Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acil yardıma ihtiyacım var vize konusunda!!(TU Dortmund)

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
BEBETOh

Acil yardıma ihtiyacım var vize konusunda!!(TU Dortmund)

Mesaj gönderen BEBETOh » Pzr Mar 25, 2018 4:21 pm

Arkadaşlar merhaba;

Eylül ayında yeşil pasaport sahibi olmam koşuluyla universite araştırmak için Dortmund a gittim ve TU dortmund da uni assist e başvuru yapmam gerektiği ile ilgili bilgi aldım ve beni kampüs içindeki interaktif adında bir dil kursuna yönlendirdiler uni assist e başvuru yaptim bu süre içinde ve kursa başladım (yeşil pasaport tan dolayı 3 ay vize hakkım olduğu için).kursu bitirip A1 sertifikası aldım ve A2 ye kaydimi yaptım.sonra üç ayim dolacagi için Türkiye'ye döndüm.
Geldiğimde yeşil pasaport hakkım da doldu 25 yaşına girdiğim için ve bordoya geçmek zorunda kaldım.ve A2 kursuna bir an önce yetişmek için kurs evraklariyla beraber schengen 3 aylık vize basvurusu yaptım yapmadan bir gün önce de uni assist ve tu dortmund dan bana onay maili geldi fakat vize danışmanının schengen daha hızlı çıkar ona devam edelim demesiyle ulusal vize ye basvurmadim ve iki ay schengen sonucu bekledim neticede de red aldım.tu dortmund un bana attığı mail de tarihlerde son tarih 31 Mart gibi bir ibare yer alıyor ek e koyacağım onu . Şuan ben ne yapmalıyım??

1) (Hacettepe öğrencisiyim) lisansimi bitirmedim çünkü istediğim bir bölüm değildi , yurtdışında okumak istiyordum eskiden beri fakat yasim 25 bu büyük bir sorun olur mu vize alırken?

2) şuan su saatten sonra izlemem gereken yol nedir ?

Lütfen arkadaşlar okuyun yanıtsız bırakmayın , yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim
Screenshot_20180325-171634.jpeg
Screenshot_20180325-171555.jpeg
Screenshot_20180325-171548.jpeg

Babi13

Re: Acil yardıma ihtiyacım var vize konusunda!!(TU Dortmund)

Mesaj gönderen Babi13 » Çrş Tem 18, 2018 1:52 pm

Merhabalar, acaba bir ilerleme kaydedebildin mı?

quote=BEBETOh post_id=131135 time=1521984091 user_id=9498]
Arkadaşlar merhaba;

Eylül ayında yeşil pasaport sahibi olmam koşuluyla universite araştırmak için Dortmund a gittim ve TU dortmund da uni assist e başvuru yapmam gerektiği ile ilgili bilgi aldım ve beni kampüs içindeki interaktif adında bir dil kursuna yönlendirdiler uni assist e başvuru yaptim bu süre içinde ve kursa başladım (yeşil pasaport tan dolayı 3 ay vize hakkım olduğu için).kursu bitirip A1 sertifikası aldım ve A2 ye kaydimi yaptım.sonra üç ayim dolacagi için Türkiye'ye döndüm.
Geldiğimde yeşil pasaport hakkım da doldu 25 yaşına girdiğim için ve bordoya geçmek zorunda kaldım.ve A2 kursuna bir an önce yetişmek için kurs evraklariyla beraber schengen 3 aylık vize basvurusu yaptım yapmadan bir gün önce de uni assist ve tu dortmund dan bana onay maili geldi fakat vize danışmanının schengen daha hızlı çıkar ona devam edelim demesiyle ulusal vize ye basvurmadim ve iki ay schengen sonucu bekledim neticede de red aldım.tu dortmund un bana attığı mail de tarihlerde son tarih 31 Mart gibi bir ibare yer alıyor ek e koyacağım onu . Şuan ben ne yapmalıyım??

1) (Hacettepe öğrencisiyim) lisansimi bitirmedim çünkü istediğim bir bölüm değildi , yurtdışında okumak istiyordum eskiden beri fakat yasim 25 bu büyük bir sorun olur mu vize alırken?

2) şuan su saatten sonra izlemem gereken yol nedir ?

Lütfen arkadaşlar okuyun yanıtsız bırakmayın , yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim Screenshot_20180325-171634.jpeg

Screenshot_20180325-171555.jpeg

Screenshot_20180325-171548.jpeg
[/quote]