Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FH Dusseldorf-Erasmus

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
corpse-bride

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen corpse-bride » Sal Nis 06, 2010 6:12 pm

2010-2011 egitim yilimi FH Dusseldorf\'da gecirecegim. Okul,yurtlar,ayda ortalama ne kadar harcanir(rahatina duskun biri),ve isletme bolumu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi? Birde Almanyada yasayan bir arkadasima Dusseldorfa gitmeyi dusunuyorum dedigimde oraya gitme Turkleri cok disliyorlar dedi. Ne kadar dogru?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 06, 2010 9:07 pm

son dedigin cok yanlis, turkler hatta yabancilar kismen de olsa heryerde dislanir ama bu ozellikle dusseldorfa ozgu degildir. yurt bulabilirsen kiralar aylik 230-300 euro arasi degisir. ev bulursan bu fiyat daha da artar. dusseldorf biraz pahali bir sehir uni ye harc parasi yatirmayacagini hesap edersek aylik 600 euro civari bi para gerekir.

corpse-bride

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen corpse-bride » Çrş Nis 07, 2010 12:43 am

Ilgilendigin icin tesekkur ederim. Kendisi Worms\'da yasiyor ve bana bu tarz soyleyince Allah dedim ve sorma ihtiyaci duydum.
Okul hakkinda bilgisi olan varsa ve paylasirsa cok sevinirim.

Ferrentino

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen Ferrentino » Pzr Haz 06, 2010 1:03 pm

[quote]corpse-bride tarafindan yazilan metin:
Ilgilendigin icin tesekkur ederim. Kendisi Worms\'da yasiyor ve bana bu tarz soyleyince Allah dedim ve sorma ihtiyaci duydum.
Okul hakkinda bilgisi olan varsa ve paylasirsa cok sevinirim.[/quote]

dostum ben de winter-semester icin gidiyorum fh dusseldorfa, maschinenbau bolum. kuzey-ren westfalya eyaleti yabancilar cok yogun bulundugu bi bolge, dogu almanya eski komunist de oldugundan oyle asiri milliyetcilik neonazilik falan yoktur oralarda. gecen sene kolnde dil egitimi aldim, gayet iyiydi ortam :D

echo

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen echo » Pzr Haz 06, 2010 1:28 pm

Mrb arkadaslar,

bende fh dusseldorfa ic mimarlik masteri icin basvurucam ama almanca istiyorlar, dusseldorfda onerebileceginiz dil okullari varmi? bide dusseldorf yabancilar ofisi kolay vize verebilen biyermi? mesela koln yabancilar ofisi son zamanlarda butun dil okulu vizelerini reddediyor. Bu konuda yardimci olabilirmisiniz?

Ferrentino

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen Ferrentino » Pzr Haz 06, 2010 4:51 pm

[quote]echo tarafindan yazilan metin:
Mrb arkadaslar,

bende fh dusseldorfa ic mimarlik masteri icin basvurucam ama almanca istiyorlar, dusseldorfda onerebileceginiz dil okullari varmi? bide dusseldorf yabancilar ofisi kolay vize verebilen biyermi? mesela koln yabancilar ofisi son zamanlarda butun dil okulu vizelerini reddediyor. Bu konuda yardimci olabilirmisiniz?[/quote]

ben kolnde gittim dil kursuna, aylik 200 euro 3 aylik 500kusur euroydu galiba. activ lernen kursun adi, adi gibi aktif egitim yapiyolar 8 kisilik sinifta, fena degildi :)

corpse-bride

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen corpse-bride » Çrş Haz 09, 2010 8:50 pm

Okul nasil bir bilgin var mi?
Off!hala kabul yazimi bekliyorum ilki kargoda kaybolmus ve 2.sinide gondereli bir hafta oldu.

inselll

FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen inselll » Pzt Haz 21, 2010 1:00 am

Arkadaslar ben 8 aydir burdayim daha hic bir ayrimcilik olayiyla karislasmadim

kgultekinn

Re: FH Dusseldorf-Erasmus

Mesaj gönderen kgultekinn » Prş Şub 21, 2019 11:01 pm

Ferrentino yazdı: Pzr Haz 06, 2010 4:51 pm ben kolnde gittim dil kursuna, aylik 200 euro 3 aylik 500kusur euroydu galiba. activ lernen kursun adi, adi gibi aktif egitim yapiyolar 8 kisilik sinifta, fena degildi :)
hocam ben de bu activ lernen denen yere kayıt yapmayı düşünüyorum fiyattan dolayı da tandem ile arasında uçurum var. tandem çok pahalı. activ lernen nasıl? önerir misiniz?