Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal için

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
bengurbagci

Wuppertal için

Mesaj gönderen bengurbagci » Çrş Eyl 25, 2019 4:24 pm

Wuppertal'a 10 ekimde varmış olacağım.Yer sıkıntısı var yurttan kabul gelmedi.Kalacak yer arıyorum.Bilginize

kenancibo

Re: Wuppertal için

Mesaj gönderen kenancibo » Prş Eyl 26, 2019 11:07 am

Merhaba alt tarafta bulunan başlıktan yurtlar hakkında birkaç bilgi paylaşılmıştı bakabilirsiniz belki işinize yarayabilir.

viewtopic.php?t=11532&view=unread#unread

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Prş Eyl 26, 2019 10:02 pm

sağol kardeşim işe yarayabilecek bir yol sezdim burada :)

ozgekrsn

Mesaj gönderen ozgekrsn » Cmt Eyl 28, 2019 11:22 am

bengurbagci yazdı: Prş Eyl 26, 2019 10:02 pm sağol kardeşim işe yarayabilecek bir yol sezdim burada :)

Bende wuppertala başvuru yapacağım size birşey sormak istiyorum. Acaba şartlı kabul için yine Uni-Asisttenmi başvuru yapıyoruz ve şartlı kabul için herhangi bir tarih varmı ve son olarak Önlisans diplomam ile başvuru yapacağım. Önlisans diploma puanım en az ne kadar olması gerekiyor ? Bu arada tebrikler ve başarılar 😇

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Prş Eki 17, 2019 12:14 am

[*]Malesef ben lisans için gidiyorum. Bu yüzden bilgim yok. Lakin başvurular üniassisten teşekkürler sizede başarılar dilerim

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Prş Eki 17, 2019 12:14 am

ozgekrsn yazdı: Cmt Eyl 28, 2019 11:22 am Bende wuppertala başvuru yapacağım size birşey sormak istiyorum. Acaba şartlı kabul için yine Uni-Asisttenmi başvuru yapıyoruz ve şartlı kabul için herhangi bir tarih varmı ve son olarak Önlisans diplomam ile başvuru yapacağım. Önlisans diploma puanım en az ne kadar olması gerekiyor ? Bu arada tebrikler ve başarılar 😇
Malesef ben lisans için gittim bilgim yok ama başvurallar üniassisten yapılıyor. Saolun sizede başarılar dilerim

escape

Mesaj gönderen escape » Pzr Şub 02, 2020 4:26 pm

bengurbagci yazdı: Prş Eki 17, 2019 12:14 am Malesef ben lisans için gittim bilgim yok ama başvurallar üniassisten yapılıyor. Saolun sizede başarılar dilerim
Hocam iyi günler, konuyu hortlatmış oldum da birkaç sorum var umarım cevaplarsınız :)
1. Üniversiteye başvururken almanca bilginiz ne düzeydeydi(yani a1-a2 seviyesinde bir almanca ile kabul alınabiliyor mu wuppertalden veya herhangi bir üniversiteden bu konu hakkında bir bilginiz var mı)?
2. Orada lisans öncesi almanca eğitimi almak için uni-assist üzerinden üniversiteye şartlı kabul mü almamız gerekiyor yoksa direkt üniversitenin internet sayfası vs. üzerinden dil kursuna mı kaydolmamız gerekiyor? Üniversiteden şartlı kabul alınınca dil kursu için oraya gidilebildiğini okumuştum. Eğer öyle bir durum söz konusuysa bildiğim kadarıyla YKS sonuçları, Almanya'daki üniversitelerin son başvuru tarihinden sonra açıklanıyor yani uni-assist üzerinden başvuru için 2. dönemi(yaz dönemini) dolayısıyla da Aralık-Ocak ayını beklemekten başka çare kalmıyor. Burada aklıma takılan şey sizin bu konuyu 25 Eylül'de açmış olmanız. Yani anladığım kadarıyla kış döneminde de orada eğitim alacaksınız. Bu son başvuru tarihi engelini aşıp nasıl başvurduğunuzu ve kabul aldığınızı anlatıp beni aydınlatır mısınız hocam? :) Yok eğer dil kursuna başvurduysanız devamında nasıl lisans bölümüne de başvuruluyor anlatırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz :)

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Çrş Şub 19, 2020 10:30 pm

Merhaba başvurular üniassisten yapılıyor b1 sertifikası ile başvurdum ve okulun kendine ait dil kursu bulunmakta.Lakin sıfır almancayla kabul alan arkadaşlarımda mevcut ama kabul için garanti verilmeyeceğini söyleyim.Evet ocak ayını başvuru için beklemelisin tarih geçiyorsa.Kış dönemi bitiyor az kaldı Yaz semesterına geçilecek 1 2 aya.Ben üniversiteye kaydolduktan sonra herşeyden hariç 7 ay almanca eğitimi aldım 2018 yılında açıklanan sınavımla 2019 temmuzda başvuru yapıldı.1 yıl o arada geçti yani.Dil kursundan sonra dsh belgenizi okula vererek lisansı başlatabilir yada başka bir üniversiteye geçebilirsiniz tekrar başvurarak. üniversiteye kabul alırsanız dil kursunda ders görüyorsunuz.Dil kursunuda kayıt için son tarih var o şekilde üniversiteye gelip kayıt olunuyor.Okuldaki dil kursuna kaydolmadan oturum falan alabilir misiniz başka kursa kaydolarak bilmem yada okula devam etmeyip kayıt hakkınız hala lisans için geçerli olur mu bilemem.

nursule

Mesaj gönderen nursule » Sal Mar 03, 2020 4:16 pm

wuppertal için başka bir soru sorabilir miyim? Acaba master programları için şartlı kabul (sıfır almancayla kabul ) alabilir miyim?

tnrblt

Mesaj gönderen tnrblt » Çrş Mar 04, 2020 8:14 am

Evet alabilirsin, bende geçen aralık ayında başvurmuştum, davet mektubu geldi vize için uğraşıyorum.

nursule

Mesaj gönderen nursule » Çrş Mar 04, 2020 9:59 pm

başvuru süreci nasıl peki illa uni-assist ile mi başvurmam gerekiyor? bir de referans mektubu önemi nedir ? teşşekürler :)

tnrblt

Mesaj gönderen tnrblt » Prş Mar 05, 2020 10:59 am

Evet Uni assist üzerinden online başvuru yaptıktan sonra belgelerinizi posta ile uni assite gönderiyorsunuz, uni assist size geri dönüş yapıyor, ortalamanızı alman not sistemine çevirip belgelerinizi üniversiteye gönderiyor. Kabul veya red cevabı okuldan geliyor.

Ben referans mektubu yollamadım.

nursule

Mesaj gönderen nursule » Prş Mar 05, 2020 3:11 pm

çok basit bişey daha sorucam kusura bakmayın ama uni-assist üzerinden bulamadım wuppertal üniversitesini bergische diye de aradım. Fakat yok. Daha sistem açılmadığı için mi acaba?

tnrblt

Mesaj gönderen tnrblt » Prş Mar 05, 2020 3:31 pm

Sistem şimdi açık değildir, aşağıda verdiğim linkten deadline tarihlerine bakabilirsiniz.

https://www.internationales.uni-wuppert ... cants.html