Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duesburg-Essen\'de International And Development Policy Masteri Hakkinda

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
kanadikirik

Mesaj gönderen kanadikirik » Çrş Nis 22, 2009 5:28 pm

Merhaba arkadaslar;

Temmuz 15\'e dogru takvim yapraklari azalirken bu kardesinizi bi telastir aldi. Zira ben ayni zamanda Viyana Universitesi\'ni de alternatiflerim arasina aldigim icin ve Viyana\'da da yurt kayitlarinin kayit basvurusundan aylar once yapilmasi gerektigi gibi bi uyari aldigim icin secim yapma konusunda tutusmus durumdayim.

Oncelikle belirteyim, amacim politikbilim (siyaset bilimi) alaninda, ozellikle de politik kultur alaninda akademik olarak uzmanlasmaktir. secenekleri de bu dogrultuda degerlendirmek durumundayim.

(Girizgah uzun oldu, bagislayin. Bu kada uzatmamin bir nedeni elbetteki hava atmak (:p) digeri ise ayrintilari gozonune alarak cevap almayi amaclamak)

Duesburg-Essen Universitesi\'nin International And Development Policy (Internationale Bezeihungen und Entwicklungspolitik) adli bir master programi bulunmakta. Sorum bu universiteyi ve bu programi taniyan ve bilenlere:

Oncelikle Duesburg-Essen Uni. sifir Almanca ile de kabul veren bir universite, kayittan sonra ve bolume baslamadan once hazirlik kurslarina aliniyorsunuz. Bir kac arkadasimdan da ogrenebildigim uzere kolay kayit alan bi uni. Ancak bu universite hakkinda, kendilerinin web sitesi disinda fazla bilgi edinemedim. Yani merak ettigim, bu kadar kolay kayit almasi insanda ister istemez "acaba cok tirt bi universite mi?" -orda okuyan arkadaslar alinmasin, sadece gercekten bilmiyorum, cehaletimi gozonunde bulundurup ogrenme istegim nedeniyle bagislayin) sorusunu akla getiriyor (bu soru bir tek benim aklima gelmedi). Bu uni.nin akademik alan da statusu nedir?

Diger soru ise adi gecen programa yonelik. Oncelikle bu program da okuyan ya da programin web sitesinde (http://www.ib-master.de/) yazandan fazlasini bilen bir arkadasimiz var mi ki bilgisiyle bizi aydinlatsin? Bu programda egitim almanin yukarida ayrinti olarak verdigim ilgi alanim uzerinde etkisi ne olabilir (sen bilmiyosan biz nerden bilelim derseniz haklisiniz, ama beynim durdu artik, tek bir secenek hakkim var ve geri donusu yok, sanirim fikre ihtiyacim var). Bu program "aman soyle iyidir", "bunu okuyanin basi goge erer" gibisinden program hakkinda olumlu, ya da "baba napacaksin, sen git Viyana\'da Politikwissenshaft oku dogrudan, daha iyidir" diye karsilastirmaya girip beni aydinlatabilecek arkadaslar var mi?

Varsa hadi aydinlatin lutfen

Sevgiler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 22, 2009 5:53 pm

sifir almanca ile kabul veriyor diye basit bi uni oldugu anlamina gelmiyor.. ozellikle de belgelerin eksik gelmesi durumunda oldukca acimasizlar.. egitim de de almanya da illk 20 arasinda ayrica fizik bolumunde almanya da su anda 3. sirada.. politikwissenschaft bolumu de bayagi iyi..

ama diger yazdiklarindan pek bisey anlamadim isin acigi =)