Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH Aachen

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
selen

RWTH Aachen

Mesaj gönderen selen » Pzt Ara 04, 2017 4:19 pm

Merhabalar,
Rwth Aachen master için kendi sistemlerinden online olarak başvurmaya çalışıyorum. Orda ''Beiblatt der Fakultät für Maschinenwesen'' diye bir belgeyi göndermem gerekiyor. Bu belge için de ülke sıralaması yapmış: EU lander oder Drittstaate. Bence biz iki kategoriye de girmiyoruz ama Drittstaate seçtiğim zaman GRE istiyor. Benim anlamadığım nokta biz bologna Prozess içerisindeyiz neden GRE istiyor? Aachen başvurularında deneyimli olanlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: RWTH Aachen

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 05, 2017 12:35 pm

Hayir ikinci gruptasin. Fakat Prüfungsordnung u okudum hic bir aciklama yok GRE ile ilgili.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

demlac

Mesaj gönderen demlac » Sal Ara 05, 2017 12:41 pm

Merhaba,
Geçen sene RWTH'ya başvurdum.Yaptığım işlemleri pek hatırlamıyorum ama GRE istenmemişti. Şimdi okulun sitesine baktım ve artık ek olarak GRE istediklerini yazıyor.
http://www.maschinenbau.rwth-aachen.de/ ... ttstaaten/

baslikfuat

Mesaj gönderen baslikfuat » Prş Ara 21, 2017 6:07 pm

demlac yazdı: Sal Ara 05, 2017 12:41 pm Merhaba,
Geçen sene RWTH'ya başvurdum.Yaptığım işlemleri pek hatırlamıyorum ama GRE istenmemişti. Şimdi okulun sitesine baktım ve artık ek olarak GRE istediklerini yazıyor.
Merhaba ben Aachen da dil kursu görüyorum. Rwth Aachen a yüksek lisans başvuru yapmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremiyorum yardımcı olma şansınız var mı ?

baslikfuat

Mesaj gönderen baslikfuat » Prş Ara 21, 2017 6:29 pm

demlac yazdı: Sal Ara 05, 2017 12:41 pm Merhaba,
Selen ben de Makine Mühendisiliği için başvuracağım. Yardımcı olabiliriz birbirimize

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cum Ara 22, 2017 1:13 pm

RWTH de bachelor ve master basvurularinda son iki üc haftada bircok degisiklik oldu. RWTH Artik ETS General Test i sart kosuyor ( belli bölümler haric ) Non Eu vatandaslarina. Bu sarti getiren almanyadaki ilk ve tek universite sanirim

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Ara 22, 2017 2:00 pm

baslikfuat yazdı: Prş Ara 21, 2017 6:29 pm Selen ben de Makine Mühendisiliği için başvuracağım. Yardımcı olabiliriz birbirimize
ya GRE istiyo, valla bir de ona çalışamayacağım.

baslikfuat

Mesaj gönderen baslikfuat » Cum Ara 22, 2017 11:38 pm

selen yazdı: Cum Ara 22, 2017 2:00 pm ya GRE istiyo, valla bir de ona çalışamayacağım.
Makine Mühendisliği yüksek lisansı için gerekli mi ?

selen

Mesaj gönderen selen » Cmt Ara 23, 2017 12:22 pm

baslikfuat yazdı: Cum Ara 22, 2017 11:38 pm Makine Mühendisliği yüksek lisansı için gerekli mi ?
RWTH Aachen da bewerbung online yapılıyor. Orda ''Beiblatt der Fakultät für Maschinenwesen'' diye bir belgeyi gönderilmesi gerekiyor. Bu belge için de bir link vermişler: http://www.maschinenbau.rwth-aachen.de/ ... ttstaaten/

Burda da GRE istiyo,noneu ülkeleri için. Bu sene gelmiş malesef.

selen

Mesaj gönderen selen » Cmt Ara 23, 2017 12:40 pm

Bu master için geçerli

chipper

Mesaj gönderen chipper » Sal May 15, 2018 6:23 pm

Dün RWTH nın international office ine gittim. Makina mühendisliği yüksek lisansı için istedikleri belgeler;
-Lisans diploması ve transkripti
-GRE sınavı sonuçları için her üç bölümde minimum puanlar var (verbal reasoning:145, quantitive reasoning:160, analytical writing:3)
-Almanca ise okumak istenilen dil Goethe B2, Tesdaf Level 4, Telc C-1 veya DSH-I

2018/2019 kış semester ı başvurusunu kaçırdık. 1 mart son tarihiymiş. 2019 yaz semester ı için son başvuru tarihi 1 eylül 2018 olarak belirlenmiş. Sınavlar, sonuç belgeleri vs. derken erkenden yapılması gereken çok iş var.

GRE sınavı hakkında bilgisi olan var ise kısaca açıklayabilir mi? ETS den baktığımda Aachen da bir sınav merkezi bulamadım. Sınav nasıl bir sınavdır; online mı kursa mı gidiliyor, bir merkezde belirli tarihlerdemi yapılıyor. Katılım ve sertifika ücretleri vs. ?*

Teşekkürler şimdiden.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 15, 2018 6:31 pm

chipper yazdı: Sal May 15, 2018 6:23 pm Dün RWTH nın international office ine gittim. Makina mühendisliği yüksek lisansı için istedikleri belgeler;
-Lisans diploması ve transkripti
-GRE sınavı sonuçları için her üç bölümde minimum puanlar var (verbal reasoning:145, quantitive reasoning:160, analytical writing:3)
-Almanca ise okumak istenilen dil Goethe B2, Tesdaf Level 4, Telc C-1 veya DSH-I

2018/2019 kış semester ı başvurusunu kaçırdık. 1 mart son tarihiymiş. 2019 yaz semester ı için son başvuru tarihi 1 eylül 2018 olarak belirlenmiş. Sınavlar, sonuç belgeleri vs. derken erkenden yapılması gereken çok iş var.

GRE sınavı hakkında bilgisi olan var ise kısaca açıklayabilir mi? ETS den baktığımda Aachen da bir sınav merkezi bulamadım. Sınav nasıl bir sınavdır; online mı kursa mı gidiliyor, bir merkezde belirli tarihlerdemi yapılıyor. Katılım ve sertifika ücretleri vs. ?*

Teşekkürler şimdiden.
Tek bildigim GRE master icin gerkeli olan bir sinav ama ABD de falan da bu sinavi istedikeleri icin ünilere giriste internette bununla ilgili cokca bilgi vardi diye düsünüyorum
Arkadaslar ben erkegim =)