Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Braunschweig Dil Kursu Onaylama

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzt Haz 01, 2015 7:39 pm

Iyi gunler arkadaslar TU Braunschweig dan kabul aldim 6 kur icin kurs parasini 13 Mayis 2015 tarihinde banka hesaplarina havale yaptim ama hala daha vize icin okuldan bir kagit yollanmadi. Eger bu okula basvuran arkadaslarimiz var ise bu bekleme sureleri normal midir? Yoksa inceden killanmam gerekir mi? Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 01, 2015 10:44 pm

Killanma durumu olmaz da simdiye kadar gelmis olmasi gerekiyordu. Universitenin dil kursuna mail atip, kayit belgesini maille yollamalarini rica edebilirsin, maille gonderilen belgenin renkli ciktisini alman vize icin yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzt Haz 01, 2015 11:33 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Killanma durumu olmaz da simdiye kadar gelmis olmasi gerekiyordu. Universitenin dil kursuna mail atip, kayit belgesini maille yollamalarini rica edebilirsin, maille gonderilen belgenin renkli ciktisini alman vize icin yeterli.[/quote]
Tesekkur ederim yarin ilk is yapicam dedigini.

gzzmarkn

Mesaj gönderen gzzmarkn » Sal Eyl 22, 2015 11:57 pm

Merhabalar ,

Bu konu ile yazilanlari okudum benzer bu olay benimde basima gelmekte ve yardiminiza ihtiyacim var :|
Kisaca hikayem; End. Muh. Masteri icin basvurdum. Lisansim da ayni sekilde zaten. Almancam yok. Sartli kabul icin basvurmak durumundayim, ve A1\'i burda tamamlayip devamini universitenin kursu ile tamamlamak niyetindeydim.
Basvurumu Agustos basinda yaptim. 50 € basvuru parasini odedim. Ardindan Agustos sonunda dil kursu mail atti, 3250€ 1 Eylul\'e kadar odeyin falan... Odedik.. Ne ses var ne seda... 1 ayda dokumanlarim meger ellerine bile ulasmamis universitenin ( Dil kursundan paranin odendigine ve yeterliligin incelenmesine dair konrollerin baslamasi icin bir bilgi gitmesi gerekiyormus) Simdi oda kabul. Aradik hatirlattik tamam dediler... Bu surede bize hep 4 hafta, 6 hafta falan OK mektubu gelir deniliyor. Yani her kisiden farkli ses durumu.. En son evraklarim daha yeni gitti ellerine..
Bende hakli olarak guvenmiyorum, ve hic bir geri bildirim almadigim icin universiteyi arama ihtiyaci duyuyorum ama yaklasimlari cok kotu.. Ne bir tarih verebiliyorlar ne zaman sonucun belli olacagina dair, ne de hangi asamada oldugum hakkinda.... Sadece isimizi yapamiyoruz paso ariyorsunuz deniliyor ( Belirtilen saatlerde aramama ragmen), yada benim isim degil falan...
Prosesleri anladigim kadariyla cok kotu, buda bizi acayip bir belirsizlige itiyor...Ne yapmam gerekir sizce? Bekliyim desem, ne zaman sonuc belli olacak onu bile bilmiyorum:(
( Not: Ben dil okulu parayi isteyince coktan kontrol edildi, uygun bulundum o yuzden dil kursuna yonlendirildim sanmistim, meger ilk isi en sonda yapiyorlarmis :) )

gzzmarkn

Mesaj gönderen gzzmarkn » Cmt Eki 10, 2015 1:06 am

Herkese merhaba,

Braunschweig\'dan kabul alan var mi? 2015-2016 icin universite\'den yada dil okulundan haber alan varmi?

Sizce kursa odedigim parayi geri mi almaliyim?

Agustos\'ta basvurdum ve kursa parayi gonderdim. Yer oldugunu soylediler. 1 Eylul\'de zaten sondu. O gunden beri inceliyorlar. Aralikta A1 baslayacak. Sanki gelse coktan gelirdi...
Universite artik aramaya getirdi, 2 haftadir bilgi de alamiyorum :/ ne yapmaliyim sizce?

baneful

Mesaj gönderen baneful » Cmt Eki 10, 2015 5:14 pm

[quote]gzzmarkn tarafindan yazilan metin:

Herkese merhaba,

Braunschweig\'dan kabul alan var mi? 2015-2016 icin universite\'den yada dil okulundan haber alan varmi?

Sizce kursa odedigim parayi geri mi almaliyim?

Agustos\'ta basvurdum ve kursa parayi gonderdim. Yer oldugunu soylediler. 1 Eylul\'de zaten sondu. O gunden beri inceliyorlar. Aralikta A1 baslayacak. Sanki gelse coktan gelirdi...
Universite artik aramaya getirdi, 2 haftadir bilgi de alamiyorum :/ ne yapmaliyim sizce?[/quote]

neden bu kadar surdu ki kabul almak ? bende braunschweig da yaptim ancak 3 hafta icnde kabulum gelmisti mail araciligi ile posta ile degil, tekrardan mail atip mail yoluyla yollabilecelerini soyleyin

gzzmarkn

Mesaj gönderen gzzmarkn » Pzr Eki 11, 2015 6:39 pm

Selam,

Oyle yapacaklardi zaten.. Once maili gonderecegiz dediler, kabul olursa... Merak ettigim surec hala devam ediyor mu bitti mi..Onu bile bilmiyorum. Bana dedikleri kasim da belli olacak ama cok gec A1 aralikta basliyorsa imkansiz hatta...

Sen bu senemi kabul aldin? Surecin hakkinda biraz bilgi verirmisin?

tesekkurler :)

onur45

Mesaj gönderen onur45 » Pzt Eki 19, 2015 4:24 am

tu braunschweigtaki hazirligim seneye aralikta bitiyo kis somestirinin ikinci donemine kayit yaptirabilir miyim ve dshyi verdikten sonra tekrar basvurmam gerekir mi

baneful

Mesaj gönderen baneful » Sal Eki 20, 2015 1:39 pm

[quote]onur45 tarafindan yazilan metin:

tu braunschweigtaki hazirligim seneye aralikta bitiyo kis somestirinin ikinci donemine kayit yaptirabilir miyim ve dshyi verdikten sonra tekrar basvurmam gerekir mi[/quote]

Bolumune bagli.mesela maschinen bau icin sadece kisin basliyabiliyorsun,yazin basliyamiyorsun,ama aralik cok gec

onur45

Mesaj gönderen onur45 » Sal Eki 20, 2015 1:50 pm

wirtschaftinformatik dusunuyorum ilk yaz donemine gecip sonra kis donemine gecme gibi sansim var mi