Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Carl von Ossietzky Universität Oldenburg

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
holdenscofiedl

Carl von Ossietzky Universität Oldenburg

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Tem 23, 2020 7:07 pm

Herkese merhaba, internette fazla yorum göremedim bu okula dair. Bu toplulukta da bu okulda deneyimi olanlardan bilgi edinmek istedim.
Umarım doğru yere başlık açmışımdır.

Carl von Ossietzky Universität Oldenburg'da yüksek lisans eğitimi alan var mı ? Eğitimi nasıldır? Şehir nasıl, memnun kaldınız mı ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

lumos

Re: Carl von Ossietzky Universität Oldenburg

Mesaj gönderen lumos » Çrş Mar 16, 2022 5:31 pm

Baslik nerdeyse iki sene önce acilmis ama belki hala ilgilenen olur :D

Ben orda lisansimi bitirmek üzereyim o yüzden yüksek lisans hakkimda cok bilgim yok ama sehirden gayet memnunum. Biraz kücük ama sevimli sicak bi yer, insanlari gayet iyi. Ama kücük sehir sevmiyosaniz sikabilir bi süre sonra. Yabanci ögrenci de cok var ama cok fazla türkle tanismadim (bu pozitif bi bilgi mi negatif mi siz karar verin artik :D). Benim okudugum bölüm ingilizce onun da etkisiyle olsa gerek alman arkadas pek edinemedim maalesef ama edinen birsürü kisi de var tabi ki. Bi de International Office var baya aktifler, düzenli etkinlikler bulusmalar falan oluyo o yüzden.

Üniversite de fena degil yani tabii ki bazi sorunlar cikiyo arada, dersleri de daha iyi ögretilebilir bence (benim bölümde en azindan) ama genel olarak hocalari calisanlari falan anlayisli insanlar. Tabi daha önce baska bi ünide okumadigim icin karsilastirma yapamam :P Yurtlari da ucuz bu arada.

Sorusu olan varsa yazabilir.

sumozdemir

Mesaj gönderen sumozdemir » Cum Ağu 25, 2023 2:18 pm

Merhaba,
Ben neurosicence master programından kabul aldım. Ekim ayında oryantasyon ile birlikte okul başlıyor ancak henüz kalmak için bir yer ayarlayamadım. WGgeuschttan ilan bakıyorum-mesaj atıyorum başka önerdiğiniz bir platform var mı? Bir de bu süreçte nelere dikkat etmeliyim bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

atahanozturk

Mesaj gönderen atahanozturk » Sal Ağu 29, 2023 11:43 am

sumozdemir yazdı: Cum Ağu 25, 2023 2:18 pm Merhaba,
Ben neurosicence master programından kabul aldım. Ekim ayında oryantasyon ile birlikte okul başlıyor ancak henüz kalmak için bir yer ayarlayamadım. WGgeuschttan ilan bakıyorum-mesaj atıyorum başka önerdiğiniz bir platform var mı? Bir de bu süreçte nelere dikkat etmeliyim bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Merhaba ben de yeni Neurocognitive’den aldım.Yurtlara başvurabilirsin, kabul mektubunda linklerde var.WG’ de kendini tanıtan küçük bir yazı yazınca genelde bana dönüş sağladılar.Buna ek olarak facebookta türklerin olduğu bir grup var orada da ev için yazdığında birkaç yorum gelmişti bana.Ulusal vizeni aldın mı ?

sumozdemir

Mesaj gönderen sumozdemir » Sal Ağu 29, 2023 5:12 pm

Teşekkür ederim. WG de 36 yere yazdım ama 2 yer döndü oralarla anlaşmalı mıyım sence daha fazla fırsat çıkar mı? Vize randevum eylülde. Sen başvurdun mu vizeye ?

renseven

Mesaj gönderen renseven » Çrş Eyl 13, 2023 2:09 pm

Merhaba ben şu an Bösel’de kalıyorum kasımda Oldenburg’ta dil kursum başlayacak fakat WG ya da kalacak bir ev bulamadım WG gesucht sitesinden birkaç yere yazdım fakat cevap alamadım. Dil kursu vizesiyle geldim ama üniversite yurtlarında kalabilir miyim bilginiz var mı?

sumozdemir

Mesaj gönderen sumozdemir » Çrş Eyl 13, 2023 3:27 pm

renseven yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 2:09 pm Merhaba ben şu an Bösel’de kalıyorum kasımda Oldenburg’ta dil kursum başlayacak fakat WG ya da kalacak bir ev bulamadım WG gesucht sitesinden birkaç yere yazdım fakat cevap alamadım. Dil kursu vizesiyle geldim ama üniversite yurtlarında kalabilir miyim bilginiz var mı?
Konuyla ilgili bilgim yok ancak yurt için bekleme süreleri çok fazla 6 ay 12 ay arasında değişiyor gibiydi.

lumos

Mesaj gönderen lumos » Çrş Eyl 13, 2023 7:46 pm

renseven yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 2:09 pm Merhaba ben şu an Bösel’de kalıyorum kasımda Oldenburg’ta dil kursum başlayacak fakat WG ya da kalacak bir ev bulamadım WG gesucht sitesinden birkaç yere yazdım fakat cevap alamadım. Dil kursu vizesiyle geldim ama üniversite yurtlarında kalabilir miyim bilginiz var mı?
Birkac yere degil yazabildiginiz kadar cok yere yazmaniz gerek. Neredeyse bütün sehirlerde durum böyle maalesef.
Devlet yurdunda kalamazsiniz diye biliyorum.

renseven

Mesaj gönderen renseven » Cum Eyl 22, 2023 7:27 pm

hala kalacak bir yer bulamadım yazmadığım ilan kalmadı :( oda arkadaşı ya da stüdyo ev arıyorum yardımcı olabilecek var mı?