Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DS Danismanlik Hizmeti Calisma Prensipleri

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 30, 2015 3:12 pm

1- Saygi: Bizim icin onemli olan ilk nokta karsilikli saygidir. Butun ogrenci arkadaslarimiza karsi ayni mesafede olup,onlarla saygi cercevesinde ortak bir calisma yuruturuz. Sayet beraber calistigimiz ogrenci saygi sinirlarini zorlarsa islemleri iade edilir.(Simdiye kadar 2 ogrenci arkadasimizin islemlerini bu sebeple iptal ettik).

2.Guven: Beraber calistigimiz ogrenciler oncelikle bizim icin bir musteri degil arkadastirlar. Bunun yani sira danismanlik verdigimiz bir cok ogrenci arkadasimizla da Almanya\'ya geldikten sonra cok iyi dostluklar kurduk. Herhangi bir sozlesme vs. imzalanmamasina ragmen beraber calistigimiz ogrenci arkadaslarimizin bize guveninin tam olmasi gerekmektedir. Simdiye kadar guvenle ilgili hic bir sikayet almadik. Hatta bu yaziyi ricam uzerine daha once bizden danismanlik alip Almanya da egitim alan bir arkadasimiz yazdi.:)

3.Reklam: Egitim danismanligi icin kesinlikle ozel bir reklam yapilmaz. Hic bir forum sayfamizda ogrenci arkadaslara cevap verirken danismanliga yonlendirmeyiz. Gerek sanal ortamda gerekse afislerde, ornegin „ Almanya da ucretsiz egitim, Hayaliniz gercek olacak, MYO mezunlari DGS olmadan lisans okuyabilir“ tipi ogrencinin gozunu boyamaya ve direk parasina goz koymaya yonelik bir reklami bizden hic bir zaman beklemeyin, goremezsiniz. Aksine Almanya\'ya egitim almak icin gelmek isteyen arkadaslara ilk olarak burda yasayacaklari zorluklari anlatiriz ve onlari psikolojik olarak onlari burdaki hayata hazirlamaya calisiriz. Ayrica herhangi bir kuruma gidip seminer veya fuarlara katilip stand acmayiz. „En Buyuk Reklam Kaynagimiz daha once islemlerini yaptigimiz ogrenci arkadaslarimizdir“.

4. Dürüstlük: Bir ögrenci bize danismanlik icin basvuru yaptigi zaman ona vize ve egitim basarisi hakkinda acik ve net goruslerimizi belirtiriz. Vize alma sansi cok dusuk olan bir cok ogrenci arkadasimiza daha islemlere baslamadan sansinin cok dusuk oldugunu ve bosuna masraf yapmamasi gerektigini bildiririz. Bu yuzden danismanlik alan ogrenci arkadaslarimizda vize onay basari oranimiz %100\'e yakindir.

5. Esneklik: Islemlerini yaptigimiz ogrenci arkadaslarimiz gunun her saatinde sitemizdeki kendilerine ait basliklardan sorularini sorabilirler veya mail atabilirler. En kisa surede sorulari cevaplandirilmaktadir.

6. Marka: Deutschstudent, Almanya\'da egitim konusunda rakipsizdir. Bugun bir cok danismanlik firmasi dahi ogrencilerinin islemlerini yaparken sitemizdeki kaynaklardan faydalanmaktadir.Bu durumu bir cok arkadasimiz bir danismanlik firmasina gittiklerinde ordaki gorevlinin bilgisayar ekraninda sitemizin acik oldugunu gorerek teyit etmislerdir. Ayrica sitemizi neredeyse birebir taklit etmeye calisan bir cok site acilmaktadir. Bu tur girisimler marka degerimizi de yukseltmektedir.

7. En uygun Almanca Kursu:
Bir cok danismanlik firmasi Almanya da ornegin DID veya Freshman gibi yilligi 15 000 euro olan kurslarla beraber calismaktadir ve ogrencilerini oraya kayit ettirdikleri zaman belirli bir komisyon alirlar(%20-30 arasi).Ogrencilerini neredeyse bu kurslarin oldugu sehirlere zorla yollarlar. DS danismalik ise ogrencilerinin istedigi sehirlerdeki butun dil kurslarinin fiyat listesini ve kurs programlarini yollar.Ayrica ogrencilerimiz kurs secimi konusunda destek istemedigi surece bizim tarafimizdan herhangi bir kurs tavsiye edilmez.

8. Almanya da devam eden danismanlik süreci: Ogrenci arkadaslarimiz Almanya\'ya gelince de 1 yil boyunca her yardim istediklerinde yanlarinda olmaya calisiriz. Hatta yukarda belirttigim gibi bir coguyla buraya geldikten sonra da abi-kardes iliskisi basladigi icin bu danismanlik artik yillara yayilir:)

9. Danismanlik Ücreti: Siteyi ilk actigimizda danismanlik hizmeti vermemiz gerektigini bize sitemizdeki uyelerimiz tavsiye etmisti. Turkiye\'de bir cok ilde sube acip 2000 Euro\'ya danismanlik hizmeti veren firmalara kiyasla cok daha uygun bir fiyata danismanlik hizmeti vermekteyiz.

@Deutschstudent
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Cum Oca 30, 2015 4:09 pm

Deutschstudent Viyon ve Misyonu :) basarilarinin devami dilerim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 31, 2015 7:23 pm

[quote]ferhatd tarafindan yazilan metin:

Deutschstudent Viyon ve Misyonu :) basarilarinin devami dilerim.[/quote]

tesekkurler.:)
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cmt Oca 31, 2015 10:08 pm

Ben sizden danismanlik hizmeti almadim belki ama sayet Almanya\'da okumak isteyen birisi varsa mutlaka size danismali derim, hatta birkac kisiyi buraya yonlendirmistim zamaninda. Kesinlikle bilgi ve alaka bakimindan en iyisi bence sizsiniz. Alinan ucret de, zaten buraya gelmeyi kafaya koyan birisi icin normal bir miktar, ozellikle diger sirketlere gore kiyaslaninca cok uygun.

Bu arada, sizden danismanlik hizmeti almadim ama her iki Almanya maceramda da (ozellikle 2.\'sinde) cok faydaniz oldu, sagolun varolun. Daha da iyi yerlere gelirsiniz umarim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 03, 2015 10:18 am

tesekkurler. Umarim sen de RWTH Aachen de basarili olarak gururlandirirsin bizi. Uzayan kol bizim sonucta.:)
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Nis 02, 2015 12:42 pm

Cok tesekkur ederim, ben de oyle umuyorum. Elbet sizin de payiniz buyuk, sagolun :)

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Prş Nis 02, 2015 6:58 pm

Ben de sizden danismanlik almadim islerimi bu sayfanin da yardimiyla kendim hallettim. Ama sunu soylemek istiyorum ki danismanlik almak isteyen herkese tavsiye ederim!

Almanya\'da okumayi karar verdigimde ilk olarak neler yapmam gerektigi konusunda fikir edinmek icin Turkiye\'de bir yurt disi egitim danismanligina gitmistim. Adamlar resmen goz boyamaya calistilar. Yok annen baban ne is yapiyor diye basladi (sanirim ne kadar para isteyecekleri konusunda fikir edineceklerdi belki)...
Sonra ben mesela 1-2 tane bolum dusunuyordum bunlardan birisi Mimarlikti. Iste portfolyo fln hazirla hep RWTH Aachen universitesi cok iyi falan diyordu, ondan sonra daha farkli bir sinava falan giriceksin diyordu basvuru icin. Bende dedim ki: nasil oluyorda oyle alim yaparlar? Yok Turk bir Prof varmis da bilmemne. Sanki Almanya torpil yapilan yer hem de oyle bir universitede. Bu arada Alman vatandasiyim Almanya\'da dogup buyudugumden Almancam iyi, her seyi kendim arastirdigimda ne kadar yalan dolan soylediklerini farkettim zaten. Turkiye boyle insanlarla dolu. Bu basvuru islemleri icin 1450 euro civari istemislerdi ki vize islemleri fln bunlar yok.

Bircok baska yerle de konustum fuarlarda fln. Ben asla Turkiye\'de danismanlik almak istemezdim eger ihtiyacim olsaydi. Herkese dogru duzgun bu gibi durust bi danismanligi tavsiye ederim hem Turkiye\'deki danismanlar bile bu sayfadan bilgi caliyorlardir kim bilir benim gorusum bu... hic guvenmiyorum onlara.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: DS Danismanlik Hizmeti Calisma Prensipleri

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 25, 2017 3:00 pm

güncel.
www.deutschstudent.com