Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg'ta iş

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
ugr.

Duisburg'ta iş

Mesaj gönderen ugr. » Cmt Oca 19, 2019 8:00 pm

Öncelikle herkese selamlar, Duisburgta bir wohnheim da kaliyorum. Part time olarak çalışmak istiyorum veya mini job tarzı işler yapmak istiyorum. Bunun için başvurabileceğim bir kurum, kuruluş var mı? Yada böyle üniversite öğrencilerinin bir iş bulabilvrği bir platform tarz bir site var mıdır?

Wolf123

Re: Duisburg'ta iş

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzt Oca 21, 2019 3:49 am

ugr. yazdı: Cmt Oca 19, 2019 8:00 pm Öncelikle herkese selamlar, Duisburgta bir wohnheim da kaliyorum. Part time olarak çalışmak istiyorum veya mini job tarzı işler yapmak istiyorum. Bunun için başvurabileceğim bir kurum, kuruluş var mı? Yada böyle üniversite öğrencilerinin bir iş bulabilvrği bir platform tarz bir site var mıdır?
Çok genel bir cevap olacak ama "indeed" diye bir site var ben ilk işimi o siteden bulmuştum. Oraya girip iş ilanlarına bakabilirsin. Onun dışında facebook grupları falan oluyor. Facebook da arat Duisburg arbeit, duisburg minijobs vs ordan gruplara üye ol. Ordan da sürekli bir şeyler çıkıyor. Onun dışında eğer öğrenciysen üni de falanda çalışabiliyorsun onun için üniye sorman gerekiyor boşta çalışabileceğin pozisyon var mi diye. Bide iş aradığını sürekli arkadaşlarınla paylaş çünkü onların bildiği bir iş vs çıkabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 21, 2019 12:47 pm

ineed i ben de tavsiye ederim. Calisma iznin varmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Pzt Oca 21, 2019 12:51 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 21, 2019 12:47 pm ineed i ben de tavsiye ederim. Calisma iznin varmi?
Çalışma iznim var mı bilmiyorum. Almanya'ya geleli 1 ay oldu. Çalışma izni için ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu bilmiyorum.

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Pzt Oca 21, 2019 12:52 pm

Wolf123 yazdı: Pzt Oca 21, 2019 3:49 am Çok genel bir cevap olacak ama "indeed" diye bir site var ben ilk işimi o siteden bulmuştum. Oraya girip iş ilanlarına bakabilirsin. Onun dışında facebook grupları falan oluyor. Facebook da arat Duisburg arbeit, duisburg minijobs vs ordan gruplara üye ol. Ordan da sürekli bir şeyler çıkıyor. Onun dışında eğer öğrenciysen üni de falanda çalışabiliyorsun onun için üniye sorman gerekiyor boşta çalışabileceğin pozisyon var mi diye. Bide iş aradığını sürekli arkadaşlarınla paylaş çünkü onların bildiği bir iş vs çıkabilir.
Bilgilendirme ve tavsiyeler için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 22, 2019 7:18 pm

Önce oturum almalisin ve oturumla beraber calisma iznine bakmak gerekiyor. Belki direk calisma izni de verilmez. Ondan sonra is aramaya baslayabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Çrş Oca 23, 2019 12:54 am

Physiker yazdı: Sal Oca 22, 2019 7:18 pm Önce oturum almalisin ve oturumla beraber calisma iznine bakmak gerekiyor. Belki direk calisma izni de verilmez. Ondan sonra is aramaya baslayabilirsin.
Anladım geçen yazdığınız yazıdan sonra internette biraz daha bakındım ve okulda bir kaç kişiylede konuştum. Biri bu 6 aylık ilk vizeyi uzattıktan sonra çalışma izninin verildiğini söyledi ama sadece haftasonları çalışılabilceğini söyledi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 25, 2019 12:47 pm

ugr. yazdı: Çrş Oca 23, 2019 12:54 am Anladım geçen yazdığınız yazıdan sonra internette biraz daha bakındım ve okulda bir kaç kişiylede konuştum. Biri bu 6 aylık ilk vizeyi uzattıktan sonra çalışma izninin verildiğini söyledi ama sadece haftasonları çalışılabilceğini söyledi.
O vakit sadece haftasonlari calisabilirsin. Oturum uzatirken size verilen neyse o.. Belki biraz tatli dille itiraz edip normal ögrenci statüsünde calisma izni talep edebilirsin. (zor olsa da deneyebilirsin)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari