Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dresden Hakkinda bilgisi olan. Hilfen Bitte!!!

Sachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Haz 08, 2009 5:31 pm

Merhaba Arkadaslar, az once tam anlamiyla bir loto oynadim ve kaybettim diyebilirim.
Germanwings havayollarinin blind booking adli kampanyasindan yararlanmak istedim.
10 tane sehir var hangisine gideceginizi bilmiyorsunuz ve nereye gideceginizi bilmediginiz bileti satin aliyorsunuz.
avrupanin en guzel sehirleride cikabilir almanyanin iki sehrinden biride ve ben 39euro odedim ve Dresden cikti sansima.
yani 20-21 haziran cumartesi ve pazar gunu dresdende olacagim. tabi ne isin var derseniz bende bilmiyorum ve hic bir fikrimde yok
orayla ilgili. ne yapabilirim? bir gece konaklamam gerekiyor. nerde kalabilirim. nereye gidilir ne yapilir fikri olan varsa benimle paylasirsa cok sevinirim. bu arada 5 euro fazla odeseydim dresdeni cikarabilirdim listeden. linkini veriyorum inceleyin bence. almanyada olanlar. ayrica tavsiyelerinizi bekliyorum dresden le ilgili. tesekkurler.

http://www.germanwings.com/de/Top-Angeb ... rantie.htm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 08, 2009 5:33 pm

almanya nin en irkci sehri.. simdiden iyi eglenceler =)

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Haz 08, 2009 9:23 pm

ciddi olamazsin!!! Aman allahim naaptim ben. giden 40euro olsun canimizi yerdemi bulduk biz. :@

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 08, 2009 9:28 pm

yok be o kadar da degil =)

dresden cok guzel ve temiz bi sehir.. nazi cok sayida var bu dogru ama cok sayida da yabanci ogrenci okuyor dresden teknik universitesinde, sayet tanitimi da okuduysan.. ben hic gitmedim ama giden arkadaslardan duyduguma gore gercekten gezilecek sehirlerinden birisi almanya nin.. sadece gece gec saatlerde ara sokaklara tek dalma, yoksa sana dalarlar..:)

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Haz 08, 2009 9:46 pm

simdi eksisozlukte yorumlari falan okudum valla irkciliktan falan hic bahsetmiyolar aksine bir giden bi daha gitmek istedigi bir sehir. tarihi acidan hakikaten gorulesi yerlerden birisi diye yorumlar yapiliyor. heralde gidicem gibi gorunuyor. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 08, 2009 11:57 pm

sozlukte irkci bi sehir yazmaz tabiki.. ama nazilerin baskenti olarak bilinir dresden.. ndp partisinin de en cok oy aldigi sehir =) asagidaki link bi ornek mesela :

http://www.spiegel.de/politik/deutschla ... 69,00.html

ama dedigim gibi gezilecek cok yeri var ve gercekten cok guzel bir sehir..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Haz 09, 2009 3:51 pm

Allah yardimcin olsun kardesss

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Sal Haz 09, 2009 4:14 pm

eksisozluk bir sozluk degil sadece. buraya kisiler kendi goruslerini ve bilgilerini tarafsiz olarak diger insanlarla paylasabiliyorlar. bildigin sozlukten cok farkli. evet bende biliyorum sozluklerde irkci bir sehir oldugundan bahsedilmez. ama yinede tavsiyelerin icin sagol. ben amerikaninda en irkci bilinen sehrine Detroite yalniz basima gidip bir bucuk yil kaldim. O kadarda onyargili olmamak gerekiyor.
Sen irkci bir yer diye ustune basinca bende oraya gittin ve kendi gozlerinle irkciliga sahit oldun sandim. demekki oyle bisey yokmus. yinede tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 21, 2010 11:23 pm

Dresden her na kadar Nazileriyle unlu olsada bir o kadarda sol goruslu kisiler var..Adinin cikmasinin sebebi Nazi\'lerin orada bir topluluk olusturmasi..Ve ornegin Koln\'de seni daha az seyler rahatsiz ederken Dresden\'de biraz daha fazla rahatsiz olabilirsin..
Birde Amerika\'nin milliyetciligi ile Almanya\'nin ki cok farkli.

Rockstar

Mesaj gönderen Rockstar » Prş Eyl 01, 2011 6:47 pm

Cevap biraz gec oldu, ama Dogu\'da yasayan biri olarak anlatmaya calisayim. Dresden Nazileriyle unlu degil. Naziler belirli gunlerde Dresden\'de toplanip gosteri yaptigi icin unlu. Dresden son derece guzel bir sehir, mutlaka gidin. Ayrica irkciligi ben gormedim orada. Leipzig de oyle. Buyuk bir sehir oldugu icin haliyle Nazileri de cok, ama genel nufusa gore sayilari cok degil.
Esas korkmaniz gereken yerler Mecklenburg-Vorpommen ve Thuringen eyaletleridir. Ama sehirler pek degil, kucuk yerlesim yerleri. Dogu\'da issizlik orani yuksektir. Resmi rakamlara gore %30\'larda, gayri resmi oranin daha yuksek oldugu tahmin ediliyor. En fakir eyaletler Mecklenburg-Vorpommen, Thuringen ve Sachsen-Anhalt\'tir. Bu issizlik ve birlesmenin getirdigi hosnutsuzlugun faturasi yabancilara kesiliyor, gizli olarak tabii. Komik olan, en az yabancinin oldugu yerler de yine oralari.
Dedigim gibi, kasaba ve koylere pek girmezseniz basiniz da agirmaz. Dresden turiste ve yabanciya alisiktir.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Eyl 06, 2013 11:31 am

hmm ben almanya dogusundayim, belkide ondan soguk geldi bu almanlar bana biraz, baya hippie var, ama guvenli bi yer dendi bana hep