Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Chemnitz - Leipzig arası

Sachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
drkc

Chemnitz - Leipzig arası

Mesaj gönderen drkc » Prş Ağu 31, 2017 11:44 am

Merhaba. Acaba Chemnitz'te oturup Leipzig'te okumak mümkün mü? Yani gidiş-geliş süresi ve ücreti açısından.. (umarım soruyu doğru bölüme yazmışımdır :roll: )

hunterqb

Re: Chemnitz - Leipzig arası

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 31, 2017 9:01 pm

DB Bahn sayfasindan Leipzig'de oturacaginiz bolgeyi secip okula hangi trenle veya aktram ile gideceginizi ogremebilirsiniz.Oturma izni konusunda bir bilgim yok veya etkili mi bu duruma bilemiyorum ayrica semesterticket imkani varsa daha uygunada gelebilir.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum Eyl 01, 2017 1:54 am

Tam tersini yapsan neyse, mesela Leipzig'te oturup Chemnitz'te okusan bir nebze anlarım ama Leipzig'te okuyacaksan niye Chemnitz'de oturmak istiyorsun ki? Trenle 1 saat sürüyor ve öğrenci olacağın için de eyalet içi (Leipzig Chemnitz treni dahil) ulaşım ücretsiz ama ben olsam Leipzig'te otururdum.

Kullanıcı avatarı
drkc

Mesaj gönderen drkc » Cum Eyl 01, 2017 11:20 am

muris01 yazdı: Cum Eyl 01, 2017 1:54 am Tam tersini yapsan neyse, mesela Leipzig'te oturup Chemnitz'te okusan bir nebze anlarım ama Leipzig'te okuyacaksan niye Chemnitz'de oturmak istiyorsun ki? Trenle 1 saat sürüyor ve öğrenci olacağın için de eyalet içi (Leipzig Chemnitz treni dahil) ulaşım ücretsiz ama ben olsam Leipzig'te otururdum.
Şöyle ki, Chemnitz'te akrabalar var fakat Chemnitz uni.de benim bölüm yok. Leipzig'te var. Bloke hesap açacak toplu param olmadığından burs iş vs ayarlayana kadar böyle bir yol izleyebilir miyim acaba dedim. Yani daha ortada bir şey yok aslında, başvurulara kasım Aralık gibi başlayacağım. Sadece bütün alternatifleri belirlemeye çalşıyorum. :)