, 2016 10:38 pm

bir bireyin kisiligine, feminenligine ve maskulinligine degil hakaret yorum yapmak bile kimsenin haddi degildir. tabi keyfe keder uyelik silmek de ayni sekilde. soylediklerim kimseyi hedeflemiyo ve zan altina almiyo. sinirlari belirlemek icin soyluyorum.

yoneticiler arasinda uyelik silmeyle ilgili tam bir birlik olmadigindan kaynakli bir durum ve aslinda tum yoneticilerin az biraz hatasi var. bundan sonra uyelik silmenin, spam haricinde, delilsiz ve diger yoneticilerle paylasmadan olmayacagini dusunuyorum ve olmamalidir da.

bu durumdan herkesin kendine pay cikardigini dusunuyorum. Staatsmann da bundan sonra en azindan direk silmeden once bizimle paylasacaktir sebeplerini, tabi tum yoneticilerin yapmasi gerektigi gibi.

bu konunun da uzamasi gereksiz, suan sidik yarisina donmus durumda. herkes birbirine suc atiyo ve herkes birbiri hakkinda tanimadan bilmeden gerekse kisiligi gerekse siyasi durusuyla ilgili fikir sahibi.

Physiker yine ayni sekilde konunun kapanmasi icin telkinde bulunmus ve ozur dilemis herkesten. bence herkes bunu dikkate alsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 10:44 pm

Wellycim sorunda bu.
Ben objektif elestirileri dikkate alacagimi belirttim, normal objektif elestirilere savunma maksatli cevap bile vermedim bu yuzden ve ozurde diledim.
Silmeseydim, ozel mesaj cevaplari delil olurdu, birkac ifadesi bile suresiz Banlamaya yeterdi.

Bu kadar cevap yazmamin sebebi, kisisel garezi olanin, benim siyasi gorusumu az cok bilenin, burada ulu orta bel alti saldirmasi.

Maksatli elestiri bunlar ve ulu orta yapilmasina yonetici birine yahut normal bir uyeye olsun, ulu orta yapilmasina musade edilmemeli.

Bu konular yoneticiler arasi tartisilir ve yonetici yahut uye hata yaptiysa uyarilir.
Ben ya da normal uye olmus farketmez
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:13 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kilitli