Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Essen\'da Turk marketi

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
death_glory

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen death_glory » Çrş Şub 04, 2015 11:40 am

Essenli arkadaslar, buralarda (holsterhauser platz-uniklinik civarinda ozellikle) turk marketi bilen var mi dis macunu gibi salca yemek istemiyom daa

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 04, 2015 2:11 pm

http://www.vaybee.de/service/tuerkische ... -laden.php

Listede adreslerden bir bak bakalim, belki yakinda vardir bir tane.

Salcanin tupte olmasi bana da tuhaf gelmisti ama tadi ayni degil mi ya? :D
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 04, 2015 4:53 pm

O civarlarda bilmiyorum ama metro ve tramvayla ulasabilecegin bir kac yer var.

Yakinlarda REAL varsa , farkli ulkelerin reyonlari oluyor , turk reyonlari vardir muhakkak , salca , pirinc , cay vs\'de satiliyor , Turk mali urunler.

Kucuk ama metro hatti uzerinde bir yer :
Holsterhauser Platz \'dan metroyla ( U17 ) Baeuminghausstraße istasyonuna.
Direk istiasyon cikisinda Turk marketi var ana yola yakin.

Digeri YESIL MARKET
Oldukca buyuk ve kaliteli , taze urunleri var.
Metroyla Berliner Platz\'a oradan 103 veya 105 numarali Tramvayla Bockmuhle istasyonuna.
Inince gorursun marketi.

BAK-AL Market
Berliner Platz\'dan 103 veya 105 numaralari Tram ile Rontgenstr.

Veya 106 numarali tramvayla Katzenbruchstr. istasyonuna oradan yaklasik 200 m yuruyerek Adim Supermarkt\'a.

Tema Market \' gene buyuk bir market , ayrica Turk raki veya saraplarida satiyorlar
Martin-Luther-Straße\'de

106 ve 109 numarali Tram ile Alfred-Krupp-Schule , oradan 150 m kadar yurumen lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Jamir

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Şub 04, 2015 7:14 pm

bahsi gecen tup salcalar bir kac kat konsantre edildigi icin bizim turk salcalari gibi bol bol kullanilmasi sakincali olabilir. turk marketi bulamazsan herhangi bir marketten domates parcalarinin yada domatesin komple icinde oldugu konserveler var onlarida salca niyetine kullanmadik degil. ne yemek yapacaktin makarnami ? = )
gdld

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Şub 04, 2015 7:21 pm

Mmm salca soslu makarna...

Evet onun farkina vardim, biraz su ekleyerek falan yapmak lazim yoksa karin agrisi falan. :D Teneke domatesleri ben de tavsiye ederim, Pizzatomaten ya da geschaelte Tomaten\'la yapilan yemekler ve soslar guzel oluyor.

Bitte keine PNs.

RWTH Aachen

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Şub 04, 2015 9:41 pm

Makarna icin ozellikle Kaiser\'s\'de satilan Oro Di Parma\'nin urunleri cok guzel, biraz pahali ama kalite. Salca olarak da Korelilerin de bizim biber salcasina benzer bir urunleri var, ev arkadasim arada yapiyor onunla yemek fena da olmuyor ama Antep salcasinin yerini tutmaz tabi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2015 12:41 am

Tekin fiyat listesi eklemedigin kalmis bi. Essen merkezde viehofer str da bir aya kadar bi tane daha acilacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Karthus

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 05, 2015 3:17 am

duragin ve marketin ismini hatirlayamiyorum fakat essenda oturupta 103-109a binenler bilir o marketi duragin ilerisinde kaliyor.Neyse gitme pahali orasi.Bakkal degilde supermarket tarzi turk marketlerinden alisveris yapmani oneririm.

Not:Dortmund\'da dibimdeki turk bakkal sahibi ismail abiyle lidl\'da kasa onunde goz goze gelmek cok enteresan olumustu.Adam cakal bizim millet saf(Daha dogrusu alamancilar).
RASTAFARI

death_glory

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen death_glory » Prş Şub 05, 2015 11:11 am

verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim, suan anam benimle oldugu icin yemekleri o yapiyor ve turk marketi aramamin sebebi de o zaten. ferrero rocher yiyek diyorum domuz olur onda diyor :/ velhasil dun gene donup dolasip netto\'ya gittik ama verdiginiz adresleri bir bir ziyaret edecegim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 05, 2015 1:44 pm

Bilgin olsun , turk marketlerinin hemen hepsi 18:00 gibi kapaniyor.Haftasonu daha erken olabilir.

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Şub 05, 2015 8:57 pm

Ferrero\'nun hayvan urunu icermeyen urunleri (sut ve yumurta disinda);

http://islam-leben---halal-haram.blogsp ... rrero.html

Bitte keine PNs.

Jamir

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Jamir » Prş Şub 05, 2015 11:11 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Ferrero\'nun hayvan urunu icermeyen urunleri (sut ve yumurta disinda);

http://islam-leben---halal-haram.blogsp ... rrero.html[/quote]

bu olay cok sakat birak ferreroyu bazi turk marketlerinin yada donercilerinin nasil etler sattiklarini bilemiyorsun. hatta turk marketlerinde satilan cogu turkiyeden ithal edildigi sanilan urunler almanyada uretiliyor. hadi onuda gectim turkiyede durumlar nasildi acaba ordaykende insanin aklina gelmiyordu almanyadan cok farklimi bilinmez...

ugur dundara bu bocek afrikadan bir muzun icinde geldi diyen isletmeci geldi aklima = )
gdld

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Şub 05, 2015 11:29 pm

Tabii ki, sifirdan kendin uretmedigin takdirde hicbir seyin hicbir yerde safligindan emin olamazsin. Turkiye\'de de ne urunlerde hayvansal madde var ya da domuzdan elde edilen madde var bilemezsin yani senin de dedigin gibi. O yuzden ureticinin durustlugune kalmis durumda insanlar.

Ferrero gibi bir sirketin kontrollerden gectigini tahmin ediyorum, ondan dolayi bu konuda yalan soyleyeceklerini sanmam. Ama zaten (bildigim kadariyla) bilmeden domuz eti ya da domuz urunu yendiginde gunah olmuyor. Emin degilim tabii. Ama Almanya\'da hangi urunun domuza degip degmedigini bilmek o kadar da kolay degil, bir sekilde elinde olmadan insan kontaga geliyor bir zaman =).

Bitte keine PNs.

Thehelys

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Thehelys » Cum Şub 06, 2015 2:16 am

Eckenbergstr nin ordada var bitane market...

Karthus

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Karthus » Cum Şub 06, 2015 1:18 pm

@helennpeanuts Ben zaten helal urun alanlari hic anlamiyorum.Tamamen kapitalizm urunu bisey. Ayni urune 1-2euro fazla vermek sacma geliyor
RASTAFARI

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 06, 2015 7:45 pm

@Karthus, hakli olabilirsin acikcasi o konuya hic bakmadim. Insanlar ama uzerinde helal yazdigi zaman daha cok satin alma egilimi gosteriyorlar, icindekiler bolumunun altinda yazan kimyasal maddeleri herkes anlamiyor neticede. Daha kolay geliyor, eh paragoz insanlar da bunu kullanip fiyatlari yukseltiyor. Ben onune ne konsa yiyen bir insan oldugum icin hic etiketlere baktigim olmadi o konuda, Turk oldugu icin ille aldigim tek sey caykur rize cayi =).

Bitte keine PNs.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 06, 2015 8:35 pm

Polemik yaratmak istemem ama :

Maide Suresi 5. ayette Ehl-i Kitap\'in kestiklerinin helal oldugu acikca belirtilir.Ehl-i Kitap\'in etlerinin ve yemeklerinin yenmesinde sakinca olmadigida acikca soylenir.

Alman marketinden aldiginiz dana etide , koyun etide , tavuk etide seytana adanarak kesilmiyor.
Ve buyukbas hayvanlarin kesim islemi once sokla hayvan durgunlastirarak , ardindan bogazi kesilirek gerceklestiriliyor.
Yani hayvanlar les katagorisine girmiyor.
Zaten Turkiye\'de alinan bir cok tavugun kesim islemi otomasyon kesim islemi , yani el degmeden oluyor , robotlarinda tekbir getirecegi yok haliyle.

Bazi Arap ulkelerinde , Pakistan , Afganistan \'da vahsice deve kesimleri oluyor , Turkiye\'de de bazen videolarda hayvana eziyet cektirerek kesim yapildigi cok *** gorulebiliyor. Bu musluman ulkelerde bile helal kesim et vs olayina oldukca skeptik bakiyorum.

helennpeanuts

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 06, 2015 8:57 pm

Ateistin kestigi et yenmez ama :D Diyanet oyle buyurmustu bir ara. Acikcasi aci cekerek olmesindense hizli sekilde, cok eziyet cekmeden olmesi daha iyi hayvanin. Kurban bayramlarini hatirlattin bana fena oldum simdi...

Bitte keine PNs.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 06, 2015 9:01 pm

Sadece ateistin degil , hayvana eziyet ederek kesen kisinin etide yenmez normalde..
Nice videolar var Kurban bayraminda cekilen veya TR\'de kasaplarin kestigi.

Helal damgasi arayan arkadaslar Maide Suresi 5. ayeti inceleyebilirler.

RWTH Aachen

Essen\'da Turk marketi

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Şub 06, 2015 9:46 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:
Zaten Turkiye\'de alinan bir cok tavugun kesim islemi otomasyon kesim islemi , yani el degmeden oluyor , robotlarinda tekbir getirecegi yok haliyle. [/quote]

Hocam uzun zamandir bir yoruma bu kadar gulmemistim, cok yasayin :D