Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Magdeburg, Yasam Kosullari

Sachsen-Anhalt eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
iladre

Mesaj gönderen iladre » Pzt Tem 02, 2012 10:21 pm

Merhaba,

Uni Magdeburg\'dan Msc. in International Economics and Finance programindan kabul aldim. Yalniz program %100 Ingilizce ve benim Almancam yok. Bu sehirde pek fazla yabancinin olmadigini duydum. Ingilizce anlasabilecegim insan bulmada sikinti yasar miyim? Ya da Turk oldugum icin irkci davranislara maruz kalir miyim sizce?

Bir de Studentenwerk\'e yurt basvurusunda bulundum, bana yurt cikma olasiliginin dusuk oldugunu ve bekleme listesinde oldugumu soylediler. Magdeburg\'da alternatif ozel yurtlar var mi? Varsa bilgisini nereden edinebilirim acaba?

Simdiden tesekkurler

taygun c

Mesaj gönderen taygun c » Pzt Kas 19, 2012 12:47 am

Merhaba,

Ben de seninle benzer durumdayim, Magdeburg\'da MSc. Integrative Neuroscience okuyacagim, Ingilizcem var Almancam cok zayif. Orada yasayanlar sorularini daha net cevaplar tabi ama ben biraz birilerine sordum biraz da arastirdim, sehirde catpat Almanca idare edilir, universitede de Ingilizce sorun cikarmaz diyorlar. Sehirde pek fazla yabanci olmayabilir ama okulda yabanci orani baya yuksekmis.

Irkci davranis konusunda pek iyimser olamayabilirim, Almanya\'da en cok nazi olan yerlerden birisiymis Magdeburg, bu konu biraz sikintili o yuzden. Ben kumral oldugum icin kurtarabilirim diye dusunuyorum ama esmersen biraz sorun yasayabilirsin ;)

Tahminen yurttan cevap gelmistir o yuzden o sorunu gectim ama hala kalacak yer ariyorsan bikac site biliyorum onlari gonderebilirim. Bir de facebookta IKUS Magdeburg diye bir grup var ona girersen bu konuda yardim alabilirsin. Bana yurt cikmis.

Dedigim gibi bu bilgiler kesin degil, sadece duyduklarim. Yardimci olabilmisimdir insallah. Baska sorularin varsa sor, bilmiyorsam bile bilen birilerine sorabilirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 24, 2016 3:16 am

Merhaba iladre ,

Ingilizce konusunda sikinti cekmezsin , dogu Almanya her ne kadar 1989 Berlin duvarinin yikilmasindan sonra Ingilizceye agirlik verselerde , yeni nesille , ogrencilerle veya esnaf ile ingilizce konusarak anlasabilirsin diye dusunuyorum.
Istisnalar elbette cikacaktir.

Irkcilik konusunda ise Almanya\'nin her yerinde karsina cikabilecek bir durum..Veya biz boyle irkcilik var diyoruz diye , sana karsi yapilan en ufak bir haksizligi da irkcilik olarak gorebilecegin durumlar olusabilir , ancak genel olarak sen iyi oldugun , kurallari ihlal etmedigin , girisken ve uretken oldugun surece endisen olmasin.Kimse sana karismaz.

Yurt konusunda ev bakabilirsin veya oda arkadasi arayan birilerine bakabilirsin :

http://www.wg-gesucht.de/
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari