Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil belgesi

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Nazlı.can

dil belgesi

Mesaj gönderen Nazlı.can » Cum May 28, 2021 6:55 pm

arkadaşlar almanyada okumak için dil belgesi alacağım goethe veya ösd sınavlarından aldigin belgenin bi farkı var mı ve üniversite kabulumü etkiler mi yoksa ikiside aynı mı

BatuhanBozkurt

Re: dil belgesi

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum May 28, 2021 6:58 pm

ÖSD ile Goethe yi tek bir kurum olarak düşünebilirsin. Biri Almanya'nın biri Avusturya'nın hiçbir farkı yok. ÖSD sınav merkezlerini tavsiye ederim. Hem daha sık yapıyorlar hem fiyat farkı yok hem de sınav merkezleri kaliteli genellikle.

Hangi kurun sınavına girmeyi planlıyorsun?

Nazlı.can

Mesaj gönderen Nazlı.can » Cmt May 29, 2021 10:15 pm

a2 sınavına gireceğim konuştuğum bi arkadaş vardı ve ben goethe sınavına girdim dedi bende acaba ösd sınavları geçerli sayılmıyor mu diye düşündüm üniversite için

lifesoftware

Mesaj gönderen lifesoftware » Cmt May 29, 2021 10:31 pm

Nazlı.can yazdı: Cmt May 29, 2021 10:15 pm a2 sınavına gireceğim konuştuğum bi arkadaş vardı ve ben goethe sınavına girdim dedi bende acaba ösd sınavları geçerli sayılmıyor mu diye düşündüm üniversite için
Konsoloslukta vize için ÖSD sınavı geçerlidir.ÖSD sınavına ait sertfikanın geçerli olup olmadığını başvuracağın yada başvurduğun üniversitenin sayfasından dil yeterlilikleri bölümünden hangi belgelerin kabul edilip edilmediğini kontrol etmelisin.