Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dortmund İzlenimleriniz

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
schwaebisch

Dortmund İzlenimleriniz

Mesaj gönderen schwaebisch » Pzt Şub 03, 2020 8:51 pm

Merhaba arkadaşlar. 2020 Wintersemester için Almanya'da Maschinenbau lisans programlarına başvurmayı düşünüyorum.

Başvuracağım üniler arasında TU Dortmund da var.

Şu an Goethe Institut'da kurs yapıyorum Türkiye'de. Sınıf hocam Duisburg Essen'de tıp okumuş. TU Dortmund okuduğu yere yakın olduğu için fikirlerini sordum. Pek tavsiye etmedi konumu ve oradaki insan profilinden dolayı(ki Detuschstudent üni tanıtımlarında da Arap göçünün çok olduğu bir bölge yazıyor). Ancak üni hakkında pek fikri olduğunu sanmıyorum sadece şehri değerlendirdi.

Bir üniden kabul alabilirsem kurs yapmam gerekecek seviyem yeterli olmayacağı için. TU Dortmund'tan kabul alırsam kursu dışarıdan bulmam gerekiyor. Bu da uğraştırıcı bir süreç. Açıkçası şu an TU Dortmund'a başvurmaya değmeyeceğini düşünüyorum.

Ancak yine de fikirlerinizi almak istedim.Özellikle şu an Almanya'da olan forum üyeleri tecrübelerine dayanarak ne der acaba?