Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Essen universitesine basvuru

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
lion0686

Duisburg Essen universitesine basvuru

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Şub 24, 2010 9:50 am

meraba arkadaslar sitenizde yaptiginiz bilgilendirmeler icin oncelikle tesekkur ederim.. Benim soyle bi sorum var:

Duisburg universitesine basvuruda bulunmak istiorum, 2009 yili karaelmas universitesi (2 yilik) ZMYO turizim va otel isletmeciligi mezunuyum diploma not ortalamam 4 uzerinden 2.99 ve ingilizce hazirlik ta gordum bu bolumde, 2005 yilinda osym tarafindan oss sinavi ile yerlestirilmistim,,,
Ve ayrica 2009 oss de (4 yillik) Bilkent universitesi uluslar arasi iliskiler bolumune yerlestirildim kayit yaptirmadim sonuc belgesi elimde,,
Acaba bunlardan hangisi ile basvursam kabul alma olasiligim artar hangisi daha avantajli olur?
Birde basvuru esnasinda hangi belgeleri tamamlayip nasil bi yol izleyecegim konusunda bilgilendirirseniz cok sevinirim, basvuru tarihleri ve internetten basvuru hangi adresten yapilior?
Simdiden cok cok tesekkur ediorum ilgilenen arkadaslara!!!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Duisburg Essien universitesine basvuru

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 24, 2010 3:54 pm

Selamlar sitemize hosgeldin.
Almanya\'da hangi bolumden devam etmek istiyorsun ?
Master yapamayacagin icin bir tek Bachelor kaliyor.
MYO diplomasi veya 09 OSYM belgesi ikisi de ise yarar ama hangisi daha iyi dersen ikiside daha iyi..Cunku her iki belge ile basvurabilirsin.
Turizim\'den mezun oldum tekrar OSS\'ye girdim ve kazandim gibisinden.

Basvurular icin Almanya\'da genel tarih somestiri icin ; Yaz15 Ocak ve kis icin ; 15 Haziran.Bu tarihlerden 2 ay once Universitelerin internet sitelerinde Online-Basvuru linkleri aciliyor buradan yazisiyorsun..
Evraklar kismina gelince ,her universitenin sitesi Almanca -Ingilizce buradan ne istediklerini ogrenebilirsin..

Ayrica ;
Almanya\'da Egitim
Universiteler-Makaleler
Almanya\'ya Kadar basliklarini bir incele derim.

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Şub 24, 2010 5:14 pm

Hosbulduk!!! Tesekkurler ilgilendiginiz icin..
Her ikisinide basvuruda gosterirsem daha iyi olur diorsunuz, tamam oyle yaparim, 2005 te kazandigim MYO icin oss yerlestirildi belgesi gerekiyormu peki? eger gerekiyorsa osym den bu belgeyide talep edeyim..

Aslinda Duisburg universitesinde isletme okumak istiyorum yada iktisatta olabilir, hagisini secersem sartli kabul gelme olasiligi artar? Birde basvuru esnasina kadar simdiden turkiye de herhangi bi almanca kursuna gitsem bi faydasi olurmu gerci oyle kolay ogrenilecek bi dil degil ama en azindan bi temel atmis olurum..

SITENIZDEKI BILGILENDIRMELER ICIN ELINIZE EMEGINIZE SAGLIK COK TESEKKUR EDIYORUM!! BASARILARINIZIN DEVAMINI DILIYORUM!!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 25, 2010 1:03 am

Rica ederim,her ikisinide gosterebilirsin elbette sorun olmaz.MYO diploman yeterli olacaktir her ikisini birden Almanca\'ya cevirtmene ve Noter tastigi vurdurmana gerek yok,bos yere para.
MYO icinde OSYM belgesi isterler onu artik OSYM\'den yada universiteye verdiysen oradan bulabilirsin.

Isletme\'ye basvurursan daha kolay kabul alabilirsin bunun icin pek bir *** eleyip ince dokumuyorlar..

Turkiye\'de Geothe disinda ki tum Almanca kurslarinin Almanya\'da gecerliligi yok ancak Dui-Essen Uni\'sine basvuracaksan,basvuru asamasinda hemen hemen tum sertifikalari dikkate aliyorlar..
Ancak Geothe\'ye gidip C1 alip ve TEST-DAF\'a girersen o zaman direk universiteye baslarsin..

Ve tavsiyem kesinlikle zamanin varsa Turkiye\'de Almanca\'yi ogrenmeye basla..

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 01, 2016 8:56 pm

Merhaba arkadaslar, benim B2 sertifikam var ve Duisburg-Essen Universitesi\'nden sartli kabul almak istiyorum. Ancak kafama takilan bazi sorular var yardimci olursaniz cok sevinirim.
1- Nasil basvuruyoruz? Herhangi bir bolum uzerinden mi basvuracagim? Eger oyle ise en kolay hangi bolumden kabul alirim?
2- B1 ile on kabul aliniyor ancak B2 sertifikasi gondersem yanlis veya komik olmaz sanirim?
3- Asil amacim TH-Koln\'de Master yapmak Duisburg-Essen universitesin\'den sadece on kabul almak istiyorum. DSH\'i kazandigim zaman baska bir universiteye gecebilirim degil mi? Illa Duisburg-Essen\'de okumak zorunda degilim?
4- Son olarak basvuruyu nasil yapiyoruz? Online mi yoksa direkt posta yoluyla mi?

Simdiden Tesekkur ederim.

mkoralparslan

Re: Duisburg Essien universitesine basvuru

Mesaj gönderen mkoralparslan » Sal Kas 12, 2019 12:34 pm

Merhabalar.
Master için Duisburg-Essen düşünüyorum yarı İngilizce yarı Almanca olmasından dolayı.
IELTS 5,5 ve A2 Almanca kurs sertifikam var. Ortalama 3. Bu veriler altında başvurumun durumu ne olur?
Şimdiden teşekkür ederim.