Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada denklik

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Dennis07

Almanyada denklik

Mesaj gönderen Dennis07 » Pzr May 16, 2021 1:36 am

Merhaba ben Alman vatandaşıyım ve Yös sınavına hazırlanıyorum. Almanyada işletme okumak istiyorum. Bunun için türkiyede bir üniversitede bölüm kazanmam gerektiğini biliyorum. Bu ay sonunda ise Anadolu Üniversitesinin ve 19Mayıs üniversitesinin sınavına gireceğim. Öğrenmek istediğim ise Almanyada BWL bölümü için bu üniversitelerde işletme kazanırsam kabul alıp alamayacağım. İlk hedeflerimden biri Uni Köln ama başka üniversiteler de olur. Dil seviyem B1-B2. Bunun için aynı zamanda hazırlık okumak istiyorum fakat şartlı kabul veren üniversiteler hangileri onu da bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Almanyada denklik

Mesaj gönderen Alarech » Pzr May 16, 2021 12:35 pm

Dennis07 yazdı: Pzr May 16, 2021 1:36 am Merhaba ben Alman vatandaşıyım ve Yös sınavına hazırlanıyorum. Almanyada işletme okumak istiyorum. Bunun için türkiyede bir üniversitede bölüm kazanmam gerektiğini biliyorum. Bu ay sonunda ise Anadolu Üniversitesinin ve 19Mayıs üniversitesinin sınavına gireceğim. Öğrenmek istediğim ise Almanyada BWL bölümü için bu üniversitelerde işletme kazanırsam kabul alıp alamayacağım. İlk hedeflerimden biri Uni Köln ama başka üniversiteler de olur. Dil seviyem B1-B2. Bunun için aynı zamanda hazırlık okumak istiyorum fakat şartlı kabul veren üniversiteler hangileri onu da bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 
Selamlar hocam.Bahsettiğiniz üniversite'nin nc notu 1.7 civarı(Üni Köln).Genellikle zaten işletme notları böyle oluyor normal üniversitelerde.Ve tekrardan bahsettiğiniz 19 Mayıs Üniversitesi'nin yerleştirme puanı 252.Yani 3,4 nc gibi bir rakam yapıyor.Şartlı kabul veren üniversiteleri öğrenmek için bu sayfanın makaleler kısmına göz gezdirebilirsiniz.

Dennis07

Mesaj gönderen Dennis07 » Pzr May 16, 2021 12:42 pm

Alarech yazdı: Pzr May 16, 2021 12:35 pm Selamlar hocam.Bahsettiğiniz üniversite'nin nc notu 1.7 civarı(Üni Köln).Genellikle zaten işletme notları böyle oluyor normal üniversitelerde.Ve tekrardan bahsettiğiniz 19 Mayıs Üniversitesi'nin yerleştirme puanı 252.Yani 3,4 nc gibi bir rakam yapıyor.Şartlı kabul veren üniversiteleri öğrenmek için bu sayfanın makaleler kısmına göz gezdirebilirsiniz.
Yani benim 19 mayıs üniversitesinde işletme kazanmam başvuru yapmama yetecek puana sahip değil mi?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr May 16, 2021 1:03 pm

Dennis07 yazdı: Pzr May 16, 2021 12:42 pm Yani benim 19 mayıs üniversitesinde işletme kazanmam başvuru yapmama yetecek puana sahip değil mi?
İşletme için çok zor.Eğer Volkswirtschaftslehre(Ekonomi) gibi bir bölüm düşünürseniz genellikle nc-frei ya da işletme bölümünden daha düşük oluyor.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr May 16, 2021 7:03 pm

Dennis07 yazdı: Pzr May 16, 2021 1:36 am Merhaba ben Alman vatandaşıyım ve Yös sınavına hazırlanıyorum. Almanyada işletme okumak istiyorum. Bunun için türkiyede bir üniversitede bölüm kazanmam gerektiğini biliyorum. Bu ay sonunda ise Anadolu Üniversitesinin ve 19Mayıs üniversitesinin sınavına gireceğim. Öğrenmek istediğim ise Almanyada BWL bölümü için bu üniversitelerde işletme kazanırsam kabul alıp alamayacağım. İlk hedeflerimden biri Uni Köln ama başka üniversiteler de olur. Dil seviyem B1-B2. Bunun için aynı zamanda hazırlık okumak istiyorum fakat şartlı kabul veren üniversiteler hangileri onu da bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

2.0 dan kötü bir ortalamayla zor.

Dennis07

Mesaj gönderen Dennis07 » Pzr May 16, 2021 7:06 pm

duisburger yazdı: Pzr May 16, 2021 7:03 pm 2.0 dan kötü bir ortalamayla zor.
Lise not ortalamam 91. Zor mu yani?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr May 16, 2021 10:05 pm

Dennis07 yazdı: Pzr May 16, 2021 7:06 pm Lise not ortalamam 91. Zor mu yani?
Lise not ortalaman bakılacak son şeylerden biridir.En önemli olanlar dil yeterliliği ve nc puanıdır.

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzr Tem 04, 2021 11:43 am

Alarech yazdı: Pzr May 16, 2021 10:05 pm Lise not ortalaman bakılacak son şeylerden biridir.En önemli olanlar dil yeterliliği ve nc puanıdır.
Merhabalar ben de yös sınavına girdim ve sonucum geldi. Ben bu yıl wintersemster 2021 başvurmak istiyorum. Uni-assist 15. Juli son tarih diyor başvuru için fakat ben kaçırıyorum o tarihi(YÖS yerleştirme bir üniversite kazandı belgesi Temmuz’un sonuna doğru açıklanacak) . Nasıl denklik alacağım. Duisburg essen üniversitesine başvurmak istiyordum. Kendilerine sordum belgelerimi onlara yollayabileceğimi bana denklik verebileceklerini söylediler. Acaba YÖS sınavını tanırlar mı ? Yardımcı olabilecek var mı ? Hemen bu yıl başlayabilmem için en hızlısı hangisi olur ?Fizik için başvuru yapmak istiyorum Nc frei

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Tem 04, 2021 2:32 pm

hotforteacher yazdı: Pzr Tem 04, 2021 11:43 am Merhabalar ben de yös sınavına girdim ve sonucum geldi. Ben bu yıl wintersemster 2021 başvurmak istiyorum. Uni-assist 15. Juli son tarih diyor başvuru için fakat ben kaçırıyorum o tarihi(YÖS yerleştirme bir üniversite kazandı belgesi Temmuz’un sonuna doğru açıklanacak) . Nasıl denklik alacağım. Duisburg essen üniversitesine başvurmak istiyordum. Kendilerine sordum belgelerimi onlara yollayabileceğimi bana denklik verebileceklerini söylediler. Acaba YÖS sınavını tanırlar mı ? Yardımcı olabilecek var mı ? Hemen bu yıl başlayabilmem için en hızlısı hangisi olur ?Fizik için başvuru yapmak istiyorum Nc frei
Yös taniniyor. Almanca seviyen ne?

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzr Tem 04, 2021 2:46 pm

duisburger yazdı: Pzr Tem 04, 2021 2:32 pm Yös taniniyor. Almanca seviyen ne?
Ben ilkokulu Almanya’da okumuştum , karnelerimi gönderdim . Dil sınavı istemediklerini söylediler. Bana zoom üzerinden bir yazı da yazdıracaklarmış. DSH Befreiung kağıdı vereceklermiş muaf olmam için.

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzr Tem 04, 2021 2:56 pm

YÖS sonucumun orjinalinde tüm yazılar Türkçe ve İngilizce. İngilizce belge de kabul ediyorlarmış. Bu sonucu ekstradan noterde falan onaylatmam gerekiyor mu ? Yoksa olduğu gibi yazıcıdan çıkartıp göndersem ?

bstzr

Mesaj gönderen bstzr » Pzr Tem 04, 2021 7:25 pm

hotforteacher yazdı: Pzr Tem 04, 2021 11:43 am Merhabalar ben de yös sınavına girdim ve sonucum geldi. Ben bu yıl wintersemster 2021 başvurmak istiyorum. Uni-assist 15. Juli son tarih diyor başvuru için fakat ben kaçırıyorum o tarihi(YÖS yerleştirme bir üniversite kazandı belgesi Temmuz’un sonuna doğru açıklanacak) . Nasıl denklik alacağım. Duisburg essen üniversitesine başvurmak istiyordum. Kendilerine sordum belgelerimi onlara yollayabileceğimi bana denklik verebileceklerini söylediler. Acaba YÖS sınavını tanırlar mı ? Yardımcı olabilecek var mı ? Hemen bu yıl başlayabilmem için en hızlısı hangisi olur ?Fizik için başvuru yapmak istiyorum Nc frei
yos sinavi taniniyor. basvuru icin kayit belgen, sinav sonuc belgesi ve nc puanini hesaplamak icin sinavin max ve min puanlarinin yazdigi okuldan bir yazi gerekli. ayrica bazi universiteler zeugnisanerkennung istiyor bunun icin basvuru doneminden once ilgili yere gondermen lazim bir iki ayda cevap geldigi soyleniyor. okullarin internet sayfasinda gerekli aciklamalar yaziyor zaten. ben bu bilgilere ulasana kadar cok zaman kaybettim

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzr Tem 04, 2021 7:45 pm

bstzr yazdı: Pzr Tem 04, 2021 7:25 pm yos sinavi taniniyor. basvuru icin kayit belgen, sinav sonuc belgesi ve nc puanini hesaplamak icin sinavin max ve min puanlarinin yazdigi okuldan bir yazi gerekli. ayrica bazi universiteler zeugnisanerkennung istiyor bunun icin basvuru doneminden once ilgili yere gondermen lazim bir iki ayda cevap geldigi soyleniyor. okullarin internet sayfasinda gerekli aciklamalar yaziyor zaten. ben bu bilgilere ulasana kadar cok zaman kaybettim

Kayıt belgem mi ? Ben bu bölüme kayıt yapmaya hak kazanmıştır (kabul mektubu) yetiyor diye biliyordum. Uni-assist’te de öyle yazıyordu.

Dennis07

Mesaj gönderen Dennis07 » Cum Tem 09, 2021 1:22 pm

bstzr yazdı: Pzr Tem 04, 2021 7:25 pm yos sinavi taniniyor. basvuru icin kayit belgen, sinav sonuc belgesi ve nc puanini hesaplamak icin sinavin max ve min puanlarinin yazdigi okuldan bir yazi gerekli. ayrica bazi universiteler zeugnisanerkennung istiyor bunun icin basvuru doneminden once ilgili yere gondermen lazim bir iki ayda cevap geldigi soyleniyor. okullarin internet sayfasinda gerekli aciklamalar yaziyor zaten. ben bu bilgilere ulasana kadar cok zaman kaybettim
Merhaba. Ben şu anda aynı durumdayım da. Üniversiteden max min puanın yazdığı evrağı istediğim zaman veremeyeceklerini söylediler. Tam olarak nasıl aldınız. Ne söylemiştiniz

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Çrş Tem 14, 2021 1:01 pm

Şimdi ben Türkiye’de özel bir üniversiteye ve bir devlet üniversitesine başvuru yaptım.Başvuruyu yös sınav sonucumla yaptım. Özel üniversiteye kabul mektubunu sorduğumda bunu yazdı : “ Kabul alırsanız öncelikle şartlı kabul mektubu tarafınıza gönderiliyor 2 hafta içinde 1000 dolarlık depozito ödemenizi gerçekleştirmeniz bekleniyor, normal kabul mektubu alabilmek için depozito ödemenizi yapmanız gerekiyor.” Bu şartlı kabul mektubunu Alman üniversiteleri kabul eder mi ?? Bilen var mı ?? YÖS’le özel üniversiteden şartlı kabul mektubu alıp Alman üniversitesine kabul alan var mı ??

bstzr

Mesaj gönderen bstzr » Cum Tem 16, 2021 1:36 pm

Dennis07 yazdı: Cum Tem 09, 2021 1:22 pm Merhaba. Ben şu anda aynı durumdayım da. Üniversiteden max min puanın yazdığı evrağı istediğim zaman veremeyeceklerini söylediler. Tam olarak nasıl aldınız. Ne söylemiştiniz
girdigim sinavin kilavuzu vardi ingilizce onu gonderdim online olarak orada min max puan yaziyordu

bstzr

Mesaj gönderen bstzr » Cum Tem 16, 2021 1:38 pm

hotforteacher yazdı: Pzr Tem 04, 2021 7:45 pm Kayıt belgem mi ? Ben bu bölüme kayıt yapmaya hak kazanmıştır (kabul mektubu) yetiyor diye biliyordum. Uni-assist’te de öyle yazıyordu.
ben kayitli oldugum icin kayit belgemi aldim bir bilgim yok kabul mektubuyla ilgili

Zara

Mesaj gönderen Zara » Cum Tem 23, 2021 3:27 pm

Merhaba. Ben de YÖS sınavına girdim. NC hesaplanırken baz olarak YÖS sonucu mu alınır okul ortalaması mı

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Cmt Ağu 07, 2021 6:58 pm

Özel bir üniden yösle şartlı kabul mektubu alıp Almanya’daki ünilere başvuru kabul ediliyor mu ??? Bilen var mı acil

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Cmt Ağu 07, 2021 6:59 pm

bstzr yazdı: Cum Tem 16, 2021 1:38 pm ben kayitli oldugum icin kayit belgemi aldim bir bilgim yok kabul mektubuyla ilgili
Yösle özel üniden aldığımız şartlı kabul mektubu Almanya’da başvuruda kabul ediliyor mu ?