Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

anestezi teknikeri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sagrifrieth

anestezi teknikeri

Mesaj gönderen sagrifrieth » Pzr Tem 15, 2018 5:22 pm

merhaba ben beykent üniversitesi 2 yıllık anestezi teknikerliği mezunuyum bildiğim kadarıyla almanyada anestezi teknikeri meslek olarak yok
orada direkt hemşire olarak çalışmam mümkünmü
değilse lisans tamamlama mı yapmam gerekir
ve son olarak lisans tamamlama gerekirse aldıpım dersleri saydırmam mümkünmü
biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkür

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: anestezi teknikeri

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 15, 2018 6:01 pm

Anestezi teknikeri var Almanya da. Lisans egitimine baslarsan sifirdan baslarsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sagrifrieth

Mesaj gönderen sagrifrieth » Pzr Tem 15, 2018 6:16 pm

öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim
ben yaptığım araştırmalarda anestezi teknikeri ismiyle denklik bulamadım acaba anestezi veya ameliyat hemşiresi olarak mı geçiyo veya hangi adla geçiyo bir de bu cevabınıza göre yeterli almanca öğrenip gerekli şartları sağlarsam direkt işe başlıyormuyum ( okul mavi diploma verdi not ortalamam da yüksek)

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Tem 17, 2018 2:25 am

Denklik icin basvuru yapman gerekiyor önce.

Bulut

Mesaj gönderen Bulut » Pzr Şub 17, 2019 4:25 pm

Merhaba, denklik süreci ile ilgili bir aksiyon aldınız mı acaba,
Bende anestezi teknikeriyim. Kocaeli Üniversitesinden mezun oldum. Eşim hekim. Almanya’dan iş teklifi aldığı için kısa süre içinde Almanya için plan yapmamız gerekecek. Bu konuyla ilgili bir yol aldıysanız bana deneyimlerinizi paylaşarak yardmcı olabilir misiniz?🙏🏻

diloop58

Mesaj gönderen diloop58 » Pzt Tem 29, 2019 11:43 pm

Merhaba,

Ben Almanyadan katılıyorum. Ve sunu demek isterim ki anestezi teknikeri türkiye ve Almanya çok değişik ayrintilari var. Bizde almanyada anestezi teknikerine anästhesietechnische Assistenten diyoruz ve meslek olarak sayıyoruz bu meslek 3 sene sürüyor. Gerçek anestezi için anestezi doktoru var almanyada normal tip okuyorlar 7 sene. Ve gerçek hemşireler anestezi bölümündeki çalışanlarda mesleklen beraber 7 sene okuyup calişiyorlar. Ama almanyada anestezi teknikeri kendi narkos verip karar veremiyo onu narkoz doktoru yapiyo bütün ve anestezi teknikeri bizde yardim ediyo ayni ameliyat hemsiresi gibi doktor nederse onu yapiyo. Ve anestezi teknikeri almanyada daha yeni tanilmis bir meslek bir kaç senedir ve daha halen dogru bir meslek sayilmiyo yani devletden karşılaş ılmiyo. Ama hemsire olursan üstüne anestezi ve yogum bakim icin daha 3 sene okursan o bütün avrupa boyunca sayiliyo.

Insallah yardimci oldum.

Beyzan

Mesaj gönderen Beyzan » Cmt Eyl 28, 2019 10:25 pm

Ben de odyometri teknikeriyim ve orda lisans tamamlamak istiyorum Oldenburg Üniversitesi Lisans odyoloji eğitimi veriyor sorum şu bilen varsa odyoloji den iş bulabilir miyim yani boşa mı okurum bölümü

Dry_guzel

Mesaj gönderen Dry_guzel » Pzr Ara 08, 2019 7:43 pm

diloop58 yazdı: Pzt Tem 29, 2019 11:43 pm Merhaba,

Ben Almanyadan katılıyorum. Ve sunu demek isterim ki anestezi teknikeri türkiye ve Almanya çok değişik ayrintilari var. Bizde almanyada anestezi teknikerine anästhesietechnische Assistenten diyoruz ve meslek olarak sayıyoruz bu meslek 3 sene sürüyor. Gerçek anestezi için anestezi doktoru var almanyada normal tip okuyorlar 7 sene. Ve gerçek hemşireler anestezi bölümündeki çalışanlarda mesleklen beraber 7 sene okuyup calişiyorlar. Ama almanyada anestezi teknikeri kendi narkos verip karar veremiyo onu narkoz doktoru yapiyo bütün ve anestezi teknikeri bizde yardim ediyo ayni ameliyat hemsiresi gibi doktor nederse onu yapiyo. Ve anestezi teknikeri almanyada daha yeni tanilmis bir meslek bir kaç senedir ve daha halen dogru bir meslek sayilmiyo yani devletden karşılaş ılmiyo. Ama hemsire olursan üstüne anestezi ve yogum bakim icin daha 3 sene okursan o bütün avrupa boyunca sayiliyo.

Insallah yardimci oldum.
Size ulaşmam mümkün mü

Dry_guzel

Mesaj gönderen Dry_guzel » Cmt Ara 28, 2019 4:04 pm

Dry_guzel

Mesaj gönderen Dry_guzel » Cmt Ara 28, 2019 4:15 pm

Physiker yazdı: Pzr Tem 15, 2018 6:01 pm Anestezi teknikeri var Almanya da. Lisans egitimine baslarsan sifirdan baslarsin.
Merhabalar anestezi teknikerliği var demişsiniz.ismi tam olarak nasıl geçiyor ve dil vs işlemlerin hepsini yaptıkdan sonra işe başlatıyorlar mı tekrar okumamızı istiyorlar mı?önlisansın Almanya’da karşılığı nedir?tekrardan okumak yada lisans tamamlamak değil amacım.1 yük deneme staj gibi bir dönem oluyormuş doğru mudur acaba?bilgi verirseniz çok sevinirim.önlisan ile ilgili bilgi almak çok zor bildiğiniz link varsa yardımcı olursanız🙏

Laleeg

Mesaj gönderen Laleeg » Pzt Eyl 14, 2020 12:35 pm

Dry_guzel yazdı: Cmt Ara 28, 2019 4:08 pm Merhabalar şuan dil aşamasındayım ve araştırıyorum.net bilgiye sahip değilim bizim meslek ile ilgili bilgi almak işkence oldu.dilerseniz irtibata geçelim en azından bildiklerimizi süreçle ilgili aktaralım.eylülde orda olmayı planlıyorum bende.siz gittiniz mi?sagri olan eşimin hesabı kendi hesabımdan kayıt oldum tekrar.derya güzel ben.mail adresim dryguzel9@gmail.com dilerseniz ulaşabilirsiniz
Merhaba. Acaba ilerleme oldu mu durumunuzda?

Engincann

Mesaj gönderen Engincann » Cum May 14, 2021 2:17 pm

Merhaba ben Engin
Lise de anestezi teknisyenliği okudum daha sonra önlisans programı anestezi teknikeriligi bölümünü bitirdim Almanya'da çalışma ve oturma izni almak istiyorum okuduğum meslek orada geçerlimi yada denklik nasıl alırım ? şuan A1 Almanca çalışıyorum . yolun başında olduğumun farkındayım lakin nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum . Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim