Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Staatsmann Yoneticilik Iptali

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
duisburger2

Mesaj gönderen duisburger2 » Pzt Haz 13, 2016 10:01 am

2009 yilindan bu yana bu siteye uyeyim. Daha once bireysel olarak da bu site adina katkida bulunmaya calistim. Bir ara acilacak olan online kutuphane icin sanirim benden cok kimse fazla kaynak gondermemistir. Arada firsat buldukca 2009 yilindan bu yana siteye girip uyelere yardim etmeye calistim.

Fakat gecenlerde bir baslik altinda(http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... d_id=10159) Tekin arkadasla gorus farkliligi yasadik. Physikerin ricasiyla baslik altinda tekrar yazmadim. Kendisine de baslik altinda artik uzatmamasi gerektigini ve yanlis anladiysa ozur diledigimi de belirttim. Fakat kendisi daha sonra ozel mesajdan yazmaya basladi. Bildigim kadariyla sitedeki yoneticiler ozel mesaj da istemiyorlar ama bu arkadas devamli olarak ozel mesaj yazdi.

En son benden "delikanli" olup sokak agziyla isim istedi. Mecbur olmadigim halde artik sirf artik uzatmasin diye bir kac isim de verdim ama halen devam etti. Son mesajimda artik ona cevap vermeyecegimi, adam yerine koymadigimi belirttim. Bu cok yakisikliyim beni kiskaniyorsun falan diye de sacmalamadi bi ara ve sonra "her zaman yaptigi gibi" beni banlamis.

Daha once de bir cok eski uyeyi bu arkadas sirf kendi hormonal bozukluklarindan ileri gelen sebeplerden dolayi banlamisti. Kendi basina baslik acip bir turlu bitiremedigi bolumunde "siyasicilik" oynayan ve kendi fikirlerine onem verilmediginde cildirip tartismayi uzatan ve sonra da guya demokratik ve cagdas bir insan olarak gecinip ya begenmedigi yorumlari silen ya da kendini adam yerine koymayan uyeleri banlayan bu arkadasin, boyle bir site icin yoneticilik vasiflarina uygun olmadigini dusunuyorum.

Benim gibi yine bir cok eski uyeyi kusturen bu sahsin diger yoneticiler nezninde tekrardan moderatorlugunun gozden gecirilmesini rica ediyorum. Ayrica benim gibi dusunen eski uyelerden arkadaslar varsa onlar da fikirlerini belirtirlerse sevinirim.

Ayrica bu arkadas yoneticilikten alinmadigi surece hic bir sekilde artik siteye girmeyecegimi belirtmek isterim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 13, 2016 11:13 am

Uzucu bir durum. Aranizdaki ozel mesajlar degerlendirilecek. Fakat ne Tekin i yoneticilikten alirim ne de senin siteyi birakmana izin veririm:). Maalesef daha kendi aramizda bile tartisirken hosgoruye sahip olamiyoruz, iki yetiskin ve iyi aile terbiyesi almis insanin yasadigi su cocukca olaya bakinca lobi mobi vs bayagi bir hayal olay:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 13, 2016 11:16 am

banlama degil, direk hesap silinmis bu arada

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Haz 13, 2016 11:36 am

Yonetici arkadas benle hic didismedi ama basligi acan arkadasi cok iyi tanirim ve samimiyetine inaniyorum. Ismi gecen yoneticiyi hic tanimam ama duisburg lu dostumun tavsiyesini dikkate alin diye dusunuyorum. Tekin arkadas bilgi paylasimi olarak cok faydali ve fedakar biri ama olgunluk konusunda cogu kez sinifta kaldigina sahidim.

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Pzt Haz 13, 2016 1:25 pm

ben ikinizide tanimam bu sanal ortam haric. ikinizde aynen baya bir yardim ediyorsunuz insanlara ama " ben cok yakisikliyim beni kisksniyorsun " nedir abi ya :) bu lafi lisedeki ergenler bile soylemiyor artik ve bilmiyorum yani staatsman verdigi cevaplara bakilirsa olgun birine benziyor.. ama kesinde bisey diyemem sonucta burdan insanlari taniyamazsin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 3:04 pm

Cok uzucu bir durum.
8 yildir siteye uye bir insanin 160 mesajinin olmasi, siteye verdigi katkiyi cok iyi ifade ediyor.

Milet olarak tartisma kulturune, edep ve adabina ulasabilmis degiliz. Lobi faaliyetleri basliginda, sana herhangi bir dokundurma olmadigi halde, kendi gorusumu ve yorumumu sindiremeyip, ozel konulardan saldirman yakisiksiz hakaretlerde bulunman herhalde terbiyeni ve seviyeni suan herkese gosteriyor...

Turk lobi faaliyetleri basliginda da yazdigim yorumlar ve sana verdigim cevaplar aynen duruyor.
Her seferinde seni skunete cagirdim, Physiker\'de sana olayi kisisellestirmemen uyarisinda bulundu.
Her mesajimda kisisel saldirilarini alttan aldim.
Biz gorus farkliligi yasamadik, biz senin kininin ve garezinin disa vurmusluguyla ugrastik.
Burada dahi ozel kisisel konulardan bahsetmen bir kabullenememenin, hazmedememenin gostergesi.

bu grubun bazi faaliyetlerini elestiren herkesi "dusman" olarak goruyorsun. Dogu Perincek i sosyal medyada elestirdigim icin buna tahammul edemeyip beni sildigini kendin ifade ettin.
Yani Dogu Perincek\'in hapis cezasi almasina sevinmem, Zamaninda bu sahsim PKK ile APO ile kol kola cekilen fotograflari oldugundandir.
Ermeni soykirimi davasinda ise mucadelesini desteklemisimdir.
Bunu kabullenmeyip beni silen birinin, bana karsi verdigi agresif cevaplar, sorunun temelde nerede yattigini gostermiyor mu?

Bana Ermeni Soykirimi Hakkinda kaynak bulmamda yardimci olabilecegini dile getirip, akademik calisma yapmis arkadaslarinin mesajlarini verebilecegini soyledin.
Konuyu foruma yansitmamak adina ozelden mesaj attim ve bana sen daha mezun bile degilsin, bana transkribini gonderirsen sana akademisyen arkadaslarimin adini veririm dedin.

Netice de 8 yildir uyeymissin siteye ama 160 mesajin vardi.
Yardimdan cok polemik yaratmak icin sanirim buradasin.

Sitede hakaret etmeyen kimseyi ne silmisimdir, ne de banlamisim.

Siteye huzursuzluk verdigini dusunuyorum ve 8 yildir 160 mesajinin bulunmasi, bizlere pek bir katkinin olmadigini gosteriyor.
Siyasi konularda polemik yaratiyorsun, uyelerden de benimle ayni dusunenler varsa, siteyi ve bizi rahatsiz etmemeni rica ediyorum.

Kisisel siyasi gorusunun burada hic onemi yok, sadece digerlerinin yorumlarina saygi goster.
Kisisel bir problemin varsa lutfen bunu sitede yansitma insanlara.

Benim okulumu bitirip bitirememin, transkribimi gormek istemenin konuyla sohbetle tartisma Nasil bir alakasi var uyeler bunu dusunsun.
Kimse senin siyasi gorusunu paylasmak yahut desteklemek zorunda degil.
Bu yuzden karsindakini dusman olarak gorme.

Siteye girmemeni kararini tebrik ediyorum ve memnuniyetle karsiliyorum.
Simdiye kadar yaptigin katkidan dolayida cok tesekkur ediyorum.
Kusmene gerek olmadigini, istedigin zaman siteye girip, insanlari asagilamadan, hakaret etmeden, kin ve nefret kusmadan paylasimlarda bulunabilecegini tekrar belirtmek isterim.

yakisiksiz ve egitim seviyenle bagdasmayan sozlerin hic yakismiyor, bunu da son kez soylemek isterim.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:47 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: uygunsuz ifade
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

duisburger2

Mesaj gönderen duisburger2 » Pzt Haz 13, 2016 3:17 pm

Bunlari demedinmi yani????????????????????? . Gurkan hocam kusura bakma ama ben boyle bir "adamin(!)" moderator oldugu sitede durmam.

Son paragraf da yazdiklarim birebir sana uyuyor tekincigim kusura bakma. Eger sozlerinin arkasinda duruyorsan burda yazdigin ozel mesajlari paylasirsin???
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:48 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 3:33 pm

Bu o kadar ironik olmadigimla alakali bir cevap ki, bunu dahi ters anlamissin.
Cunku garezin var, tam anlamadan saldiriyorsun bana.

Bunu "----" dedi diye burada insanlara yalan soylemen ve bana ettigin hakaretleri ilk yorumunda / ifadende soylemeyip simdi soylemen bile ilk yazdigin yazida eksiklikler ve yalanlar oldugunu gosteriyor.

Aklinca beni uyelerin nebzinde kucuk dusurmeye, gozden dusurmeye calisiyorsun.
Tum bunlari yapma sebebin, tahminimce Facebook\'ta siyasi dusuncenle ortusmeyen bir paylasim yaptim diye.
Bu yuzden beni arkadas listenden sildigini kendin soyledin.

Sitenin huzurunu gercekten kaciriyorsun.
Ben mod olmusum, olmamisim hic onemli degil, Physiker\'da bilir, ben cok kez birakmak istedim ama insanlara yardimci olmak, maddi beklenti icerisinde olmadan sitede ve ozel hayatimda uyelere yardim etmek konusunda Gurkanla yarisiyorum ve bu hosuma gidiyor.

Sitede atitdigim insanlar varsa, bunlar hakaret eden, elestiriyi hakaretten ayirt edemeyen 4-5 kisidir.
Son yorumlarinda neden seni sildigimi ama banlamadigimi tum uyelere acik ve net gosterdigini dusunuyorum.

Yazdigin bu hakaret mesajlarinin ekran goruntusunu almadigim ve seni sildigim icin bugune kadar yazdigin tum yorumlar otomatikden silindiginden, bu soylediklerinin kanitlayamiyorum ama zaten kendin kabul ettin.

Imza kisminda guzel bir sozun var:
"Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari"

Postmodern yorumlarda bulunabilirsiniz ama zihniyetlerini hala fundamentalist. Bunu degistirirseniz sitemiz de dunyamiz da ulkemiz de daha yasanabilir bir hale gelir.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:54 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Haz 13, 2016 3:38 pm

Aslinda yazmayacaktim fakat haksizlik karsisinda da susmamaya karar verdim zira konuyu acan arkadas da kendisi gibi dusunen (her ne kadar mesajindaki her satirina katilmasam da) eski uyelerin yorum yapmasini talep etmis.

Benim site ile tanismam, Almanya\'ya gelmemden 1 yil oncesine dayaniyor. 2011 yilinda uye olmustum.

Duisburger\'in \'\'Yoneticilik vasiflarina uygun olmadigini dusunuyorum\'\' dusuncesine katiliyorum. Eskileri masaya yatirmaya gerek yok, direkt olarak bu konuyu ele alalim:

Bir yonetici kendisi hakkindaki suclamalara \'\'8 yildir siteye uye bir insanin 160 mesajinin olmasi, siteye verdigi katkiyi cok iyi ifade ediyor.\'\' seklinde mi baslar? Bunun adi bence kas yaparken goz cikarmaktir. Nicelik bu kadar onemli olmamali. Forumda Rockstar nickli arkadasi bilenler bilir, sadece 38 mesaji var fakat siteye topluluga katkisi ile bence her mesaja \'\'Lutfen forumda aramana yapiniz\'\' vesaire gibi off-postlar yazarak binlerce mesaj \'\'kasan\'\' kisilerden daha degerlidirler. Bu sitede, 10 mesaji olmasina ragmen tek bir kaliteli icerik barindiran mesaji ile bir cok ogrencinin hayatini kurtaran kisiler varoldu. Detayli ornekler verebilirim fakat olayin ucu bir cok kisiye gidebilir, gerek yok, zaten dusuncem anlasilmistir.

Staatsmann\'in hormonal farkliligi olmasinin veya olmamasinin, sizi siteden uzaklastirmasi ile ilgisi nedir bu noktayi cozemedim. Bu detay kimi ilgilendirir? Amac salt bir karalama konusu mu acmak yoksa bir sikayeti mi dile getirmek?

Staatsmann, FuNdeRSchatteN veya Tekin Tekin yillar evvel tamamen kisisel meselelerinden dolayi beni de siteden uzaklastirmisti. Mesele ise kisaca, kendisinin cok meshur bir savi vardir, \'\'Lisansi Turkiye\'de yap, Master\'i Almanya\'da\'\'. Kendisinden yola cikarak one surdugu argumanlar vardi, ornegin \'\'dersleri anlayamazsiniz, bir donemde ancak 2 ders verebilirsiniz o da sansliysaniz\'\' gibi. Buna zamaninda itiraz etmistik. Kendisine de ozel mesajdan \'\'Senin bir donemde hic ders veremedigini biliyoruz fakat kendinden yola cikarak Dunya\'yi anlamaya calismak ne kadar bilimsel bir metot?\'\' demistim. Bunun uzerine benden de \'\'Isim\'\' istemisti, ben de kendisine anonim olarak yazdigimi ve kullanici sozlesmesine gore isim vermek zorunda olmadigimi soylemistim. Bunun uzerine benim de hesabimi \'\'silmisti\'\'. Bu detay cok onemli, Staatsmann bazi durumlarda hesaplari banlamiyor, direkt olarak siliyor. Yani tum mesajlar, ozel mesajlar vesaire yok oluyor. Acaba neden? Diger yoneticiler veri tabanindan yazismalari goremesinler diye mi?

Yukaridaki olay esliginde \'\'Sitede hakaret etmeyen kimseyi ne silmisimdir, ne de banlamisim.\'\' lafi tekrardan sorgulanabilir.

Physiker de yonetici, goruslerinden dolayi insanlari siteden attigini gormedim, uyeler ile en cok da muhattap olmus kisidir kendisi, hatta o kadar rahat bir insan ki kendisiyle takintisi olanlari NRW bulusmasina bile davet etmisti. Veya welly275, tek bir ikili tartismali diyaloga girdigini gormedim. Serhan vardi, ayni sekilde. Maniaturk... Merveasci da ayni sekilde. Daha da sayabilirim. Demek istedigim, nedense hep Tekin ile ilgili bir \'\'gerginlik\'\' mevcut. Bu yuzden, \'\'Yoneticilik vasiflarina uygun olmadigi\'\' gorusune tum samimiyetimle katiliyorum.

Velhasil kelam, ben ve bir arkadasim da kendisinin takintili/baskici tavrindan dolayi sitenin en aktif uyelerinden olmamiza ragmen uzaklasmistik.

duisburger2

Mesaj gönderen duisburger2 » Pzt Haz 13, 2016 3:56 pm

Bak ben sadece banladi saniyordum. Hesap silinince mesajlarin da silindigini bilmiyordum. Demekki yalanlari ortaya cikmasin diye silmis.. Tartismayi cok uzatmasi uzerine, seni de taniyan bir bayan arkadasim senin hakkinda bir muhabbet gectiginde(ustelik tek ben degildim), O cumleyi hatirlatip, tartismayi uzatmamasi gerektigini soyledim. Ama onun bana yaptigi hakaretler yaninda bu hic birsey degildi. Yoksa arkadasin ne oldugu umrumda bile degil.
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:52 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 4:14 pm

Tabi bu soylediklerini ilk mesajinda belirtmemen, simdi ben hatirlatinca ise "aaa evet oyle de demistim dogru ama oncesi bana neler etmisti" demen ne guzel, ne aciklayici.

Bu kadar cevap yazmamin sebebi;
Aklinca sitede uyeler nebzinde itibarimi dusurmen ve siyasi garezinden dolayi konuyu "hormonlarima" kadar getirmen.
Ve Physiker rica etti sana karsi toleransli olmami.

Banlamama sebebi ip uzerinden tekrar giris yapilabilinsin diye. Physiker genelde ip uzerinden banlar bense silerim.

Bende kendisiyle bu konu hakkinda bugun konustugumda, senin tekrar siteye girebilecegin ama bu kez hakaret etmeden, edeplice, kisisellestirmeden yorumlarda bulunman konusunda sana telkinde bulunmasini ve yine sana karsi bir garezimin bulunmadigini soyledim.

Skunete ve olayi kisisellestirmeye, kisisel saldirida bulunmamayi tavsiye ettim.
Tahrik etmene ragmen.
Silinme sebebin "---" demen. Bir grubu asagilaman, hakaret etmen.

banlamis olsaydin suan tekrar ayni ip uzerinden giremezdin...
Hala iyi niyetimi, sabrimi gormuyor musun..

Hakaret etmek, asagilamak ve kucuk dusurmeye calisman silinme sebebindi
En son Misafir tarafından Çrş Haz 15, 2016 12:51 am tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 13, 2016 4:31 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Tabi bu soylediklerini ilk mesajinda belirtmemen, simdi ben hatirlatinca ise "aaa evet oyle de demistim dogru ama oncesi bana neler etmisti" demen ne guzel, ne aciklayici.

Banlamama sebebi ip uzerinden tekrar giris yapilabilinsin diye. Physiker genelde ip uzerinden banlar bense silerim.

Bende kendisiyle bu konu hakkinda bugun konustugumda, senin tekrar siteye girebilecegin ama bu kez hakaret etmeden, edeplice, kisisellestirmeden yorumlarda bulunmamasi konusunda sana telkinde bulunmasini ve yine sana karsi bir garezimin bulunmadigini soyledim.

banlamis olsaydin suan tekrar ayni ip uzerinden giremezdin...
Hala iyi niyetimi, sabrimi gormuyor musun... :))[/quote]

Yalniz isin icine beni karistirdiginiz icin buraya mudahele etmem gerekiyor. Ben sadece spam uyeleri banlarim. IP den sadece izinsiz reklam yapanlari. Yoksa bana burda sebepsiz yere kufur eden bir kac uyenin ne mesajini sildim ne de banladim. Baska uyelere aciktan kufur eden bir kac uyeyi de banladim ama tartistigim icin kimseyi banlamam ki cevrem genelde zit goruslu oldugum insanlarla doludur:).

Bir de ben kimseye ahlak terbiye dersi veremem, heleki boyle hic bir sekilde terbiye dersine ihtiyaci olmayan birine.

Ayrica IP bani acilir tekrar ve ban kaldirabilir ama uye silinince veri tabanindan her sey silinir, teknik bir konuda da duzeltme yapayim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Haz 13, 2016 5:22 pm

\'\'Banlamama sebebi ip uzerinden tekrar giris yapilabilinsin diye.\'\' demis Staatsmann. Banlaninca otomatik olarak ip bani da mi atiliyor? Normalde ban demek, uyeligin bloke edilmesi demektir, ip ban ise farkli bir seydir. Sitede farkli bir sistem mi var?

\'\'Ben sadece spam uyeleri banlarim. IP den sadece izinsiz reklam yapanlari.\'\' demis Physiker de. Buradan anlasildigi kadariyla sitede farkli bir sistem yok.

Ayrica uyelik silmek nasil bir cezalandirma metotudur? Dunya\'nin hangi forumunda bir kullanici ile bir yonetici tartisinca uyelik komple siliniyor? Bu metot da Staatsmann\'in icadi sanirim. Fakat bunun site icin cok buyuk dezavantajlari var. Google botlari bir sonraki taramada sitede eski icerigi bulamayinca siteyi \'\'guvenilir olmayan bir kaynak\'\' olarak goruyor ve eksi puan vererek arama sonuclarinda geriye dusuruyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 5:45 pm

Chandelier, "guvenilir olmayan kaynak" uyarini dikkate alicam.

Forum kuraklarini okursan, moderatorun hangi durumda uyeyi banlayabilecegi, silebilecegi yaziyor.
Benim icadim degil, bir cok uye oldugum forum sitesinde de duzen boyle isliyor.

Kullanici, yonetici tartismasi degil olay, ben de aykiri bir sey yaptigimda ayni cezayi gorebilirim, bir ayricaligim yok.
Hakaret, asagilama, gereksiz ozel konulardan laf kondurma mesajlarinin forum kurallari geregi cezasi belli.
Forum kurallari degisirse, ona gore hareket ederiz

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Haz 13, 2016 6:20 pm

Hangi durumda uyeyi banlayacagi yaziyor fakat hangi durumda \'\'silebilecegi\'\' yazdigini gormedim. Kurallarda genelde cumle sonunda \'\'sureli veya suresiz olarak banlanir.\'\' seklinde belirtilmis ama pek de onemli degil.

Uye silme konusunda, Physiker\'in metotu bence oldukca mantikli. Zaten benim de demek istedigim buydu. Elbette Cin\'in bilmem hangi yoresinden gelen bir bot uyenin onlarca garip mesajlar atmasi durumunda uyelik silinir cunku mesajlari da gereksizdir ve ip ban atilir cunku siteye bir daha ugramasi istenmez. Fakat Duisburger\'in mesajlari gereksiz miydi sence?

Yani, ozet olarak, ozel mesajlardaki tartismalardan dolayi uyeligin komple silinmesi alisagelmis bir durum degil. Bu yuzden \'\'icat\'\' kelimesini kullandim.

Keita

Mesaj gönderen Keita » Pzt Haz 13, 2016 6:27 pm

Kisisel olarak benim de bir problemim yok Tekin le ve elinden geldigince siteye katkida bulunmaya ve herkese yardimci olmaya calisiyor. Fakat daha onceden benim de bir arkadasimi cok gereksiz yere banlamisti. Arkadas dedigimiz de aslinda bir abimiz ve Almanya da doktora yapiyor. En eski uyelerden biri olarak ben de fikrimi belirtmek istedim. Tekin kardesimiz cok iyi niyetli bir insan oldugu belli ama tartisma oldugu zaman kendisini gereksiz yere ortaya atip belki de hakliyken haksiz duruma dusuyor. Bence yonetici olarak devam etmeli ama kendisi de biraz ozelestiri yapmali. Uyelerle gereksiz polemige girmemeli. Gurkan abi de ornegin siyasi olarak aktif bir insan, sosyal medyadaki paylasimlarini severek takip ediyorum:) Fakat sitede isini cok profesyonelce yapiyor. Welly nin tarzini da cok begeniyorum. Hep bir mesefa var arada. Serhan daha cok sevecen bir arkadasimiz ve en renkli moderator:). Fakat Chandelier Maniaturk konusunda seninle farkli gorusteyim. O arkadas bu tur konularda banlamazdi ama Tekin den daha "gerginciydi".

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzt Haz 13, 2016 6:42 pm

Welly275 i tek gecerim💪🏿

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Haz 13, 2016 7:42 pm

sahsi olarak daha once staatsman arkadasimizla benim direk kisisel olarak olmasada ufak tefek problemlerim oldu ve acikcasi bazi durumlarda gercekten nasil davranilacagi konusunda biraz amator buluyorum. Yaklasik 1 yil once kendi actigi "Turk lobi faaliyetleri konusunda" kisisel elestiri ve onerilerimizi yazdik nedir ne degildir tartisalim ki ortaya daha iyi seyler ciksin diye ama arkadasimiz sorgusuz sualsiz yaptigimiz yorumlari SILDI ve konuyu KILITLEDI. Moderator olmak demek kafana gore uyelerin hesabini silmek, yazilan yazilari silmek (spam, reklam vs icermedigi surece) vs demek degil ben sirf bu yuzden kizdigimdan dolayi foruma neredeyse 5 6 ay girmedim. Moderator konuyu sildigi zaman, uyeyi banladigi zaman sebebini acik bir sekilde belirtmeli. Ayrica bir moderatorun kendini savunmasi "160 mesajin var sen paylasimci degilsin " tarzinda olmasi hic hos karsilanacak birsey degil. 160 mesaj atmis olabilir ama bu 160mesajin 1 tanesi bile birilerine faydali olduysa arkadas forumdaki gorevini yerine getirmis demektir senin mantiginla gidecek olursak yilda 100 mesajin altinda yazani sil gitsin gereksiz adamlar nasilsa senin gozunde.

Umarim kimsenin kalbi kirilmadan gerekenler yapilir.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Haz 13, 2016 10:04 pm

Ozel mesaj ile konus, tartis, kavga et sonra isine gelmeyince herkesin icerisinde adami fisle..
Amac yoneticilik iptali olsa ozel mesaj ile baslattigin bu kavgayi yine ozel mesaj ile diger yoneticilere bildirerek forum ahalisine yansitmadan mesele cozulebilirdi. Sanki burda amac yoneticilik iptalinden ziyade elinde biriktirdigi argumanlar ile adami fislemek..
Olmaz, yakisik almaz bir durum. Aranizda ne gecti ne gecmedi ben bilmem ama adi ustunde \'ozel\' olan yazismalari baslik acip ortaliga dokmek sahsen benim gorup gecirdigim bir davranis bicimi degil olamaz bile.
Ayrica bu baslik altinda firsat bilip saldiranlara ne oluyor onu anlamiyorum. Biri de demis staatsman i tanimam ama basligi acani taniyorum o yuzden haklidir..

"Bir saniyesine bile hakim olamadiginiz bir dunya icin; bu kadar firildak olmanin anlami yok."
M. Yazicioglu..
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 10:10 pm

Lobi Faaliyetleri konusunda ilk basta konu kitli degildi, olay uyeler arasi tartismaya vardigindan dolayi konu kitlendi.
Katkida bulunmak isteyenlerin bana ozel mesaj atmasini o basliktaki ilk mesajimda belirttim.
Bu konuda nedir ne degildir diye tartisma olmaz. Bu gayet acik. Lobi faaliyeti yapmak istiyoruz, bisi olmus mu olmamis mi bunu tartismanin yeri burasi degil. Cok net ve acik "soykirim olmustur" manasina gelecek yorumlar yapildi o baslik altinda, PKK\'nin destekcileri yorumlar da oldu, bu tarz dusunceye kusura bakmayin tahammul ve ozgurluk tanimiyorum.

Kilitli