Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gottingen Universitesi sartli kabul

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Nis 25, 2015 5:45 pm

Merhabalar oncelikle siteyi uzun suredir takip ediyorum. Neredeyse tum makaleleri okudum forumun tamamina yakinini inceledim. Fakat Gottingen Universitesi\'ne dair herhangi bir sey bulamadim. Bu sene almanyaya gitmek istiyorum okumak icin ama amcamin yaninda kalacagim icin ve bana garantor o olacagi icin gottingen veya oraya cok yakin bir yerde (mesela kassel olabilir) okuyabilirim. Gecen yaz almanyadaydim ve bir ay kurs gordum. 140 saat toplam volkshochschule de ve a1 sertifikam var. Benim ogrenmek istedigim Gottingen Universitesinden A1 sertifikasiyla Informatik bolumunde on kabul alabilir miyim? Ve oraya gidip sordugumda universitenin dil kursunun olmadigini DSH icin goethe institut gibi ozel bir kursa gitmem gerektigini soylediler. Onunda ucreti bir senelik 10000 euro civari ve karsilayabilecek durumumuz yok acaba universitenin kendisinin DSH hazirlik kursu var midir? A2 den baslamak kaydiyla ve var ise ucretleri nedir? Bilenler yardimci olursa cok sevinirim. Simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 25, 2015 7:10 pm

bugun veya yarin tanitimi eklenecek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ececana

Mesaj gönderen ececana » Pzr Eyl 13, 2015 12:33 am

Merhaba, ben Georg August universitesinden almanca bir dil sertifikasi vermeden sartli kabul aldim. Basvurunu yaparken hem A1 sertifikan oldugunu belirtip hem de sinava girecegini ve belgeyi daha sonra getirecegini soylersen sartli kabulunu alirsin. Eger okuyacagin bolumun esas egitim dili Ingilizce ise gecerli ama bu dedigim. Boyle bir durumda kis donemi basvurusu yapiyorsan, baslayacagin yilin kasim ayinin 15\'ine kadar belgeleri gormek istiyorlar. Yani o zamana kadar getirmek zorundasin, fakat sen yine okula da bir mail at bolumden bolume bu tarih degisebilir. Eger okuyacagin bolum Almanca ise sertifikayi al derim.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzr Eyl 13, 2015 12:48 am

Tesekkur ederim ugrasip yazmissiniz. Ama kabulumu alali cok oldu :) Angewandte Informatik icin kabul aldim ve pazartesi gunu vize gorusmesine gidiyorum. Bir sorun olmazsa da gelecek ay Gottingen\'de olacagim. Kursum 26 Ekimde basliyor :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzr Kas 01, 2015 12:05 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim ugrasip yazmissiniz. Ama kabulumu alali cok oldu :) Angewandte Informatik icin kabul aldim ve pazartesi gunu vize gorusmesine gidiyorum. Bir sorun olmazsa da gelecek ay Gottingen\'de olacagim. Kursum 26 Ekimde basliyor :)[/quote]

Sanirim sartli kabul aldiniz. Hangi kursa basladiniz? Bir de hukuk bolumu icin sartli kabul alinabiliyor mu ve eger alinabilirse universitenin dil kursu mevcut mu?

bir bilginiz varsa ve paylasirsaniz cok sevinirim

Simdiden tesekkurler.