Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ESSEN\'DE DIL KURSU SIRASINDA CALISMA IZNI

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
dosedos

Mesaj gönderen dosedos » Cum Haz 19, 2009 5:25 pm

Selamlar..Essen\'de universiteye bagli veya diger dil kurslarinda ogrenim sirasinda calisma izni veriliyor mu ?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Haz 19, 2009 5:43 pm

bu konu aslinda bir cok defa konusuldu. dilkursu sirasinda tam ogrenci calisma izninden faydalanman cok zor. yilda 90tam 180 yarim is gunu verebiliyorlar ancak bunu dilkursu sirasinda kisitliyor mesela sadece semsterlarda veya tatillerde diye. ozel dilkurslarinda bu sekillerde cikmasi baya baya supeli. unilerdeyken bu saydigim sekillerde calism izni alabilirsin. ama o aldigin calisma izni hic bir isine yaramaz. yani zaten is yok. dilde bilmiyorsun. eger birtanidigininda isyeri degilse adam seni gidip 15 gunlugune is almasii cok zor.o yuzden buraya geleceklere sesleniyorum dil kursu sirasinda hesabini yaparken hic calismayacakmis gibi kendinizi ayarlayin. he bir ekeonomikkriz duzelir vizenede surprizbirsekilde normal ogrenci caslima izni cikar,ki ben zannetmiyorum ve duymadimda, o zaman buraya gelirken celisabilme hevesi ile gelebilirsiniz. ama gordugum kadari ile bu ekeonomik kriz daha surer gibi.zaten bozulan ekonomileri dib yapmis. o yuzden isimiz baya bir zor

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 20, 2009 2:06 am

Kesinlikle Essen icin soyleyeyim somestir tatilleri haricinde vermiyorlar..Bu dahi birazda gorevliyle konusmaniza kalmis bir durum.
Uni\'den kabul ve IKS dil kursunda olmama ragmen sadece somestir tatillerinde izin verildi ve sordum tam zamanli calisma iznini ne zaman verirsiniz diye cevabi ; ne zaman Universite\'ye baslarsan oldu..