Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dilinizden UTANIN..!

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Pzt Şub 28, 2011 6:49 pm

bu hangi tarih kitabinda hangi porfesor,hangi bilim adami soyluyor osmanli devleti evrensel bir devletti imparatordu icinde butun uc kitayi 100 yakin milleti icinde barindirmstir kim diyorki acemleri iranlilari ustund tutuyor diye iranlilari ustun tutuyorsa ozaman niye safaviler ile savasildi hukumdarligini ordada istikrarli bir sekilde yurutmek istedi arastirmadan sorusturmadan kimse osmanliya dil uzatmaasin ki oylede olsa bile turklerden ustun tutulsa bile kimse benim milliyetciligime dil uzatmasin ben o yuce insanlarin osmanli hukumdarlarinin torunuyorum onlar ki namaza durduklari zaman kabeyi gormedikleri surece namaz kilmazlardi ne zamanki kabeyi gorur ozaman namaza dururdu iyice arastirin iyice sorusturun sahte tarihle karsima cikipta bana osmnalidan osmanlicadan bahssetmeyin dil uzatacagin konuyada dikkat etsinler

alp22

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Şub 28, 2011 7:27 pm

haci sen birbirile celisen cumle kuruyorsan bu benm seni anlamadigim anl****** gelmez ki.kopyala yapistir yaptigin bilgiye soyledigimiz birse yok ama arap birikimidir dedigin cumlen yanlis dedik onu da acikladik.demek ki neymis.su dillerden etkilenmistir diip arap birikimidir demek celiskidir.
ben ataturk doneminde yapilan bu tur devrimlere karsiyim.soyle de bilelim tarzinda bir soru yoneltmene gerek yoktu.dilin islahi adi altinda katledilmesi,alfabe degisimi denip gelecek nesilleri atalarindan uzaklastiririlmasi gozuyle bakiyorum ben olaya.herkes ayni dusuncede olacak diye birsey yok.
bi de arapcaya takindim var demissin.olayin arapcayla ne alakasi var.yanlis bilgiyle ilgili bir durum.sen arapca osmanlica zayif bir dil dersen tabii ki muhalefetle karsilasirsin.sen derken sen oyle dedin die degil.bu sekilde yazi yazanlari kastediorum.

doner ornegini vermissin.cok sacma geldi acikcasi.fransiz yemeklerine tatlilarina da almanca isim mi bulcaklar.yani boyle bir karari duymadim ama var diorsan kim aldisa sacmalamis.

rumuz ve site adiyla ilgili soruma iliskin benden yaptigin alinti arasinda bir iliski kuramadim .

ayrica bi arkadas olmayan seyleri varmis gibi yazip baska bir konuya atlamis.osmanlicadan turkceden farkli bir dil die bahsetmis.bu da sorunu ortaya cikariyor zaten.osmanlica diye bir dil yok.osmanli turkcesidir.osmanlica yerine turkce konusulsun demek anlamsiz.o da zaten turkce.

herkes turkcenin daha cok kullanilmasindan yana.herkes dilimize sahip cikalim diyor.ben de farkli birsey soylemiyorum zaten.ama bazi konularda fikirlerimiz uyusmuyor.bu da gayet dogal.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 28, 2011 7:28 pm

[quote]german tarafindan yazilan metin:
bu hangi tarih kitabinda hangi porfesor,hangi bilim adami soyluyor osmanli devleti evrensel bir devletti imparatordu icinde butun uc kitayi 100 yakin milleti icinde barindirmstir kim diyorki acemleri iranlilari ustund tutuyor diye iranlilari ustun tutuyorsa ozaman niye safaviler ile savasildi hukumdarligini ordada istikrarli bir sekilde yurutmek istedi arastirmadan sorusturmadan kimse osmanliya dil uzatmaasin ki oylede olsa bile turklerden ustun tutulsa bile kimse benim milliyetciligime dil uzatmasin ben o yuce insanlarin osmanli hukumdarlarinin torunuyorum onlar ki namaza durduklari zaman kabeyi gormedikleri surece namaz kilmazlardi ne zamanki kabeyi gorur ozaman namaza dururdu iyice arastirin iyice sorusturun sahte tarihle karsima cikipta bana osmnalidan osmanlicadan bahssetmeyin dil uzatacagin konuyada dikkat etsinler [/quote]

arkadas hangi kitaplar da yazdigini yanina yazmis zaten yani kaynagini soylugyor.;) dilimize sahip cikmaliyiz konusu milliyetci olmaya kadar geldi ne alakasi var anlamadim ayriyetten osmanlinin bir turk imparatorlugu olmadigini dusunuyorum bununla ilgilide bir cok tarihcinin gorusu var;) osmanlida turk sozcugunun cahil ve koylu kesim icin soylendigi de bir soylenti;) fakat bazi seyleri neden duzgun tartisamayiz ki hmmm neden kavga eder gibi:@

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Pzt Şub 28, 2011 7:55 pm

Neyse artik cevap vermek istemiyorum. Bosuna dememisler gecmisini bilmeyen millet geleceginide bilmez o yuzdenbizde gecmisimizi bilmekte ve ogrenmekte zoruk cekiyoruz ve hep gelecekteki halimizi bir turlu kestiremiyoruz biz zaten diger milletlere halklara ozenmekten baska birsey yapmiyoruz ozenmeye devam arkadaslar full ozenti full kayip devam

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 28, 2011 9:49 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
haci sen birbirile celisen cumle kuruyorsan bu benm seni anlamadigim anl****** gelmez ki.kopyala yapistir yaptigin bilgiye soyledigimiz birse yok ama arap birikimidir dedigin cumlen yanlis dedik onu da acikladik.demek ki neymis.su dillerden etkilenmistir diip arap birikimidir demek celiskidir.
ben ataturk doneminde yapilan bu tur devrimlere karsiyim.soyle de bilelim tarzinda bir soru yoneltmene gerek yoktu.dilin islahi adi altinda katledilmesi,alfabe degisimi denip gelecek nesilleri atalarindan uzaklastiririlmasi gozuyle bakiyorum ben olaya.herkes ayni dusuncede olacak diye birsey yok.
bi de arapcaya takindim var demissin.olayin arapcayla ne alakasi var.yanlis bilgiyle ilgili bir durum.sen arapca osmanlica zayif bir dil dersen tabii ki muhalefetle karsilasirsin.sen derken sen oyle dedin die degil.bu sekilde yazi yazanlari kastediorum.

doner ornegini vermissin.cok sacma geldi acikcasi.fransiz yemeklerine tatlilarina da almanca isim mi bulcaklar.yani boyle bir karari duymadim ama var diorsan kim aldisa sacmalamis.

rumuz ve site adiyla ilgili soruma iliskin benden yaptigin alinti arasinda bir iliski kuramadim .

ayrica bi arkadas olmayan seyleri varmis gibi yazip baska bir konuya atlamis.osmanlicadan turkceden farkli bir dil die bahsetmis.bu da sorunu ortaya cikariyor zaten.osmanlica diye bir dil yok.osmanli turkcesidir.osmanlica yerine turkce konusulsun demek anlamsiz.o da zaten turkce.

herkes turkcenin daha cok kullanilmasindan yana.herkes dilimize sahip cikalim diyor.ben de farkli birsey soylemiyorum zaten.ama bazi konularda fikirlerimiz uyusmuyor.bu da gayet dogal.
[/quote]

Ben zannetmistim ki sen beni anlamadin ama hayir sen anlayamiyorsun sanirim...
Osmanlica\'nin sadece Arapca\'nin birikimi oldugunu soylesem hemen altina kopyala-yapistir ile ekledigim bilgiyi koymam...Burada ki vurguyu anlayamiyorsun ki hala ayni yerde "celiski" de kaliyorsun.
Ayni sekilde Arapca\'nin zayif bir dil oldugunu soylemisim , takintim var demisim ? SOYLEMEDIM ,SOYLEMEMDE...Arapca Turkce\'den daha zengin bir dildir...
Ama burada tekrar anladim ki ; insanlarin sozlerini cok degistirerek kendine gore yorumlayarak cevapliyorsun...
,
Benim soylemek istedigim Osmanlica\'nin dil hazinesinin 3/1\'i ila yarisi Arapca ve Farca\'dir.Ve Osmanli\'da egitim dili Arapca\'ydi buda dolayisiyla Osmanlica\'nin Farsca\'dan cok Arapca\'nin etkisi altinda kaldigini gosterir!!!
Insallah simdi anlayabilirsin...

Doner ornegi demek sacma geldi ? Cok mantikli gelmesi lazim ,iste burada dilin korunmasi fikri ve senin dusuncen ortada.Sana gore bir yabanci kelimeyi orijinalinde nasilsa o sekilde kopyalamamiz lazim demek ki...
Bu senin sacma dedigin karari alan ALMANYA , 2009 yilinda bu karar alindi..
Buda kaniti :
http://www.sabah.de/tr/doner-adi-tarih-oldu.html

Almanya\'da bir cok sey Almanca zaten buna yemek isimleri vs dahil. Bizim Somon Fume diye bilgimiz Fransizca kokenli bu menuyu onlar Somon Fume diye siparis etmiyor..
Ayni sekilde Doner icinde Almancalastirmak icin calismalar yapiyorlar...

Rumuz ve site ile ilgili cevabimi anlayamayacagini tahmin etmistim.

Osmanlica mi Osmanli Turkcesi mi diye mantiksiz bir tartisma daha olamaz...Hepimiz universite ogrensici yada ogrenci adayiyiz ve bu universite ogrencilerinin biraz zeka yonunden farkli olmalari lazim.
Osmanlica veya Osmanli Turkcesi bunlar aynidir...
Osmanli zamaninda " Lisân-i Osmânî " deniliyordu ve Turkce\'ye cevirirsen bunu Osmanlica oluyor..
Ayrica Osmanlica\'nin halk tarafindan anlasilmadigi herkes tarafindan biliniyor.

Sen Alp22 , Osmanlica konusan biri ile tasradan gelen birinin birbirlerini anlayabilecegini mi zannediyordun ? Tasra\'dan gelmesinede gerek yok o zamanin Konstantiniyye\'sinde (Istanbul) yasayan biri dahi eger medrese egitimi almamissa Osmanlica\'yi konusamaz ve anlayamazdi...
Hic mi Edebiyat dersinde bu konulari okumadiniz ?
Simdi hemen neden " Konstantiniyye " dedim diye cevap yazarsin hemen cevaplayim ;

Osmanli Imparatorlugu\'nda Istanbul\'a Istanbul denilmiyordu , resmi makamlar ve disisleri her zaman "Konstantiniyye " adini kullandi, Istanbul ise halk arasinda kullanilirdi..

Iste senin Osmanlica zihniyetin bu olsa gerek ? Dedin ya Doner i Almanca\'ya cevirmek sacma , sana kalirsa "Konstantiniyye" Istanbul olarak cevirmemiz de sacma!
Eger hayir diyecek olursan o zaman kendinle ve dediklerinle cooooooooooooooooook ters dusmus olursun.!!

Son olarak ;

Senin Ataturk\'un yaptigi bu devrimlere karsi olman ,aslinda senin zihniyet olarak bir kac yuzyil geride kaldiginin gostergesidir..
Sana tek diyecegim HARF INKILABI \'ni once iyice bir oku ! Neler yapilmis neler degistirilmis iyice bir oku!
Yahu senin kendine ozgu bir dilin varken neden kalkipta Arap harflerini kullaniyorsun ? Arap alfabesini kendine klavuz seciyorsun ?

Bunun gelecek nesillerin atalarindan uzaklastirilmasi ile ne alakasi var ?

Ataturk devrimlerine kimsenin karsi cikmamasi lazim ,ve evet bu konuda kimse karsi goruste olamaz!!
Nerede sizin demokrasiniz demesin kimse ! Bu devrimlerinin zittini ima edenler demokrasiye karsi cikanlarin ta kendileridir...

Cok yazik ki hala boyle zihniyet olarak yuzyillar oncesinde takilip kalmis insanlar var..Ne yazikki hala Arap ve dogu kulturunun kolesi olmus, bazi seyleri tabulastirmis insalar var aramizda....
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aida

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen aida » Pzt Şub 28, 2011 10:56 pm

Ister Osmanlicilik yapin ister Araplari savunun fakat sizin gibi dusunmeyenleri ozenti ve gecmisini bilmeyen insanlar olarak niteleme hakkina sahip degilsiniz.
Sen Osmanli torunu olabilirsin osmanlicayi da savunabilirsin fakat biz de Ataturk\'un gencleriyiz. Senin tukaka dedigin Ataturk devrimleri olmasaydi suan Tunus gibi Misir veya Libya gibi canla basla devrim icin savasirdik.
Turk diliyle ilgili bir konunun buralara gelmemesi lazimdi . Bence boyle konulara milliyetciyim, osmanli torunuyum , osmanli soyle namaz kilardi boyle namaz kilardi diye girmek cok yersiz.

alp22

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Şub 28, 2011 11:28 pm

ataturkun gencleriyiz ne ya.ataturk uzaydan mi geldi.o da osmanli tebasidir.o olmasaydi oyle olurdu sacmaligina girecek degilim.isteyen istedigine saygi duyailir inanabilir.gurkana bu sitede siyaset yok egitim konuscaz die soz vermistik.dilden nereye geldi konu.ataturk devrimleri olmasaydi soyle olurduk die dusunmeyin.kendinizi kucumsemeyin.ozgurlugunu 1950 lerde kazanmis somurge vilayetleriyle ,uc kitada hukum surmus imparatorlugun mirascilarini karsilastirmayin.harfler degisti diye birsey kazanmamistir.kaybetmistir sadece.tabi tersine de inanabilirsiniz.neyse hadi kalin saglicakla.benden bu konuda bu kadar

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Sal Mar 01, 2011 12:07 am

Tabi icinizde dini bir sevgi olmadigida burdan ortaya cikiyor ozaman sen uzaydan gelmissin yerden bitmesin ve atan bu topraklar icin savasmadi sen baska yerlerden gelmissin 600 yillik hukum surmus bi imparatorlugu nasiil olurda iki kelime ile yerden bir edersiniz sizlere inanamiyorum. Icinizde azda olsa ilah sevgisi olsaydi atanin nasil namaz kildigini sorgulamazdin ona hakaret etmezdin once haddini bil kendini bil gecmisi bil sonra gec karsima bana laf soyle ve bu konuyu veya tartisma panosunu yoneticilerimizden ricada bulunuyoruz kaldirmalarini yoksa cok daha ileri gidecek ve seyve diye birsey kalmayacak zaten kalmamis ama bu konunun kapatilmasini ve panonun iptal edilmesi en iyisi. GURKAN ABI LUTFEN SU PANAYO KALDIRA BILIRSEN SEVINECEÐIM SENDEN RICADA BULUNUYORUM GURKAN ABI

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 01, 2011 12:59 am

[quote]german tarafindan yazilan metin:
Tabi icinizde dini bir sevgi olmadigida burdan ortaya cikiyor ozaman sen uzaydan gelmissin yerden bitmesin ve atan bu topraklar icin savasmadi sen baska yerlerden gelmissin 600 yillik hukum surmus bi imparatorlugu nasiil olurda iki kelime ile yerden bir edersiniz sizlere inanamiyorum. Icinizde azda olsa ilah sevgisi olsaydi atanin nasil namaz kildigini sorgulamazdin ona hakaret etmezdin once haddini bil kendini bil gecmisi bil sonra gec karsima bana laf soyle ve bu konuyu veya tartisma panosunu yoneticilerimizden ricada bulunuyoruz kaldirmalarini yoksa cok daha ileri gidecek ve seyve diye birsey kalmayacak zaten kalmamis ama bu konunun kapatilmasini ve panonun iptal edilmesi en iyisi. GURKAN ABI LUTFEN SU PANAYO KALDIRA BILIRSEN SEVINECEÐIM SENDEN RICADA BULUNUYORUM GURKAN ABI[/quote]

" german" ne dedigini anlayamadim hangi ilah sevgisinden bahsediyorsun ? Kimlerin ilahi yok ? Konuyla ilgisi nedir ilah sevgisinin ?

Burada suanda siyaset yapilmiyor.Konunun biraz disina cikildi ama ozde konu dil ile ilgili ve bence saglikli bir tartisma ortami bu olsa gerek..
Hakarete varan ve siyaset konulari elbette silinir.

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Sal Mar 01, 2011 1:01 am

YOK TEKIN LAFIM SANA DEÐIL HANI ARKADASIN BIRIRSI ATASINUN NAMAZ KILISI ILE DALGA GECMISTE ONU SOYLUYRODUM AMA LUTFEN KAPATIN BENCE YADA BENIM BUTUN YORUMLARI SIL NOLUR LUTFEN RICA EIDYORUM SENDEN BEN NASIL BOYLE BIR TARTISMAYA GITRDIM DAYANAMAIDM YINE SIL BENIM YORUMLARI BEN KENDIMI TUTAMIYORUM

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 01, 2011 1:05 am

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
ataturkun gencleriyiz ne ya.ataturk uzaydan mi geldi.o da osmanli tebasidir.o olmasaydi oyle olurdu sacmaligina girecek degilim.isteyen istedigine saygi duyailir inanabilir.gurkana bu sitede siyaset yok egitim konuscaz die soz vermistik.dilden nereye geldi konu.ataturk devrimleri olmasaydi soyle olurduk die dusunmeyin.kendinizi kucumsemeyin.ozgurlugunu 1950 lerde kazanmis somurge vilayetleriyle ,uc kitada hukum surmus imparatorlugun mirascilarini karsilastirmayin.harfler degisti diye birsey kazanmamistir.kaybetmistir sadece.tabi tersine de inanabilirsiniz.neyse hadi kalin saglicakla.benden bu konuda bu kadar[/quote]

Konunun cok daha dagilmasini istemiyorum.Sana tavsiyem ise ; Kimi sevip sevmemen benim icin hic mi hic onemli degil,istedigin degerlere inanabilir,onlari savunabilirsin veya o inanca hizmet edebilirsin.

Ama eger Mustafa Kemal Ataturk hakkinda negatif bir dusuncen varsa bunu kendine sakla ve ulu orta dile getirme.Ozellikle\'de www.deutschstudent.de \'de hic dile getirme.

Bu konuda gosterdigimiz hassasiyete duydugun anlayis icin tesekkurler..

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Sal Mar 01, 2011 1:14 am

TAMAM OLDU ISDE ARTIK TARTISMA HIC BITMEZ BITECEÐIDE GORUNMUYOR KAPATIN ARTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 01, 2011 1:16 am

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
Boyle iste, adalete bakar misin? Ya da demokrasiye.. [/quote]

Yahu hangi demokrasiden bahsediyorsun ? Editledigim mesajda forum kurallarini ihlal etmis bulunmaktasin.Ataturk\'e kin kusmussun resmen ve hakarete varan asagilayici yorumlarda bulunmussun.
Buna hakkin ne olursan ol,kim olursan ol YOK.

Yukarida da belirtttim ,bu konusa olumsuz bir goruse sahipseniz kendinize saklayin burada ulu orta konusmaya cesaret edemezsiniz.

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Sal Mar 01, 2011 1:17 am

EVET TEKIN COK HAKLI BENCE YORUMLAR SILINMELI VE YENIDEN DONULMELI BU KONUYA AMA DAHA SEVYELI BIR TARTISMA ORDAMI HAKARET ICERMEYEN USTU KAPALI BILE OLSA

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 01, 2011 1:23 am

Istiyorum ki bu sitede bir baslik "TARTISMA" olarak degil "tartisma" olarak kapatilmasin..
Kucuk ve buyuk harflere dikkat..

Bugune kadar bu sitede her TARTISMA basliklari sonunda kapatildi..

Bu kez boyle olamayacak ,tartisma adabini bilmemiz lazim.

Provokasyon\'a varan mesajlar atilmamali ,ozellikle sahsi bir kisiye yonelik karalama,asagilama ,sahsi negatif gorusunu belirtme olmamali..

Boyle cevaplar gelirse eger hepsi editlenecek ama konu kapatilmayacak.

bjk_oguz

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Mar 01, 2011 1:26 am

demokrasiyi; bu ulkeye demokrasi getiren ataturk\'u elestirmek icin kotuye kullanmak ne kadar aci bir durum... arkadaslar isteyen istedigine inanabilir, istedigine tapabilir gunese,putlara,inege vs vs. fakat konu ataturk oldugu surece kimse kotu elestirilerini ulu orta beyan etmemeli..lutfen bu konuda hassas bircok kisiyi goz onune alarak daha duyarli olmanizi istiyorum...

german

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen german » Sal Mar 01, 2011 1:33 am

YA ARKADASLAR ONCE TARTISMAYI BILMELIYIZ SERDARCIÐIM HER NEKADAR ATATURK\'U SEVEMESENIZDE ISTEMESENIZDE BU BIR GERCEKTIR KI O BUYUK BIR LIDERDI VE LIDER OLMAYADA DEVAM EDECEK. BUNA KIMSE HAKARET EDEMEZ VE DEÐISTIREMEZ SEN O DAHICE DUSUNCELERINI HAKARETLERINI ICINDE SAKLA VE SENDE KALSIN TAMAM GUZEL KARDESIM. BIDE COK KIRILDIM BENIM EN UFAK BI HAKARET ETMISIM DIYE SITE YONETICILERI BENI HEMEN BANLADILAR SITEDEN ATTILAR AMA ADAM KALKMIS ATATURKE HAKARET EDIYOR SADECE YAZISI EDITLENIYOR BU NE DEMEK OLUYOR BEN NASIL ATILDIMSA ODA ATILMALIDIR BEN ONUN KADAR HAKARET ICEREN KELIME KULLANAMADIM AMA DEMEKKI BU HAKARETLERE ATILMIYOR BU SITEDEN BZILERE YAPARIZ OZAMAN O KISSLERIN BEÐENDIKLERI SIYASI LIDERLERINE HANI BIRISI AMERKADA YASAYAN VARYA ISDE ONA ATILSIN HAKARET EDERN EBNDE SIMDI EDIYORSAM BENIDE ATIN

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dilinizden UTANIN..!

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 01, 2011 2:23 am

Egitim sadece kavramlari ogrenmek degildir. Egitimli insan hakaret etmeden de tartisabilmelidir.

Ne yazikki son donemde ozellikle ulkemiz gencliginde yeni bir entellik akimi haline gelen sacma sapan " cemaatci demokrasisi" anlayisina gore Ataturk e hakaret etmek demokrasi sembolu olmaya basladi. Ataturk rejimlerini icinize sindiremeyebilirsiniz, fakat ne olursa olsun bu ulkenin kurulmasinda emegi olan ve gazi unvani almis bir devlet ad****** hakaret etmek aslinda kendi kimligine karsi olan kompleksi gosterir. Ama bu demokrasi hayranlari ! kendi fikirlerini elestiren insanlarin direk silivriye atilmalari karsisinda 3 maymunu oynamakta da cok ustalardir.

Ataturkcu olmayabilirsiniz.. Ben sizin o cemaatlerde yikanan zihninize ( beyin demek gerekiyordu ama su anda gerek yok) Ataturkculukle siyonizm arasinda baglanti kuracak kadar da dunyadan bihaber veya cehaletin altinda ezilmeden de Ataturk u elestirilebilmesinden yanayim, Ataturkcu olmama ragmen. Cunku her insan hata yapmistir, fakat ama artik su 30 yildir yayilan ezik islamci gorusun sacmaliklariyla gelmeyin.

Alp arkadasi uzun zamandir tanirim. Kendisi yeri geldiginde Ataturk u over, yere goge sigdiramaz, cemaati elestirir. Ama 2 gun sonra bakmissiniz Ataturk hakkinda hic duymadiginiz ve hatta kurulmayan Turkiyenin bile 1. dunya savasina Ataturk tarafindan kasitli olarak sokuldugunu iddia ederek elestirebilen bir arkadasimiz. Sanirim ozel hayatinda gunun sartlarina gore cemaatle olan iliskisine gore fikirlerinde celiski gorulebiliyor. Ama her ne kadar da fikirleri bana tam zit olsa da zeki bir insan, arastirmayi ve insanlara yardim etmeyi seviyor. Karsit goruslu insanlar karsidakinin fikirlerine saygi duydukca bence herhangi bir yaptirima gerek yoktur.

Serdar arkadasim sana gelince, seninle de baska bir baslikta tartismistik, fakat inanclarina hic bir kaynagi olmayan bilgilerle saldirarak bos iddialarda bulunmadim. Bunun gibi bir gorusun varsa yazabilirsin, fakat yandas medya magduru olarak burda sirf inanc kullanarak siyaset yapip rant elde eden fetosun cemaat cocuklari gibi hakaret icerikli sacmayalacaksan onun yeri burasi degil hatirlatirim. Tekin in yazdiklarini editlemesini dogru bulmadim. Ama senin gibi dusunen birisinin de demokrasiden soz etmesi yukarda dedigim sebeplere dayanarak her zamanki gibi biraz komigime gidiyor.

Bu basligin gidisinde ilk yorumlarimda isin buraya gelecegini tahmin etmistim ezik ummetci fikirin her zamanki saldirgan tavrini dusunerek bos yere burda arap milliyetciligi ve ummetcilik sovu yapilmamasi konusunda uyarilarda bulunmustum sakayla karisik. Ama olayin bu noktalara kadar ulasmasi biraz dramatik olmus.

Herhangi bir yaptirim olmadan basligi kitliyorum..

Herkese iyi forumlar !

Kilitli