Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FH JENA MI? TU DRESDEN MI?

Thuringen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 09, 2013 9:44 am

Arkadaslar sizce Jena bilgisayar muhendisligini mi tercih ediyim yoksa Dresden bilgisayar bilimlerini mi? Hangi universitenin egitimi ve ortami daha iyi ? bu universitelerde okuyan varsa yardimci olabilir mi?

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Eki 09, 2013 3:22 pm

FH dedigin uygulamali bilimler universitesidir. TU Teknik universitedir. Bahsettigin bolum zaten matematiksel vs ebilite isteyen bolumdur. FH larda daha az sayida ogrenci vardir ve proflarla dolayisiyla daha cok calisma yapabilir daha cok yardim alabilirsin. Teknik universiteyi zaten biliyorsundur. FH dan mezun olduktan sonra sadece biraz daha az aylik gelirin olur. Ama isinde oyle iyi FH mezunlari var ki TU mezunlarindan daha iyi gelirlere sahipler. Dresdenibilmiyorum ama Jena daki unilerdeyabanci ogrenci sayisinin fazla oldugunu okumustum bu sitede. Sonucta her unideiyi ortam da kotuortam da vardir. Hangisine dahil olmak sana kalmis.

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 09, 2013 6:16 pm

Benim kafami karistiran dresdende bolumun isminin bilgisayar bilimleri olmasi. O bolumden mezun olunca muhendis mi olunuyor.

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Çrş Eki 09, 2013 8:16 pm

TU dresden almanyadaki en iyi okullardan biri ve bilgisayar konusunda da daha ust siralarda diye biliyorum. Gene iyi bir arastir derim. Ayrica ben daha once Dresdende Erasmus olarak bulundum, cok guzel ve ucuz bir sehir. Cok tavsiye ederim