Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HANNOVERDE KALACAK EV

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
altinel

HANNOVERDE KALACAK EV

Mesaj gönderen altinel » Pzr Eyl 28, 2014 12:33 pm

Arkadaslar oncelikle merhaba. Ben suan Bochumda ikamet etmekteyim. Yaklasik 9 aylik Almanyada dil egitimimin ardindan DSH 3 alarak Leibniz Uni Hannoverde Winter Sem. olarak makina muhendisligi (lisans) egitimime baslayacagim. Okulum 13 Ekimde basliyor. Sorun su ki; yaklasik 3 haftadir kalacak yer aramaktayim. Hannoverdeki ogrenci yurtlarinin hepsi dolu bu nedenle bekleme listesine konuldum ama en az 6 ay beklemem gerektigi soylendi. WG olsun tek kisilik odalara bircok siteden arastirmama ragmen bana uyan(fiyat, ev icerigi vs.) evlerden hickimse ya maillerime donmedi yada telefonlarima bakmadilar. Hannoverdeki Turk konsolosluguna bile gittim bana nasil cozum bulunabilinir diye. Ama sonuc nafile... Hannoverdeki ogrenciler icin en buyuk sorun ev bulmakmis bu cevabi aldim. 30 Eylulde Bochumdan tasinmam lazim Kontratim bitiyor ve benim sadece 2 gunum kaldi Hannovere tasinmak icin. Sizlerden ricam ortak akil ortak fikir ile bu duruma karsi nasil bir cozum bulunabilinir yada ne yapmam gerekir? Her turlu fikir ve goruslerinize acigim.

Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

HANNOVERDE KALACAK EV

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eyl 28, 2014 2:41 pm

bence direk studierendenwerke git beratung yerlerine.Hamburgda 15 gun icin geceligi 15 euroya oda veriyor , ordada vardir elbet.Unide panolarda da ilanlar olabilir.

altinel

HANNOVERDE KALACAK EV

Mesaj gönderen altinel » Pzr Eyl 28, 2014 3:46 pm

Gecen hafta oraya gittim: Okuldaki hemen hemen her binadaki panolari gezmisimdir. Ilan olarak hic "kiralik ev" yazisi goremedim aksine "ev ariyorum" yazisi altinda ilanlar vardi sadece... International Office den tutun Service TEam e kadar herkese muracaat ettim. Bana tek dedikleri: Kendiniz bulmaniz gerekiyor yardim edebilecegimiz bir konu degil bizde universite olarak ogrencilerimizin yer bulamamasindan yakiniyoruz dediler ... Sonra bende gecelik odalara yoneldim, yemeksiz 15 16 EUdan baslayan gecelik odalar var ama biraz bana tuzlu geldi ve cok esyam var oyle zirt pirt tasinmam biraz zor gercekten...Gittim mi tam yerlesmem gerekiyor... Ama baska secenegim olmazsa sizinde dediginiz gibi o tarz hostellerin kapisini calacagim... Tesekkurler...