Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen’da Kalacak Yer

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
kinryua

Aachen’da Kalacak Yer

Mesaj gönderen kinryua » Pzt Ağu 24, 2020 6:12 pm

Merhaba arkadaşlar, gelecek dönem Aachen’da master yapacağım, vizeyi alabilirsem 15 Ekim’de gitmeyi düşünüyorum ve şimdiden kalacak yer bakmaya başladım. Yurt başvurularını Studierendenwerk sitesinden yaptım ancak tahmin ettiğiniz gibi baya bir sıra var o yüzden o ihtimali eledim. Özel yurtlardan da başvurduğum oldu ve Haarener Gracht 7a/b yurdu tek kişilik boş bir odaları olduğunu söyledi. Oda fiyatı 339€ ancak şehrin biraz dışında ve internetten okuduğum yorumlara bakılırsa hiç yerleşilecek bir yere benzemiyor. Ancak onun dışında da dönen olmadı, orada kalmış ya da bilgisi olan birileri var mıdır ya da siz ne tavsiye edersiniz? En son ihtimal ilk birkaç hafta hostelde kalıp wg-gesucht gibi sitelerden wg tarzı bir yer aramayı düşünüyorum ancak dönem başında bulabilir miyim ya da bu tarz evlerde yer bulmak zor mudur kolay mıdır biraz endişeliyim. Şu anda orada okuyan ya da okumuş tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim çünkü dönem yaklaştıkça bu iş iyice can sıkmaya başladı. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Aachen’da Kalacak Yer

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 25, 2020 6:16 pm

Wg tarzi bir yer de zor bulunur. Airbnb den gecici bir yer tavsiye ederim. Bir de yurtdisindan geldigini söyleme. Almanya da oldugunu belirt. Cogu alman yurtdisindan gelenlere direkt virüslü muamalesi yapiyor:) Tatil icin gidip gelenlere bile.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Ağu 25, 2020 8:39 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 25, 2020 6:16 pm Wg tarzi bir yer de zor bulunur. Airbnb den gecici bir yer tavsiye ederim. Bir de yurtdisindan geldigini söyleme. Almanya da oldugunu belirt. Cogu alman yurtdisindan gelenlere direkt virüslü muamalesi yapiyor:) Tatil icin gidip gelenlere bile.
Zaten okul açılmadan 2 hafta erken gidip Dortmund'da bir arkadaşımın yanında kalmayı düşünüyorum, o arada da ev bakarım. Eğer okul başlayana kadar bir yer bulamazsam dediğiniz gibi geçici olarak hostel ya da airbnb düşünüyorum ancak sonuçta geçici olacak ve eninde sonunda kalıcı bir yer bulmam gerekiyor. Bir de bu tarz yerler yurtlara göre daha pahalı olduğu için boşu boşuna fazladan masraf olacak ama yapacak bir şey yok sanırım.

Matresska

Mesaj gönderen Matresska » Prş Ağu 27, 2020 12:22 am

Merhaba biraz alakasız olacak ama cevaplarsanız çok iyi olur. Hangi bölüme kabul aldınız? Non-nc bir program ise lisans ortalamanız kaçtı acaba?

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 27, 2020 10:04 am

Matresska yazdı: Prş Ağu 27, 2020 12:22 am Merhaba biraz alakasız olacak ama cevaplarsanız çok iyi olur. Hangi bölüme kabul aldınız? Non-nc bir program ise lisans ortalamanız kaçtı acaba?
Merhaba, ben Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum kabul aldığım yüksek lisans programı ''Systems Engineering and Automation'' ve bölüm non-nc. Lisans mezuniyet ortalamam 3,10.

Matresska

Mesaj gönderen Matresska » Prş Ağu 27, 2020 2:36 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:04 am Merhaba, ben Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum kabul aldığım yüksek lisans programı ''Systems Engineering and Automation'' ve bölüm non-nc. Lisans mezuniyet ortalamam 3,10.
Çok teşekkür ederim öncelikle. Son bir sorum olacaktı, başvuru yaparken Türkiye lisans ortalamanızı üniversitenin kendi sistemine çevirerek mi yazdınız? (Üniversitenin internet sitesinde bir dönüşüm tablosu var, onu kullanarak mesela...)

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 27, 2020 3:38 pm

Matresska yazdı: Prş Ağu 27, 2020 2:36 pm Çok teşekkür ederim öncelikle. Son bir sorum olacaktı, başvuru yaparken Türkiye lisans ortalamanızı üniversitenin kendi sistemine çevirerek mi yazdınız? (Üniversitenin internet sitesinde bir dönüşüm tablosu var, onu kullanarak mesela...)
Rica ederim, hayır not ortalamamı onların sistemine dönüştürmedim zaten sorularda not ortalamanız ve mezun olabileceğiniz en yüksek not gibi bir yer vardı ben de hiç çevirmeden kendi notlarımı yazdım.

Matresska

Mesaj gönderen Matresska » Prş Ağu 27, 2020 6:52 pm

kinryua yazdı: Prş Ağu 27, 2020 3:38 pm Rica ederim, hayır not ortalamamı onların sistemine dönüştürmedim zaten sorularda not ortalamanız ve mezun olabileceğiniz en yüksek not gibi bir yer vardı ben de hiç çevirmeden kendi notlarımı yazdım.
Çok teşekkür ederim. Eğitiminizde başarılar dilerim.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Ağu 27, 2020 7:21 pm

Matresska yazdı: Prş Ağu 27, 2020 6:52 pm Çok teşekkür ederim. Eğitiminizde başarılar dilerim.
Teşekkür ederim, size de başarılar.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ağu 27, 2020 7:49 pm

Şehir olarak Aachen tavsiye etmem. Kasaba gibi bir şehir. Ben Bonn gibi bir şehirde küçücük diye kafayı yediysem Aachende yaşamam imkansız 🤣

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 28, 2020 1:09 am

Aachen tam üniversite sehri. Tabi bizimkilerin cogu egitim icin degil baska seyler aradigi icin büyük sehirde tipicoda kuponu yapmayi severler.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 28, 2020 9:43 am

duisburger yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:09 am Aachen tam üniversite sehri. Tabi bizimkilerin cogu egitim icin degil baska seyler aradigi icin büyük sehirde tipicoda kuponu yapmayi severler.
Öyle düşünme. Ev, okul hergün bu rutini tekrarlamak insanı sıkıyor ve depresyona sokuyor. Çevrendekiler eğitimden çok eğlenmeye, hayatı yaşamaya daha çok önem veriyor. Bunlarıda görüncede acaba ben gençliğimi boşamı harcıyorum diye düşünüyor insan. Herşeyi erteledik, lisede yaparım, üniversitede yaparım sanki bunun sonu gelmeyecekmiş gibi...

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 28, 2020 5:34 pm

dabadee yazdı: Cum Ağu 28, 2020 9:43 am Öyle düşünme. Ev, okul hergün bu rutini tekrarlamak insanı sıkıyor ve depresyona sokuyor. Çevrendekiler eğitimden çok eğlenmeye, hayatı yaşamaya daha çok önem veriyor. Bunlarıda görüncede acaba ben gençliğimi boşamı harcıyorum diye düşünüyor insan. Herşeyi erteledik, lisede yaparım, üniversitede yaparım sanki bunun sonu gelmeyecekmiş gibi...
Elbette ama sen de vizyonu böyle düsürme. Aachen dedigin yer belki kücük ama Belcika, Hollanda ve Almanya sinirindasin. 10 dakika sonra Hollanda ve Belcika dasin. Hadi Belcika cöp diyelim gec onu. Ordan 1,5 saatte Amsterdam, 4 saatte Paris, 2 saat Brüksel, hadi Almanya icinde kalacagim de Köln 20-30 dk, Düsseldorf 1 saat cekmez. Arada bir rahatlama isteyen birine Aachen en iyisi ama sürekli rahatlamak icin gelenlere demistik yukarda :lol: :lol:

Goner

Mesaj gönderen Goner » Pzt Ağu 31, 2020 4:13 pm

kinryua yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 6:12 pm Merhaba arkadaşlar, gelecek dönem Aachen’da master yapacağım, vizeyi alabilirsem 15 Ekim’de gitmeyi düşünüyorum ve şimdiden kalacak yer bakmaya başladım. Yurt başvurularını Studierendenwerk sitesinden yaptım ancak tahmin ettiğiniz gibi baya bir sıra var o yüzden o ihtimali eledim. Özel yurtlardan da başvurduğum oldu ve Haarener Gracht 7a/b yurdu tek kişilik boş bir odaları olduğunu söyledi. Oda fiyatı 339€ ancak şehrin biraz dışında ve internetten okuduğum yorumlara bakılırsa hiç yerleşilecek bir yere benzemiyor. Ancak onun dışında da dönen olmadı, orada kalmış ya da bilgisi olan birileri var mıdır ya da siz ne tavsiye edersiniz? En son ihtimal ilk birkaç hafta hostelde kalıp wg-gesucht gibi sitelerden wg tarzı bir yer aramayı düşünüyorum ancak dönem başında bulabilir miyim ya da bu tarz evlerde yer bulmak zor mudur kolay mıdır biraz endişeliyim. Şu anda orada okuyan ya da okumuş tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim çünkü dönem yaklaştıkça bu iş iyice can sıkmaya başladı. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Hocam vize başvurusunu ev tutmadan mı yaptınız

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Pzt Ağu 31, 2020 5:02 pm

Goner yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 4:13 pm Hocam vize başvurusunu ev tutmadan mı yaptınız
Vize başvurumu yarın yapacağım ve evet şu anda kalacağım yer belli değil, başvuru formuna yurtlara başvurdum cevap bekliyorum yazdım.

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Pzt Haz 27, 2022 11:59 pm

kinryua yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 5:02 pm Vize başvurumu yarın yapacağım ve evet şu anda kalacağım yer belli değil, başvuru formuna yurtlara başvurdum cevap bekliyorum yazdım.
Merhaba iki yıl geçmiş ve ben şu an aynı durumdayım. İşin sonunda ne yaptınız?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Sal Haz 28, 2022 10:28 pm

kinryua yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 6:12 pm Merhaba arkadaşlar, gelecek dönem Aachen’da master yapacağım, vizeyi alabilirsem 15 Ekim’de gitmeyi düşünüyorum ve şimdiden kalacak yer bakmaya başladım. Yurt başvurularını Studierendenwerk sitesinden yaptım ancak tahmin ettiğiniz gibi baya bir sıra var o yüzden o ihtimali eledim. Özel yurtlardan da başvurduğum oldu ve Haarener Gracht 7a/b yurdu tek kişilik boş bir odaları olduğunu söyledi. Oda fiyatı 339€ ancak şehrin biraz dışında ve internetten okuduğum yorumlara bakılırsa hiç yerleşilecek bir yere benzemiyor. Ancak onun dışında da dönen olmadı, orada kalmış ya da bilgisi olan birileri var mıdır ya da siz ne tavsiye edersiniz? En son ihtimal ilk birkaç hafta hostelde kalıp wg-gesucht gibi sitelerden wg tarzı bir yer aramayı düşünüyorum ancak dönem başında bulabilir miyim ya da bu tarz evlerde yer bulmak zor mudur kolay mıdır biraz endişeliyim. Şu anda orada okuyan ya da okumuş tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim çünkü dönem yaklaştıkça bu iş iyice can sıkmaya başladı. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben de aachenda makine lisans okuyacağım ve kalacak yer arıyorum. Birlikte kalma ihtimalini birlikte düşünebiliriz. 21 Eylülde gideceğim almanyaya. İsterseniz iletişim kuralım.

Ata Berk

Mesaj gönderen Ata Berk » Çrş Ağu 03, 2022 5:15 pm

Herkese merhaba, Ben de bu yil RWTH Aachen'da makina mühendisligi okumaya baslayacagim. Sizin de belirttiginiz gibi kalacak yer bulmak zor, yurtlar icin cok beklemek gerekiyor gibi. Ben agustos sonu gibi Almanya'ya gitmeyi planliyorum. Birlikte kalmak isterseniz iletisime gecebiliriz.

yusufcan

Mesaj gönderen yusufcan » Prş Ağu 04, 2022 11:01 pm

rwth makine lisansda testASa girdiniz mi yoksa nc ile mi cevaplarsanız sevinirim

Kisik

Mesaj gönderen Kisik » Sal Eyl 13, 2022 7:50 pm

Merhabalar
Benim oğlumda Aachen da kalacak yer arıyor. Beraber hareket edebiliriz. Örneğin 3-4 kişi bir evi kiralamak gibi.