Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Istanbul Anadolu yakasinda almanca dil kursu veya online dil kursu

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
retbul

Mesaj gönderen retbul » Çrş Tem 27, 2016 5:37 pm

Merhaba Arkadaslar

Bu yil universite sinavinda bekledigim puani alamadim. Almanya\'da egitim imkanini yeni ogrendim. Simdi seneye ygs-lys tekrar deneyecegim ancak hedefimi tutturamazsam Almanya\'da egitimi de degerlendirmek istiyorum. Almanca bilgim cok az ygs-lys hazirlanirken bir yandan almanca bilgimi arttirmak istiyorum. Istanbul Anadolu yakasinda hangi kursu tavsiye edersiniz veya online kurs sizce iyi bir secim olur mu?
Ayrica bu kurslardan aldigim sertifikalari Almanya uni basvurusunda kullanabilirmiyim?
bu konuda tum onerilerinize acigim. simdiden tesekkur ederim.

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Tem 28, 2016 12:28 pm

Goethe institute Moda\'da sube acti. Ben bir kur katildim. Fena degildi.

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Tem 28, 2016 1:38 pm

ygs - lys calisma temposuyla Almancayi beraber goturmek kolay bir sey degil
A-1.1 de bile calismadan olmuyor.Ezberlenmesi gereken yogun tekrar yapilmasi gereken cok sey var
Bence sinav yaklasmadan agustos eylul gibi basla a-1.1 duruma gore a-1.2 yi bitir sonra ygs ye onem ver sinav biter bitmezde yazin devam edersin
Modadaki goethe cok guzel.Ben cok memnunum.Online kurs hakkinda fikrim yok ama Goetheden serfitikan olmasi gerekli

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Tem 28, 2016 5:22 pm

Benim sana tavsiyem bol kelime ezberlemen olacaktir.
Grammatik ile felan kafa yorma. kelime hazinen genis olsun gerisini kolayca cozersin.
Ama hicbirsey bilmiyorken kelime ezberine girismek de kolay olmayacaktir. bunlarin perfekti prateritum hali felanda var. sana tavsiyem en cok kullanilan fiil ve isimleri ezberlemen olur. Fiillerde zamanlara yogunlasma ilk once praesens\'i ezberlersin baslangicta bayagi isine yarar.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Re: Istanbul Anadolu yakasinda almanca dil kursu veya online dil kursu

Mesaj gönderen Mcgill » Cum Şub 15, 2019 3:25 pm

Önerisi olan var mı?
Teşekkürler.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Şub 18, 2019 9:17 am

Benim anlamadığım nokta ygs-lys'de hedefi tutturamazsan Almanya'da eğitimi nasıl değerlendireceksin? Burda bir yere yerleşmeden gitmek pek mümkün olmuyor.
Kurs olarak Goethe dışında Marmara Üniversitesi'nin de Almanca kursları var bildiğim kadarıyla, ama kalitesi nedir gerçekten öğretiyorlar mı açıkçası pek fikrim yok.
Sertifikan olmadan da Almanya'da eğitim göremeyeceğin için sana önerim bir an önce ne şekilde olursa olsun dilini geliştirip bir sertifika edinmen.

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Pzt Şub 18, 2019 5:03 pm

peppybird yazdı: Pzt Şub 18, 2019 9:17 am Benim anlamadığım nokta ygs-lys'de hedefi tutturamazsan Almanya'da eğitimi nasıl değerlendireceksin? Burda bir yere yerleşmeden gitmek pek mümkün olmuyor.
Kurs olarak Goethe dışında Marmara Üniversitesi'nin de Almanca kursları var bildiğim kadarıyla, ama kalitesi nedir gerçekten öğretiyorlar mı açıkçası pek fikrim yok.
Sertifikan olmadan da Almanya'da eğitim göremeyeceğin için sana önerim bir an önce ne şekilde olursa olsun dilini geliştirip bir sertifika edinmen.
Kursu şimdi için değil 16 haziran sonrası için sordum.Dil öğrenmeye başladım.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Şub 19, 2019 11:24 pm

peppybird yazdı: Pzt Şub 18, 2019 9:17 am Benim anlamadığım nokta ygs-lys'de hedefi tutturamazsan Almanya'da eğitimi nasıl değerlendireceksin? Burda bir yere yerleşmeden gitmek pek mümkün olmuyor.
Yazan kişiyi tanımıyorum ama yazıda "hedefimi tutturamadım" demiş yani bu barajı geçemedim ya da açıkta kaldım anlamına gelmiyor. Belki yüksek bir puan almıştır ancak istediği üniveriste (Mesela illa da itü makine istiyordur ya da Odtü bilgisayar müh) için yeterli değildir. Ama ancak dediğim gibi yazan kişiyi tanımıyorum "hedefimi tutturamadım" demek onun için belki de istediği bölümde hiç bir üniye girememek demektir.