Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

danismanlik ve heidelberg unisi

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Kas 06, 2009 3:04 pm

Arkadaslar sitede Danismanlik sirketi omasi bir cok dile getimeme ragmen bir cozum bulnamadi.
Eger amac Almanyaya gelen ogrencilere yardim ve bilgilendirmeyse bu sitede danismanligin olmasi insanlarin kafasinda suphe birakiyor.
en azindan oraya yoneliniyor. ve sonra olarak heidelberg unisin dilkursuna bile dansimanlik verilmesi benim ve burda karilik beklemeden insanlara yardim eden arkadaslara buyuk hakarettir.ayrica bunu dile getridigimde isin olmayan seylere burunu sokma denmesi cok kirici.
Amac eger para kazanmaksa bunu herkes yapabllir.
burda danismanlik verilen konulari detaylicada aciklanabilir. zaten mesela duisburg unisin basvurusunu birkez detaylica aciklansa sonrasindaki sorular azalir.
ornek
Heidelberg kursunun unisi
bu sekilde yapilsa gerek kalmaz.
bu noktadan sonra bu sitede bulunmanin bir anlami yok.
bu sitede dansimanlik sirketi kaldilmadikca siteye kesiinlikle girmeyecegimi ve bu baslikta cevap vermicegimi bildiririm
bir uye eksik veya cok siteye birsey kaybettirmez ve kazandirmaz ama yanlisliga dikkat cekmesi acisindan bu basligi ve uyeligime son veriyorum
heidelberg karlsruhe ve bu civardaki unilerle ilgili sorulariniz olursa
adresinden soru sorabilirsiniz
iyi gunler

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Kas 06, 2009 3:43 pm

Yolcu,

sana ozel mesaj araciligi ile verdigim cevaba sanirim cevap verebilme cesaretine sahip olamadin ve buradan yaziyorsun. Yalniz hangi mantikla bu sorunu cevapsiz birakacagimizi dusundun?

Oncelikle belirtmek istiyorum ki bizim yaptigimiz danismanlik isi sende dahil kimseyi ilgilendirmez. Burada sana hesap verecek halimiz de yok. Yaptigimiz bir is ise bundan sadece kendimize ve bu is karsiliginda para odeyen kisilere karsi sorumlulugumuz vardir.

Senden baska kimse bu isin uzerine bu kadar gitmiyor. Bunun sebebi senin kendini superman zannetmen mi yoksa bizim yaptigimiz iste gozun olmasindan mi anlamadim?

------------------------------

Simdi gelelim cirkin iftiralarina. Arkadasim bize yonelttigin iftiralardan biri:

[quote]Heidelberg Dil Kursundan Kabul Alarak Para Kazaniyormusuz[/quote]

Arkadasim sen oranin tanitimini yaptin diye biz o dil kursunu listeden cikaralim mi? Adam bize gelip ben bu dil kursunu istiyorum diyorsa, biz ne diyelim? Olmaz oranin tanitimini Yolcu yaptimi diyelim? Hangi mantikla hareket ediyorsun?

[quote]Burada danismanlik verilen konular detaylica aciklansa sorular azalir...[/quote]

Kimi kandiriyorsun? Burada hala liseyi bitirdim ne yapacagim diye soruyor adam. Bu adama biz danismanlik vermesek 3 kari ucret ile kaziklanarak baska yere gidecek. Bunun gibi sana 30 tane baslik gosteririm. Sende biliyorsun zaten.

[quote]Sitede danismanlik sirketi kalmayincaya kadar siteye girmeyecegim[/quote]

Bu konudan bir tek rahatsiz olan sen varsin. Daha onceleri sitenin bir sayfasi olarak yer alan danismanlik bolumunu sirf sadece senin bu istegini goz onune alarak ve Gurkan\'in siddetli muhalefetine ragmen baska bir site olarak actim ve sanki disaridan bir danismanlik servisinin reklamini aliyormusuz gibi sadece reklam banner seklinde yayinladim. Linkini bile kaldirdim.

Simdi bu sitede bir reklam harici ne var danismanlik ile ilgili? Herhangi bir yonlendirmemiz soz konusu mu oilmus? Senin heidelberg basliginin altinda arkadaslar biz buraya kaydinizi yapiyoruz diye yazi mi yazdik? Sen ne iddia ediyorsun arkadasim? Biz burada ucuz reklam pesindemiyiz?

[quote]Karlilik beklemeyen arkadaslara hakarettir.[/quote]

Karlilik beklemeyen diyorsun ama sanki yaptigimiz is sana cok dokunmus bir sekilde davraniyorsun. Tekrarliyorum, senin haricinde bu gune kadar sikayetci olan cikmadi.

Karlilik derken bu konuyu da acmak istiyorum. Biz yaptigimiz her isi kar icin mi yapiyoruz? Bu soyledigin asil bize hakarettir. Burada Gurkan ve benim mesaj sayilarimizi seninkiler ile karsilastirman yeterlidir. Kac tane universite tanitimi ekledin buraya?

Senin burada parasiz yaptim dedigin seyin biz onlarca katini parasiz yaptik.

--------------------

ONEMLI!!!

Her zaman soyledigim gibi yine soyluyorum. Bizim danismanlik hizmetimizi kimseye zorla vermiyoruz. Alay eder gibi sanki insanlari zorlamisiz gibi camur atiyorsunuz.

Bizim hizmetimiz zaten bu tarz bir hizmet almaya kararli arkadaslara daha uygun bir fiyat cercevesinda hizmet vermek ki bu konuda simdiye kadar hic bir sorunumuz olmadi.

BIZDEN DANISMANLIK HIZMETI ALANLAR BILE SIKAYETCI DEGILKEN SIZE NE OLUYOR ANLAMIYORUM??? UCUZ ACUKAT KESILIYORSUNUZ BASIMIZA!!!

Bu sozlerimde cok ciddiyim. Insani belirli bir noktaya getiriyorsunuz. Biz burada onlarca insanin belgeleri icin vakit harciyoruz ve insanlar odeme yapana kadar herseyi cebimizden karsiliyoruz.

BU GUNE KADAR KIMSEYI MAGDUR ETMEDIK. TAM TERSI BIZ MAGDUR OLDUK. O KADAR UGRASIP PARA VE ZAMAN HARCADIGIMIZ ISLERDEN PARA ALAMADIGIMIZ ICIN BIZ MAGDUR OLDUK.

Simdi rahat olun. Zaten bir kac aya belki ne Deutschstudent kalacak ne de Danismanlik hizmeti. Zaten insani iyice bunalttiniz.

Simdi Yolcu anlat senin derdini dinleyelim. Biz nerede hata yapmisiz????

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Kas 06, 2009 5:09 pm

bu atilan iftira gercekten anlamsiz olmus bende danismanlik hizmeti aliyorum ve bu fiyata baska bi sirketten almak imkansiz ne almancam var nede akrabalarimin herhangi bilgisi o yuzden gidip baska bi sirkette binkusur euro verip ugrasicagima en azindan orda okuyan bu isi yasamis bilen insanlara veririm bu parayi sonuna kadarda helal ederim.
ben red aldim danismanlik ucretimide odemistim isteseler umurlarinda olmaz maillerime cvp bile vermezlerdi hala ugrasiyorlar kabul alabilmek icin.
ds kapanirsa gercekten uzulurum gerek orda okuyan gerekse burda bizim gibi bilgi sahibi olmak isteyen insanlar icin.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Kas 06, 2009 5:12 pm

nedemek yaaa deutschstudent kalmicakkk....

iyiki ds var iyiki danismanlik hizmetide var.
4 gun evvel bi danismanlik sitesinde biriyle yazistim 9konustuktan sonra adam ertesi gunde online olacagini soyledi ve bi kac bilgiyi hesabina para yatirirsam aciklayacagini soyledi..:? yasadigim sehirde bile az kalsin dolandiriliyordum danismanlik sirketi tarafindan. hatta baslik acip aramizda gecen diyalogu bile yazmistim
hatta varsa bilen isminide soyliyim izmirde de var. edu-kariyer yurtdisi egitim danismanligi ... en azindan sitemizde yalan dolan yok... burdaki ortam hic biyerde yok.. burda illaki danismanlik hizmeti alacaksin diye bisey yok. bu kadar da sorun olmamali. ki boyle bi tepki yolcu tarafindan gelmis ise cok ama cok uzulurum... yeni gelen bi uyede direk olarak danismanlik sayfasina mi giriyor ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 06, 2009 6:24 pm

Deniz bence cevap yazma zahmetinde bile bulunmamalisin ortada acayip bir kiskanclik,cekememezlik birde paranoyaklik goruyorum..

Yolcu54 sende biliyorsun ki suan ki haliyle,yani sitede olan suan ki bilgilerle normal bir insan Almanya\'da ki Universitelere tek basina basvurabilir..

A\' dan Z\'ye tum bilgiler var...
En zor olanlar\'da zaten resimlerle veya detayli anlatimlarla aciklandi;

* Bloke Hesap Formlari ve
* Vize Basvuru Formu belgelerinin doldurulmasi..
Hepsi sitede resimli olarak anlatildi..

Hatta bununla kalmadik;
Tercume Burosu ile anlasma yaptik..Neden insanlar bir belge icin 20 TL degilde 10 TL versin diye...
Ve Turkiye\'de ki en ucuz tercumanlik fiyati uzerinde anlasarak bunu basardik..
Ve tercume belgeleri icinde %1 bile bir gelir elde etmiyoruz..!

Sitede insanlara Danismanlik hizmeti almalari icin baski yapildigi nerede gorulmus ??
Tam tersi islerinizi kendi basiniza yapabilirsiniz diye uyarilarda bulunuluyor..!

Ha ama adam ya benim ugrasacak vaktimde yok,bilgim yok,hevesimde yok,yabanci dilimde yok ve benim adima siz yapin dersee bunu hicbir gonullu bedava yapmaz..!!!
Burada kimse Essek degil,enayide degil hayrina onlarca kisiye yardim edecek..!!
1-2-3-4-5 tamam ama sitede ki herkez danismanlik isterse ne olacak ? Isimiz gucumuz yokta insanlarin basvurularina mi zaman ayiracagiz ?

Yolcu54 eger cok istiyorsan kendine bir site ac ve orada herkesin okul basvurularini ucretsiz yap..!!

Burada demek istedigim birileri bizim bu calismalarimiza INANAMIYOR,CEKEMIYOR,KISKANIYOR....!

Eee olsun o kadarda kiskanilmak guzeldir..

Begenmeyen zevkle gider...

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Cum Kas 06, 2009 6:28 pm

DSH kapanirsa onlarca insani ozel 1000 eurluk1500 euroluk danismanim diye gezenlerin eline atmak demektir.
Ben samimiyetle soyluyorum bu site olmasaydi cok sev digim yurt disi egitimimden vaz gececektim.cunki danismanlik firmalari oyle fiyatlar cikariyor ki.:o

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Kas 06, 2009 11:24 pm

Yolcu arkada sanirim adina konustugunu ve savundugunu dusundugu kisilerin nasil dusundugunu okuyorsa burada anlayacaktir nasil bir duruma dustugunu.

Arkadaslar is yapan biri eger yaptigi ise 1.000 lira para biciyorsa, o is o paradir. Yani sizi kandirmiyorsa 1.000 deyip 2.000 istemiyorsa ya da size sunu verecegim deyip vermiyorsa, sunu yapacagim deyip yapmiyorsa o zaman problem vardir.

Ama biz hem ucuz yapiyoruz hem de sahtekarligimiz yok. Her detayi danismanlik sitesinden okumak mumkun. Ne is yapiyoruz, neyin karsiliginda ve ne kadar para aliyoruz her sey belli. Biz kimseyi kandirmiyor ve durustce bir seyler yapmaya calisiyorken boyle bir soylemi hem de sitemizin kemik uyelerinden birinden nasil aliyoruz anlamiyorum?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 07, 2009 12:53 am

yeni bi site acacam www.yolcu54danismanligagerekyok.de diye :)

o bahsettigin heidelberg e kaydolmak isteyen sefer arkadasimiz kendisi cevap vermis.. ve daha tam da belli degil heidelberg mi olacagi ve kendisi burda sahittir, kimsenin bilmedigi hatta kimsenin sifir almancayla kabul alamadigi bir universiteden kabul aldik arkadasa :) yine sefer kardesim burda gunde 2-3 mail atar ayrintili olark cevaplarim hatta bazen der, abi bunaltiyormuyum seni diye ben daha cok sor derim :) bunu 1000 euro bayilacagi bi firmada yapabilirmiydi acaba. ayrica belirteyim, heidelberg dil kursuna ( yolcunun dil kursu) senin actigin basliktan bi kere bile bakmadim cunku guvenemedim bi hata vardir diye :)

arti olarak ilk danismanliktan faydalanan arkadasimiz erdem.. sorun kendisine nasil yardimimiz dokunmus :)

bak bi ornek daha yanina gelen arkadasimiz alp22.. kendisi kalacak bi yer kalma konusunda kendi istegiyle bize danismanlik icin basvurmus, bizse boyle seyler icin para almayacagimizi ve kendisini de sevdigimiz ve yakin gordugumuz icin para almadan da yardimci olabilecegimizi soyledik, ha sonra sen kendin de yardim etmisin Allah razi olsun.

Duisburg universitesine basvuruyu daha ayrintili anlatin demisin.. yani o tanitimda daha bi insan nasil basvurulacagini anlamiyorsa ben o sahsin zekasindan suphe ederim.. kimse de kusura bakmasin..

ayrica amac sadece danismanliktan para kazanma olsa universite tanitimlarinda nasil basvuru yapilacagini, alim sartlarini yazmazdik.. o kadar da keriziz yani..:)

danismanlik verdigimiz uyeler de yazacaktir buraya mutlaka, bizim yaptigimiz danismanligin olcusunu anlarsin.. danismanlik sadece belgeleri al , uni ye postala demek degildir.. heryerde papagan gibi tekrar ettigin gerek yok olayi da bu.. ayrica seni de bilirim ilk basta sordugun sorulari :) danismanlik , tipki bi vergidanismani gibi dusun, paranin hesabini sen de bilirsin ama nereye nasil vergi kesilir ve maddi olarak en az kayipla nasil mali islemleri yurutursun bunu vergidanismanin belirler.. bizim yaptigimiz is de bu.. zaten danismanlik hizmetinde sadece uni kabulu alana kadar veya vize alana kadar da degil, 1 yil boyunca biz o uyenin burda da hep yardimcisiyiz.. bir cok insana kolay dsh ayarladik kayit yaptirdik bugun onlarin duasi yeter bize..

Reklam isine gelince burda artik icinde yatan olay su ustune cikiyor.. Arkadasim sen ornegin turkstudent de de yaziyorsun, peki orda heryer reklam neden sesin cikmiyor :) ustelik danismanlik firmalarinin reklamlari veriliyor.. yani artik burda icinde yatan art niye su yuzune cikmis.:)

herseye ragmen simdiye kadar siteye vermis oldugun hizmetlerden oturu kendi adima tesekkur ediyorum.. Yolun acik olsun yolcu.

almanyayolcusu

Mesaj gönderen almanyayolcusu » Cmt Kas 07, 2009 5:17 am

ayip ya biz burada almanya hakkinda bilgi almaya birseyler yapmaya calisiyoruz. bns istanbul universitesi iktisat ogrencsym ve almanya gitme firsati yakaldim orada nasil kurs bulurum uniye nasil gecis yaparim sorularima cevap ararken sacma sacma tartismalar buluyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 07, 2009 1:16 pm

arastirmani yine yap arkadasim sitede tek bi baslikta kalma, sadece bu arkadasin acmis oldugu ( nicklerde benziyo ne tesaduf :) ) salakca tartismaya ve iftiralara sabit kalma..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Kas 07, 2009 11:26 pm

bence sitedeki danismanlik hizmeti bi cok kisi icin buyuk bi hizmet,neden burdan danismanlik hizmeti aldim diye pisman olan biri oldugunu sanmiyorum.burdaki insanlarin tek amaci para kazanmak olsaydi danismanlik hizmetinde bulunmadiklari insanlarin cevaplarina cevap vermek bi yana hic bir zorunluluklari olmamalarina ragmen bu insanlari havaalindan karsilamaya gitmezlerdi.ornek:alperayer

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Kas 08, 2009 2:23 am

sorun sadece verilen hizmetin isminin danismanlik olmasiysa isim degisilir olur biter.yani ben zamaninda sirf yardim eden birileri olmadigi icin 2 yilimi tr ile almanya arasi mekik dokuyarak gecirmis biriyim,cuzzi bir paraya nerdeyse ellerinden gelen her yardimi yapiyorlar,bir konsolosluga gidip vize icin beklemedikleri kaliyor deniz ile gurkanin,ortada bir emek ve harcanilan zaman var tabiki bunun bir karsiligi olacak ki alinan paranin bile verilen cabanin karsisinda hic sayildigini herkes biliyor.hadi isin vize kabul kismini birakin.almanyaya yeni gelen biri sudan cikmis balik gibidir,cevresi arkadaslari yoksa yapamaz.ben ilk birinci yilimda depresyone girmistim almanyadaki ilk gunleriniz basligindaki yazdigim yaziyi herkes okumustur.bu yuzden bence bunun para yada kar macli bir sey oldugunu dusunmek yanlis bence.yinede yolcu arkadasimiza verdigi emek ve yardimlardan dolayi tesekkur ederiz,kendisi hic bir cikar gozetmeksizin yapti bunlari,ki bizim yaptigimizda bundan farkli degil.hayir duasi yeter de artar bile.

dunersel

Mesaj gönderen dunersel » Pzt Kas 09, 2009 3:06 am

Oncelikle 2000 euro ya danismanlik hizmeti veren sirketlerin aslinda o parayi hic haketmediklerini bize kanitladklari icin bu bu siteyi kuran arkadaslari gonulden tebrik etmem gerekiyor.Okuldan kabul,dil kursu v.s. gibi islemlerin disinda aslinda cevaplamak yada yapmak zorunda olmadigi konularda dahi bizi cevapsiz birakmadigi icin benimle birlikte uc arkadasimin danismanligini yapan Gurkana ayrica tesekkur ediyorum,bunun sahidi bizzat benim..
Ben su anda vizemi bekliyorum ve su ana kadarki hic bir asamada yanlis yonlendirildigimi dusunmuyorum ayrica bu yorumu yazan arkadasa sunu soylemem lazim;
burda bu insanlar zamanini emegini burdaki insanlara hizmet vermek icin harciyolar ve bunu cok da guzel yapiyolar.Bunlari gormezden gelerek yorum yapmak bilgi almak veya paylasmak isteyen insanlarin kafalarini bulandirmak bu yorumu yapan kisiden baskasina zarar vermez bunuda bi dusunursun umarim..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 09, 2009 7:00 am

Almanya\'ya geldiginizde de dikkat etmeniz en onemli seylerden biriside arkadas cevrenizdir..Cunku buraya Turkiye\'nin cesitli sehirlerinden insanlar geliyor ve bu demek ki herkesin kendi yasadiginiz cevreden apayri bir karakteristik ozellikleri var..
kimisi universite okuyacak ama ilkokul kafasinda,kimisi dolandirici,kimisi macera icin gelmis,kimisi sorumsuzun onde gideni kimisi ise asiri derece KISKANC..
Bu tur insanlardan her zaman uzak durun cunku en kotu huylardan biriside KISKANCLIK sonra sizi boyle karalamaya calisirlar..
Camur at,izi kalsin hesabi..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Kas 10, 2009 11:51 am

bende kendi vize basvuru surecimle ilgili olarak bu konuda birseyler aciklama geregi duyuyorum....henuz bu siteyle tanismadan once malesef bir danismanlik sirketinden bilgi almaya gittim, 1 hafta boyunca benimle ilgilendiler yuzume gulucukler sactilar ama 1 hafta sonra 1500 Euro fiyat cekince lanet edip derhal ilskimi kestim....ve ben bu isi arastirip kendimde basaririm diyerek arastirmaya koyuldum ve deutschstudent sitesiyle karsilastim ve siteyi gece gunduz incelemeye koyuldum ve en sonundada o sirketin bana soylediklerinin kat kat fazlasini burada bulabilecegimi anladim ve uye oldum...bikac gun sonrada ilk konu basligimi actim cok kisa bir sure sonrada Funderschatten ve yolcu54 konuya ilk mesajlarini attilar ve ben soru sordukca istedigimden fazlasini bana anlattilar daha sonrada Physiker diger konularda konularima cevaplar yazarak bana yardimci oldu...Neyse bunlar yaz yaz bitmez sadede gelelim, o gunden bu gune bana arkadaslarin verdigi bilgiler isiginda butun ne gerekiyorsa kendim hallettim ve vizemi uzun bir sure sonra almayi basardim bu sure icindede arkadaslar bana cevap vermekle kalmayip, vize surecindede bana destek oldular tavsiyelerde bulundular....butun bunlar yaklasik 4 ay surdu ve 4 ay icinde hicbir site yonetici tarafindan bana gel sana aracilik yapalim, danismanlik verelim uygun fiyata gibi bir mesaj gelmedi...gelen butun mesajlar actigim konulara cevap olarak geldi, buda yetmedi sagolsun Physiker vizemin neden uzun surede gelmedigini sorguladi.....vesaire vesaire...bu sekilde bir danismanlik sirketinin kendilerini lanse etmeden bu kadar is yapmalarini takdirle karsiliyor ve kazanacaginiz her kurus helal olsun diyorum.....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 10, 2009 4:38 pm

tesekkurler ali yuksel..

Aslinda bizim ( bu bizin icinde yolcu da var ) yardim ettigimiz uyelerden tek beklentimiz burda Almanya ya gittikten sonra buralari unutmamaniz.. Girip arada burda sizden sonraki arkadaslara elinizden geldigi kadar yardim etmeye calissaniz bize en iyi sekilde tesekkur etmis olursunuz.. bu konuda gercekten yolcu arkadas da olsun burdaki yonetici arkadaslar da olsun hic bir cikari olmadan insanlara sadece yardim etmeye calisiyorlar..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Sal Kas 10, 2009 5:12 pm

Arkadaslar ben bu siteye ilk kayit yaptirdigim gunden onceki gunleri dusunuyorumda kulaktan dolma teoride bircok sey bilen insanlarin soylediklerine inanarak almanyaya gidicem diyordum:) bisey farkettim ozmanlarda ben almanya hakkinda hic birsey bilmiyormusum.sonrada tabiki ds ailesiyle tanistim. Ilk yazdigim konuya biraz once baktimda gercekten cok komik seyler sormusum daha ne tur vizeye basvuracagimi bilmiyormusum. sonrada bir baktim ki deutschstudent.de bende bagimlilik yapti:) gecem gunduzum bu sitede gecer oldu... ve suanda bu siteden ogrendiklerim sayesinde vize basvurumu yaptim ve ne eksik evrak cikti nede bir baska soru. suandada vizemi bekliyorum hayirlisiyla gelicek ins.Ayrica burdan opgrendiklerim icin hic ucret istenmedi benden:) aksine kar bile yaptik:) ( aciltercume):) arkadaslsar ben hic dusunmezdim boyle bir konu acilsin kavga ortami olsun bu sitede sitemizde. Gercekten uzuldum. Eger baska sitede, baska danismalik sirketlerinde cok ucuza danismanlik alicak kisiler varsa burda zman kaybetmesinler:) gitsinler yesinler kaziklarini:D ben burdaki bana cvp veren vermeyen bana yardimci olan olmayan herkesin hakkini odeyemem.Allah sizden razi olsun basimizdanda eksik etmesin...

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Kas 10, 2009 6:41 pm

walla kim ne derse desin ben almanyada egitim hakkinda aldigim tum bilgilerle suan almanyada egitim goruyorum. bu arkadaslari sanaldan tanimama rragmen guvendim ve belge sorunlarimi okul kabulumu hepsini aldim yoksa almancam olmadan bi dilim bilmem neyim olmadan nasil alacaktim ki. cokta memnunum isteyen istedigi dusunsun. vizemide aldim cokta memnunum istedigim gerceklesti bu site ve yonetiileri sayesinde ve cokta iyi arkadaslar oldugunu garanti ederim. isteyen gelir siteye isteyen gelmez. burda kimse kimseye zorla is yaptirtmiyor

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Sal Kas 10, 2009 11:41 pm

slm

arkadaslar burda emegi gecen herkese cok tesekkurler.
bu site disinda bir cok site dolastim fakat gozlerimi burda actim kafamda ki bircok soru cevap buldu. Bence hic bir danismanlik hizmetine gerek duymadan da sitedeki bilgilerle gerekli basvurular yapilabilir. Tek problem dil bilmememiz ve her ihtimale karsi acabalarla hareket edip stres yapmamiz. DAAD ile ranvu alip gorusmustum, adamlar bana almanyadaki universitelerden dil bilmeden kabul alinamayacagini ve sifirdan dil kursu veren cok nadir okul oldugunu soylediler. Sifirdan dil kursu veren beni sartli kabul edecek bir kac okul ismi istedim veremeyeceklerini kendim bulmam gerektigini soylediler. Siteye uye olur olmaz siteyi incelemeden sordugum ilk soru oydu, fakat sonra siteyi inceleyince aslinda tum sorularimin cevabinin sitede oldugunu gordum.

uzattim sanirim...

herkese tekrar tessekkurler..

prato

Mesaj gönderen prato » Prş Kas 12, 2009 12:53 am

sitenin asil ve gercek kurulma sebebini deniz ve gurkan daha iyi bilir. asil amaclari site kurup danismanlik hizmetimi vermek yoksa insanlara yardimci olmakmi onlar daha iyi bilir.... tabikii danismanlik yapmak yasak yada suc unsuru teskil etmiyor... aslinda site sayesinde bir cok kisi ucretsiz bilgilendi.. ucret karsiliginda hizmet almak isteyenlerede hizemet veriliyor sanirim... bundada bi sakinca yok...
simdi hepimiz her ne kadar site butun uylere aittir herkes faydalanabilir soylemini tasisakta sitenin asil sahibi deniz ve gurkan dolaysiyla danismanlik hizmetleri karsiliginda aldiklari ucret ikisine ait.... siteye biraz goz gezdirdim yolcuda sitede oldukca aktif surekli insanlara yardimci olmaya calismis. acaba yolcunun kafasinda sitenin 3. ortagi olma hevesimi vardi yada beklentisimi ve bu beklenti gerceklesmeyince boyle bi yazidan sona ayrilik karari vermis olabilecegini dusunuyorum... artik bu durum ozel mesajlarda pazarlik konusu oldumu olmadimi bu konu bilemiyoruz.... cunku yolcunun siteyle ilgili gelecege donuk onemli tavsiye ve elestirileri soz konusu....
sonuc olarak site sahipleri gurkan ve deniz bu siteyi ticari olarakta kullanabilirler sadece bilgilendirme amacli olarakta kullanabilirler bu karar ikisene ait... iki kararada saygi duymak lazim. danismanlik hizmetinde iyide para diye dusunen olursa onlarda boyle bi site yada baska bi sekilde bu isi yapabilirler... sonucta baktigimizda deniz ve gurkan da baska bi siteden ayrilip bu yola cikmislar....

son olarakta sunu soylemek istiyorum yolcu bu yazi yuzden elestirilmis oldukca ben olsam kacmaz elestirilere cevap veriri oyle ayrilirdim.. bu sekilde davranmakla hakli olsa bile haksiz duruma dusmus oluyor.. bir nevi camur at izi kalsin misali.. umarim kendisi cikar tum bunlara karsi kendi savunur...

Kilitli