Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH Aachen a Basvuru Yapacaklar Dikkat

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

RWTH Aachen a Basvuru Yapacaklar Dikkat

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 29, 2019 3:18 pm

Gelecek dönem icin RWTH Aachen da herhangi bir lisans bölümü icin basvuru yapacaklar artik almanca C1 sertifikasi yaninda (DSH-2, TestDaF TDN 4 veya Telc C1 für HS vb.) artik ek olarak TestAS sinavina da girmek zorundalar.

Bu sart yaklasik 10 gün önce üniversite tarafindan belirlendi. RWTH Aachen a gelecek dönem icin basvuru yapmak isteyenlerin simdiden testas sinavina da kayit yaptirmalari gerekiyor. Fakat en son hangi tarihe kadar testas sertifikasi verilir bununla ilgili üniversite sitesinde bir bilgi yok. Ünivesiteye durumla ilgili mail attim. Cevap gelince burdan paylasacagim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zeybelle

Re: RWTH Aachen a Basvuru Yapacaklar Dikkat

Mesaj gönderen zeybelle » Pzt May 06, 2019 10:05 pm

Merhaba, Wintersemester 2019 için başvurmayı düşünüyordum. Az önce internet sitesini kontrol ettim ve TestAS yükümlülüğü için "allen internationalen Bewerberinnen und Bewerbern, die nicht Deutschen gleichgestellt sind" ifadesiyle karşılaştım. "Almanlarla denk olmayanlar" şeklinde belirtmişler. Biz ÖSYM yerleşti belgesi ve C1 sertifikasıyla denk sayılıyoruz diye biliyorum. Bu durumun bizim için geçerli olmaması lazım. Dönüş aldınız mı acaba?

cany

Mesaj gönderen cany » Pzt May 06, 2019 10:45 pm

ÖSYM yerleşti belgesi Almanya’da yerleştiğiniz bölüme/benzer bölümlere kabul hakkı tanıyor fakat denk olmak sözkonusu değil maalesef. RWTH-Aachen’e mail atmıştım, TestAS’a girmem gerektiğini ve %70 üzerinde sonuç almam gerektiğini söylediler.

zeybelle

Mesaj gönderen zeybelle » Sal May 07, 2019 4:52 pm

cany yazdı: Pzt May 06, 2019 10:45 pm ÖSYM yerleşti belgesi Almanya’da yerleştiğiniz bölüme/benzer bölümlere kabul hakkı tanıyor fakat denk olmak sözkonusu değil maalesef. RWTH-Aachen’e mail atmıştım, TestAS’a girmem gerektiğini ve %70 üzerinde sonuç almam gerektiğini söylediler.
Aaa anladım çok teşekkürler. TestAS için de uygun bir tarih yok gibi görünüyor. RWTH Aachen'a da başvuramayacağım öyleyse :(

cany

Mesaj gönderen cany » Sal May 07, 2019 6:23 pm

zeybelle yazdı: Sal May 07, 2019 4:52 pm Aaa anladım çok teşekkürler. TestAS için de uygun bir tarih yok gibi görünüyor. RWTH Aachen'a da başvuramayacağım öyleyse :(
İsterseniz bi mail atıp sorun, TestAS belgesini sonradan ekleyebilirsiniz belki.

zeybelle

Mesaj gönderen zeybelle » Prş May 09, 2019 8:13 pm

cany yazdı: Sal May 07, 2019 6:23 pm İsterseniz bi mail atıp sorun, TestAS belgesini sonradan ekleyebilirsiniz belki.
Sordum ancak maalesef sonradan eklenemeyeceğini söylediler. :( Tekrar çok teşekkürler bilgilendirme için.