Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DS 1. Yil Almanya Bulusmasi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 29, 2009 11:32 pm

Evet Eckenberg\'in.
Disko sadece bize ozel olcak eger yeterli katilim olursa tabi..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 29, 2009 11:41 pm

tisko misko bana biraz komik geliyor :) sogumusum oyle seylerden..

neyse pazar icin benim dusuncelerim ; 13 gibi essen hbf da bulusmak , ordan bi sehir merkezini turlariz porsche platza kadar, weihnachtsmart lara bakariz.. ordan isterseniz gruga park a gecelim..

gruga parktan bi resim ekleyerek :

[img]http://www.vschmidt.de/pics/landschaft-gruga-park.jpg[/img]

[img]http://www.weihnachtsmarkt-deutschland. ... -essen.jpg[/img]

daha sonra tekin in bahsettigi yunan cafesinin oldugu unlu baldeneyse ye gideriz

[img]http://www.essen.de/images/Luftbild_Bal ... _88813.jpg[/img]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 03, 2009 2:01 am

Simdi kesin gelecek olanlar kimler ??

sayet bizden de katilim az olursa bulusma tamamen iptal edilecek..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2009 2:07 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
Edit: from m@niaturk

DS 1. Yil Partisi - Almanya Geneli Bulusma (7-8 Kasim 2009 / Cumartesi-Pazar Gunleri)

Katilim: Ucretsiz

[IMG]http://i36.tinypic.com/hurh9s.png[/IMG]

1. yilimiza yuzlerce uye ve aylik 7.000 ziyaretci sayisi ile giriyoruz. Daha once NRW ve Bayern eyaletlerinde yaptigimiz bulusmalarin daha genis kapsamlisini, Duisburg\'ta yapiyoruz. Sizlerde sitemizde olusan dostluk ortamini bu bulusma ile taclandirmak istermisiniz?

1. Yil partimizi Physiker (Gurkan) arkadasimizin ayarladigi bukce bir mekanda gerceklestirecegiz. Bulusmamiz genel hatlari ile su sekilde gerceklesecek:
---------------------------------------

Cumartesi:

Aksam saatlerinde varis
Tanisma
Yemek Yeme
Serbest (Aksam saatlerinde ev sahibi arkadaslar, misafirler ile birlikte topluca ya da ayri olarak gezebilir, sehir turlari yapilabilir...)

Pazar:

Kahvalti (Evsahibi arkadaslarin yonlendirmesi ile her misafir kendisinden sorumlu ev sahibi arkadaslarin rehberliginde...)

Sehir Turlari (Butun ekip, toplu bir sekilde sehir turu yapilir...)

Parti (Birkac kisa konusma ile baslayacaktir. Sonrasinda ise abur cubur ve muzik esliginde muhabbetler, oyunlar ve diger aktiviteler. Bu aktivitelerin arasinda muhtemelen kagit oynama (pis yedili, pisti vs.), sessiz sinema tarzi seyler olabilir...)

Program Bitis (Tahminen saat 18:00-20:00 arasi bitecektir.)
---------------------------------------

Isteyen arkadaslar Pazar gunu direkt olarak Parti\'ye de katilabilirler.

Peki Nasil Gelecegiz?

Oncelikle bulusma NRW eyaletinde yapilacagi icin buradan katilacak arkadaslari hic hesap etmiyorum bile...

Bayern Eyaleti: Gelmesi kesinlesen 3-4 kisi var ve muhtemel isimler ile sayi 7 civarini bulabilir. Buradan Schones Wochenende Ticket alinarak kalkilacak. Ilk eskip Munih\'ten kalkacak ve Nurnberg uzerinden diger sehirleri de gezerek ekibi genisleterek Duisburg\'a dogru ilerleyecek. Tahmini kisi basi yol masrafi 7-15 euro gidis icin olacaktir. Lutfen bir bu kadar da donus icin planlayiniz. Bayern\'den kalkacak ekip icinde Almanya\'da uzun yol tren deneyimi olan maniaturk de katilacaktir ve bizzat kendisi organize edecektir seyaheti.

Guney Eyaletleri: Baden Wurttermberg ve Hessen gibi yerlerden katilmak isteyen arkadaslar erken haber verirlerse kendilerine iki secenek sunariz. Birincisi Bayern ekibine yolda katilmalari ki bu durumda kendilerine ait biletler daha en bastan Munih\'te alinacaktir. Masraflari bir gidis icin 7-15 euro arasi olacaktir tahminen. Diger secenek ise uzak noktalarda bulunan arkadaslara eger kendileri bir yol plani yapamiyorlarsa, uygun bilet ve gidis konusunda rehberlik edilecektir. Yeterki onceden haber verilsin....

Kuzey ve Dogu Eyaletleri: Buralardan gelmek isteyen arkadaslar onceden haber verirlerse kendilerine Bayern\'deki gibi bir organizasyon hazirlanip anlatilabilir. Bu durumda sizlerde uygun yol ucreti mukabilinde bulusmamiza gelebilirsiniz. Tek gelmek isteyen arkadaslara yine tren ve ucak bileti bulma konusunda rehberlik yapilabilir...

Konaklama Nasil Olacak?

Uzaktan gelecek arkadaslar icin en buyuk problem konaklama olacaktir. Tabi eger Cumartesi gecesi gelinecekse. Partinin yapilacagi eyaletten bazi arkadaslar misafir etme konusunda onculuk yapiyorlar. Bunlar arasinda sitemizin yoneticilerinden Physiker ve Funderschatten basta geliyor. Bu arada yine NRW\'de yasayip bayan ya da erkek bir gecelik misafir etmek isteyen arkadaslar olursa lutfen haber versinler.

Bunun haricinde eger yine acikta kalan olursa gunlugu 10 euro civarindan baslayan Jugendheim\'larda bir gecelik konaklama ayarlanabilir.

Yani erkenden haber verip gelmek isteyen her arkadasa, bulusma yapilmadan yer ayarlanacaktir. Bulusmaya gelirken, iciniz rahat olacaktir.

Kimler Rehberlik Edecek?

Bulusmamiz NRW\'de yapilacagi icin oradaki yonetici arkadaslarimiz Gurkan ve Tekin tabi ki gerek sehir gerek yemek icmek ve organizasyon konusunda sizlere yardimci olacaklardir.

Onun haricinde yol boyunca Ben (Deniz) de yol rehberliginizi yapacak ve parti organizasyonu konusundaki sorularina cevap verecegim.

Son olarak yine NRW\'de bulunan arkadaslarimizdan sehir konusunda yardim alacagiz tabi ki...

Kimler Katiliyor?

Bu bolumde kimlerin katilacagi, nereden katilacagi ve konaklama probleminin halledilip halledilmedigi yer alacak....

Physiker (Gurkan) - Konaklama : Kendine Ait - Katilim: Kesin

Maniaturk (Deniz) - Konaklama: Physiker\'de - Katilim: Kesin

Funderschatten (Tekin) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Romeo87 (Ercan) - Konaklama: Funderschatten\'de - Katilim: Kesin

Deryasiegen (Derya) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Linya (Derya) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Residentevil (Cagdas) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Thehelys (Erdem) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Ruzgar84 (Rahmi) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Platoniq (Mutlu) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Mechanical (???) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Zagreus (Savas) - Konaklama: Kendine Ait - Katilim: Kesin

Kitty26 (Burcu) - Konaklama: Deryasiegen\'de - Katilim: Kesin

Gulcantmn (Gulcan) - Konaklama: Deryasiegen\'de - Katilim: ???

Yolcu54 (???) - Konaklama: ??? - Katilim: ???

Blackened (Volker) - Konaklama: Zagreus81\'de - Katilim: Kesin

Stylusdotnet (Serkan) - Konaklama: ??? - Katilim: ???

Gurkantmn (Gurkan) - Konaklama: ??? - Katilim: ???

Ergozm (???) - Konaklama: ??? - Katilim: Kesin - Cottbus\'dan katilim

Ergozm\'un Arkadasi (???) - Konaklama: ??? - Katilim: Kesin - Cottbus\'dan katilim

--- Yukarida konaklama konusundaki soru isaretleri gelmesi kesin olan uyelerde bulusmaya kadar doldurulacaktir.

--- Katilimi kesin olan ve olmayan, bilgilerini degistirmek isteyen arkadaslar Ozel Mesaj yolu ile irtibata gecsinler lutfen.

--- Katilmak isteyen ve adi yukarida olmayan arkadaslar lutfen Ozel Mesaj ile irtibat kursunlar.

--- NRW\'de bulunup da bulusmaya katilmayan arkadaslara darilacagimizi belirtiyoruz. Dibinizdeki bulusmaya katilmamak uzer bizi.

--- Parti sirasinda icecekler buyuk ihtimal ile ucretsiz olur. Bir ihtimal kisi sayisinin artmasi sonucunda cuzi bir sey talep edilebilir. Edilecek olursa bastan soylenir. Kimseyi magdur etmeyecegiz.

--- Ister alkol kullanin ister kullanmayin aramizda herkese yer var.

--- Bulusma ile ilgili buyuk bir degisiklik su saatten sonra yapilmayacaktir.

--- Belki parti sirasinda ufak bir cekilis ile birkac cam sakizi coban armagini seyler dagitilabilir...

Evet siz yoksa hala katilmamayi mi planliyorsunuz? COK PISMAN OLMAK ISTEMIYORSANIZ SIZLERI DE BEKLIYORUZ!!!

Saygilar

Deniz COSKUN (m@niaturk)[/quote]

Su yaziyi yazip,derlemek bile en azindan yarim saat alir,yazik..

Sormak istedigim buraya geliyorum diye yazdiranlar hala ayni karardalar mi ? ( BAYERN UYELERI HARIC )

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Kas 04, 2009 3:08 am

ah deniz kardesim,hep ugrasiyor,yaziyor ciziyor,ama son anda hevesi kursaginda kaliyor.kesin olarak geleceklerin ya sinavi cikiyor,ya calisip izin alamiyorlar ve onca emek bosa gidiyor,tabi bu kesin gozuyle bakip,gelemyenlerden biride benim.evet butun elestirilerinize ve fircalariniza acigim,atis serbest:(.insallah nerw dekiler bulusmayi gerceklestirirler.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Kas 04, 2009 11:15 am

isin ozeti
insanoglulun isi ve bahanesi bitmez!

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Kas 12, 2009 10:06 pm

Sanirim bulusulmadi :/
Buna cok uzuldum...
Annemi ikna edebilseydim ben bile gelmeyi dusunuyordum..
Kuzenlerde de kalacaktim 2 hafta...
Ama annem yan cizmisti..

Ben de fotolara bakma umudu ile girmstim konuya...