Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İş Bulma İznine Red

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Selin_B

İş Bulma İznine Red

Mesaj gönderen Selin_B » Pzr Kas 19, 2017 5:12 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben Potsdam Universitesinde (Potsdam) doktoramı tamamladım geçen ay. 18 aylik is arama izni icin basvurdugumda seritifikam daha cikmamisti. Ve bana gecici 3 aylik kopru oturma izni verdiler. 100 euro da 18 aylik is arama karti icin para aldilar (tüm evraklarım tamamdı). Sertifikami verdikten sonra beni arayip is arama iznini sadece 6 ay vereceklerini cunku bunun bu sekilde yasa oldugunu soylediler. Ben kendimi 18 aya hazirlamistim bana ilk gittiğimde söyledikleri buydu ama telefonda 6 ay deyip yasa bu deyince tabi şok oldum. Sizce ne yapmam gerekir? Ne şekilde itiraz edebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

hunterqb

Re: İş Bulma İznine Red

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Kas 19, 2017 8:15 pm

Konuyu takipteyim

Selin_B

Mesaj gönderen Selin_B » Pzr Kas 19, 2017 8:49 pm

hunterqb yazdı: Pzr Kas 19, 2017 8:15 pm Konuyu takipteyim
Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 20, 2017 12:58 am

Almanya ya gireli toplamda ne kadar süre oldu?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Selin_B

Mesaj gönderen Selin_B » Pzt Kas 20, 2017 1:23 pm

Physiker yazdı: Pzt Kas 20, 2017 12:58 am Almanya ya gireli toplamda ne kadar süre oldu?
Merhaba,
Almanya'ya Eylül 2013'de giriş yaptım. Şimdi üniversiteye gittim. Almanyadaki öğrenciler için 2 paragraf varmış. 18. paragrafta okuldan mezun olduktan sonra sadece 6 ay iş arama izni veriyorlarmış. 16. paragraf (benim şuan sahip olduğum izindeki paragraf) okulu bitirdikten sonra 18 ay veriyorlarmış. Universiteden hemen mail attıcaklar ve arıcaz dediler, en azından sana nedenini söylemeleri gerekli dediler. Eğer çözülmez ise avukatla artık çözmeye çalışcaz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 20, 2017 2:19 pm

6 ay diye bir madde hic yok. Belki ilk asamada yeni oturum kartinin gelmesi yogunluktan ötürü gecikecek o yüzden size 3 veya 6 aylik fixion verelim demis olabilirler. Karistiriyor da olabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Selin_B

Mesaj gönderen Selin_B » Pzt Kas 20, 2017 5:35 pm

Physiker yazdı: Pzt Kas 20, 2017 2:19 pm 6 ay diye bir madde hic yok. Belki ilk asamada yeni oturum kartinin gelmesi yogunluktan ötürü gecikecek o yüzden size 3 veya 6 aylik fixion verelim demis olabilirler. Karistiriyor da olabilirsiniz.
Şuan bana verilen 3 aylık fixion zaten sertifikamın çıkmasını bekleyene kadar verdiler ve iş arama izni çıkana kadar. Telefonda bana 6 aylık iş bulma iznini vereceğini çünkü bunun yasa olduğunu, bu sırada iş bulursam uzatacağını, bulamazsam dönmek zorunda olduğumu söyledi.