Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VİZE REDDİNE İTİRAZ ETMEK

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
sedatcng

VİZE REDDİNE İTİRAZ ETMEK

Mesaj gönderen sedatcng » Sal Kas 14, 2017 5:53 pm

Merhaba Arkadaşlar! vize reddine itiraz ettim.Nisan 2017 tarihinden beri cevap bekliyorum. Shengen vizem olduğundan Ağustos ayında Almanya'ya gittim. Üniversiteye gidip
vize alamadığımı tekrar başvuru yapmam için ne yapmam gerektiğini sordum. Dil kursuna kayıt yaptırdım ve öğrenci yurduyla ilgili birkaç form aldım. Kesin kayıt yaptıramadım.
anmeldung için normal öğrenci vizesi almam gerekiyordediler. Almanyadayken belgeleri konsolosluğa mail olarak gönderdim.

ikinci defa görüşmeye çağırdılar ve termin vermeden önce üniviversitenin bana verdiği SS 2018 şartlı kabul belgesinin eski olduğunu yenisini de getirmemi istediler. Üniversiteden istedim ss 2019 için gönderdiler ama
konsolosluğa görüşmeye gittikten 3 gün sonra bana ulaştı.Üniversitenin bu belgeyi mail olarak değil de posta yoluyla göndereceklerini belirttim. Benimle görüşme yapan müdürdü ve tamamen ingilizce konuştuk.
İlgili belge gelir gelmez getir danışmaya teslim et dediler. toplamda 7 ay geçti son görüşme de 1 ay önce oldu. Almanca kursu da 15.01.2018 de başlayacak.

bundan sonra ne yapmam gerekiyor? beklemeye devam mı edeyim? ya da nasıl hızlandırabilirim? Deneyimi olan paylaşırsa sevinirim

wolfwomen

Re: VİZE REDDİNE İTİRAZ ETMEK

Mesaj gönderen wolfwomen » Sal Kas 14, 2017 5:59 pm

Görüşmeleriniz hangi konsoloslukta gerçekleşti?

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Sal Kas 14, 2017 6:31 pm

istanbul'da

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Çrş Kas 15, 2017 9:56 am

Ankara'daki elçilikte direkt yüz yüze konuşma fırsatı veriyorlar. Bence sizde ya arayın ya da ziyaretçi gün/saatleri öğrenip o saatlerde gidip sorununuzu dile getirin. Çok zaman geçmiş çünkü daha fazla beklemeyin.

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Cmt Kas 18, 2017 4:13 pm

cevabınız için teşekkür ederim.Yetkili konsolosluk İstanbul diye bakmayabilirler.Yine de pazartesi arayıp soracağım.