Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Master yeterlilik hakkinda...

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
noleafclover

Mesaj gönderen noleafclover » Prş Eyl 11, 2014 10:58 am

Merhaba,

Ben 2012 yilinda Gazi Universitesi Endustriyel Teknoloji Ogretmenligi bolumunden mezun oldum. 2010 yilinda da Erasmus kapsaminda, Duisburg-Essen Uni. Technologie und Didaktik der Technik\'te 1 semeter okudum.
Mezinyet Diploma notum 4 uzerinden 2.78 (Turkiye). Upper Int. ingilizcem var. Almanca A1 diyebiliriz. Ayrica, evliyim ve 2 cocugum var. 1986 dogumluyum. Suan buyuk bir fabrika da endustriyel tasarimci olarak calisiyorum.

Istegim, Duisburg-Essen Universite\'sinde Makine muhendisligi ya da otomotiv muhendisligi alaninda master yapmak. Kosullu kayit ile kabul alip, Almanca egitimini Almanya\'da kursa giderek yapmak istiyorum. Mumkun ise esimi ve cocuklarimi da yanimda goturmek istiyorum.

Bu konuyla ilgili olarak hangi belgelere ihtiyacim olacaktir? Ne gibi yeterliliklere ihtiyacim olacaktir? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Eyl 11, 2014 5:55 pm

- Ilgili universite basvuru formu burada http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... ag_due.pdf eksiksiz ve imzali
- CV
- Lise Diploman
- Universite Diploman
- Transkript
- Univ. kazandigina dair belge LYS/YGS
- Motivasyon yazisi
*Yeminli tercumeler Alman resmi makamlari ya da konsolosluk tarafindan onayli olmak zorunda.

Belgeleri gonderdikten sonra, eger uygun gorulmusse sartlarin sana dil kursuna giris yazisi gonderiyorlar. Bu yazi ile istedigin dil kursuna kaydini yaptiriyorsun. Dil kursu kayit belgen ayrica vize icin gerekli evraklar arasinda. Esin ve cocuklarin daha cok vizeyi ilgilendiren bir mesele. Onlarin da yasam giderlerini kapsayan guvenceleri verdikten sonra her haliyle onlari da beraberinde getirebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 12, 2014 1:31 am

Anlamadigim nokta 2010 da duisburg - essen de bir donem kayitliysaniz zaten dsh gecip kayit yaptirmis olmaniz gerekiyor. Neden tekrar dil kursu icin kabul almaya calisiyorsunuz?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cum Eyl 12, 2014 4:53 am

erasmusla gelmis arkadas ingilizce yapmistir yani. master dusunmenizdeki sebep nedir hazir is varken ?
gdld

noleafclover

Mesaj gönderen noleafclover » Pzt Eyl 15, 2014 8:14 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Anlamadigim nokta 2010 da duisburg - essen de bir donem kayitliysaniz zaten dsh gecip kayit yaptirmis olmaniz gerekiyor. Neden tekrar dil kursu icin kabul almaya calisiyorsunuz?[/quote]

Ben erasmus ogrenci degisimi kapsaminda gelmistim. Okulun Almanca derslerine katilmistim sadece, herhangi baska ozel bir kursa gitmedim. Tabi daha once kayit yaptirmis olmamin bir katkisi olur mu bilemiyorum. Onun icin sifirdan, hic daha once kaydim olmamis gibi dusunuyorum.

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

erasmusla gelmis arkadas ingilizce yapmistir yani. master dusunmenizdeki sebep nedir hazir is varken ? [/quote]

Gelecekte Almanya\'da yasamak istiyorum. Hemde meslegim icin en uygun yer Almanya.

noleafclover

Mesaj gönderen noleafclover » Sal Eyl 16, 2014 4:11 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

- Ilgili universite basvuru formu burada http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... ag_due.pdf eksiksiz ve imzali
- CV
- Lise Diploman
- Universite Diploman
- Transkript
- Univ. kazandigina dair belge LYS/YGS
- Motivasyon yazisi
*Yeminli tercumeler Alman resmi makamlari ya da konsolosluk tarafindan onayli olmak zorunda.

Belgeleri gonderdikten sonra, eger uygun gorulmusse sartlarin sana dil kursuna giris yazisi gonderiyorlar. Bu yazi ile istedigin dil kursuna kaydini yaptiriyorsun. Dil kursu kayit belgen ayrica vize icin gerekli evraklar arasinda. Esin ve cocuklarin daha cok vizeyi ilgilendiren bir mesele. Onlarin da yasam giderlerini kapsayan guvenceleri verdikten sonra her haliyle onlari da beraberinde getirebilirsin.[/quote]

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bu yukarida yazan evraklar arasinda lise diplomasi ve uni. kazandi belgesi lisans basvurulari icin yazdiniz galiba? Bir bu evraklari posta ile gonderecegiz dogru mudur? Dijital kabul edilmez?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eyl 16, 2014 4:18 pm

Basvuruyu offline ya da online yapabilirsin. Online yapman ise lehine olur statu kontrolu acisindan. Her iki durumda da belgeleri postayla gondermek zorundasin. Lise diplomasi ve uni kazandi belgesi master basvurulari icin zorunlu belge olmasa da, isi saglama almak acisindan yazdim.