Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum Vize Uzatma ve Ev Arayışı

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
bthnkrts

Bochum Vize Uzatma ve Ev Arayışı

Mesaj gönderen bthnkrts » Prş Şub 07, 2019 3:54 pm

Arkadaşlar merhaba,

Bir süredir Almanya'dayım. Şu anda DSH sınavı sonrası önümüzdeki dönem muhtemelen Bochum Ruhr Üniversitesi'nde yüksek lisansa başlıyorum. Bochum ile ilgili bir iki sorum olacak.

1) Bochum'da vize uzatırken bloke hesabı tekrar talep etme durumu nasıl? Daha önce bulunduğum şehirlerde bloke hesap olmadan vize uzatmak mümkündü ancak Bochum le ilgili bir bilgim yok. Bu konuda tecrübesi olan varsa bilgilendirebilir mi?

2) Şu anda ev arayışındayım. Yurtlar dönüş beklerken wglere bakıyorum. Tavsiye edebileceğiniz Ruhr üniversitesine yakın olacak bölgeleri tavsiye edebilir misiniz?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)

frt299

Re: Bochum Vize Uzatma ve Ev Arayışı

Mesaj gönderen frt299 » Sal Mar 12, 2019 8:54 pm

Hocam selamlar konu güncel mi bilmiyorum ama eğer kalacak yer arıyorsan bana ulaşabilirsin buradan . Ben kaldığım odayı devrediyorum haberin olsun üniversiteye 2 durak u-bahn ile. Geri dönüşünü bekliyorum kolaylıklar.

Asdfg

Re: Bochum Vize Uzatma ve Ev Arayışı

Mesaj gönderen Asdfg » Pzr Nis 28, 2019 1:03 am

Bende benzer bir süreçten geçiyorum son durum nedir acaba?