Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rwth Aachen hakkinda..

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
DeadShot

Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen DeadShot » Sal Nis 21, 2015 12:04 am

Arkadaslar oncelikle yeni uyeyim adim Olcay. Konuyu yanlis yere actiysam cok ozur dilerim..

Hayirlisiyla Lysden sonra basvuru yapacagim Rwth Aachen a. Orada kalacak yerim var (Dayim ve kuzenim onlar cagirdi). Anadolu lisesi mezunuyum diploma puanim biraz dusuk, 65 ortalama ile mezun oldum. Iyi derecede Ingilizce ve alt seviyede Almancam var bunlarin hepsini zaten cok iyi dereceye getirmeye calisacam. OSYM de gecen sene Mf-4 puan turunde 320 alarak ilk 90.000 e girdim.Bu sene de gayet iyi bir sekilde hazirlaniyorum hedefim yine MF4 te ilk 60 bin. Orada Otomotiv Muhendisligi okumak istiyorum(Otomotiv motor teknigi alaninda ust duzey bir bilgim var, bunlarin hepsini Ozgecmisime yazacagim zaten). Ayrica Otomotiv Muhendisligi bolumune basvuran kisi sayisi bir hayli azmis diye bilgi aldim basvurdugum sirketten, genelde Genetige cok fazla talep varmis, bu benim icin bir avantaj. Sosyal aktivitem var oldukca (Dernek genclik kollari baskan yard. yaptim ornek vermek gerekirse,Masa tenisinde basarim var).
Dun de zaten okula gidip 5 Hocama referans mektubu yazdirdim.

Sizce kabul alma olasiligim ne kadar yuksektir?Vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkurler :)
Saygilar efendim..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 21, 2015 10:28 am

Oncelikle sitemize hos geldin.

LYS de bir muhendislik kazanirsan girebilirsin RWTH Aachen a, fakat oncelikle almanca sartlarini saglaman gerekiyor. Ayrintili bilgiler:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=2
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

DeadShot

Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen DeadShot » Sal Nis 21, 2015 5:07 pm

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler cok yararli oldu fakat size birkac sorum daha olacak;

1-On basvuru dedigi sartli kabul mu oluyor ve rwth Aachen sartli kabul aliyor mu?

2-Tum sartlari sagladigimda kabul almam kesin mi oluyor yoksa onlar yine basvurumu degerlendirip mi kabul aliyorlar?

3-Almanca seviyem alt duzeyde yani buyuk ihtimal A1 den baslayacagim. A2 seviyesini bitirmem ne kadar zaman alir? 3 ayda rahat biter mi? Cunku son basvuru tarihi 15 Temmuz diyor. Ben kis donemi icin basvuru yapacagim.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim. Saygilar...

RWTH Aachen

Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Nis 23, 2015 1:04 am

Merhaba Olcay,

RWTH\'ya giris sartlarindan en onemlisi, LYS\'nin Alman Not Sistemi\'ne donusumu olan 2,5 puandan iyi bir puana sahip olmak. Sizinki su durumda 2,9 yapiyor fakat yine de basvurmanizi tavsiye ederim.

RWTH Aachen\'da \'Otomotiv Muhendisligi\' Bachelor olarak sunulmuyor, bunun yerine Makine Muhendisligi secilerek, 5. Semester\'dan itibaren Otomotiv Muhendisligi dali secilerek istenilen hedefe ulasilabilir, ki benim de hedefim burada bu sekilde. Universitemizde ozellikle Prof. Pischinger, nam-i diger Motorenpapst (Motorun krali gibi tercume edelim :) ) dunya capinda taninan bir ogretim uyesidir ve o yuzden otomotiv anlaminda cok buyuk bir avantajdir RWTH\'da bu dali secmek. Sartli kabul gibi prosedurleri bilmedigimden size bu konuda bilgi veremeyecegim. Basarilar dilerim.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

DeadShot

Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen DeadShot » Cum Nis 24, 2015 12:45 am

[quote]RWTH Aachen tarafindan yazilan metin:

Merhaba Olcay,

RWTH\'ya giris sartlarindan en onemlisi, LYS\'nin Alman Not Sistemi\'ne donusumu olan 2,5 puandan iyi bir puana sahip olmak. Sizinki su durumda 2,9 yapiyor fakat yine de basvurmanizi tavsiye ederim.

RWTH Aachen\'da \'Otomotiv Muhendisligi\' Bachelor olarak sunulmuyor, bunun yerine Makine Muhendisligi secilerek, 5. Semester\'dan itibaren Otomotiv Muhendisligi dali secilerek istenilen hedefe ulasilabilir, ki benim de hedefim burada bu sekilde. Universitemizde ozellikle Prof. Pischinger, nam-i diger Motorenpapst (Motorun krali gibi tercume edelim :) ) dunya capinda taninan bir ogretim uyesidir ve o yuzden otomotiv anlaminda cok buyuk bir avantajdir RWTH\'da bu dali secmek. Sartli kabul gibi prosedurleri bilmedigimden size bu konuda bilgi veremeyecegim. Basarilar dilerim.
[/quote]

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler. Bu sene de Lys sinavina girecegim zaten ve hedefim insallah 360 civari yapmak. O zaman dediginiz gibi Makine Muhendisligi secip Otomotive gecis yapacam. Ayrica benim Almancam cok alt duzeyde yani kismen alt temel diyebilirim. Almanya\'da mi kursa gidip basvuru yapmaliyim, yoksa Turkiye de gidip seneye Yaz donemi icin mi basvuru yapmaliyim sizce hangisi daha mantikli olur? Linkteki bilgiye gore on kabul icin A2 lisansi istiyor. Kac hafta surer bu lisansi almam? Tekrardan cok tesekkur ederim efendim,saygilar... hmmm
Paran varsa Range Rover, paran yoksa Game Over PPPP

Sungur

Re: Rwth Aachen hakkinda..

Mesaj gönderen Sungur » Pzr Oca 20, 2019 2:54 pm

Sıfırdan başlayıp A2 ye gelmek 4 ay sürer. Tabi ki bu süre ortalama düzey zekaya sahip düzenli çalışan ve iyi bir eğitim alan öğrenci için geçerli.