Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ankete katilir misiniz ?

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 01, 2016 8:04 pm

Herkese merhaba,
Ana sayfamizda, sag ust kosede yeni bir anket olusturduk ve katilmanizi rica ediyoruz.
Katilim sonuclari tamamen anonim kaliyor, uyelik isimleriniz gozukmuyor, goremiyoruz.

Ayrica isaretlidiginiz secenege donuk aciklama yahut onerileriniz varsa, lutfen bu baslik altinda yorum yapin.
Zaman ayirdiginiz icin tesekkurler, keyifli forumlar. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yazirous1903

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen yazirous1903 » Sal Mar 01, 2016 10:05 pm

Merhaba Staatsmann
Biraz fikir paylasiminda bulunmak istiyorum.
Birkac yildir siteyi takip ediyorum. Bu site sayesinde almanyaya geldim cesitli problemlerime cozum buldum. Ancak ozellikle son 2 yildir konular hep ayni ve forum bir gelisim gostermiyor. Ayrica surekli ayni sorular soruluyor. Arastirmaci ruh malesef uyelerimizin cogunda eksik. Forum iceriginin bazi konularda genisletilmesi bazi konularda ise kisitlamalar getirilmesi gerektigini dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 07, 2016 11:24 pm

Yorumun icin tesekkurler.
Ayni sorularin gelmesi 2008 yilindan beri alistigimiz bir durum, bu konuda yapabileceklerimizin bir kismini yaptik.
Hazir Soru - Hazir Cevap
Universite ve Makaleler kisimlarinda baslangic sorularinin cevaplari var. Moderatorlerde, konu basliklarinin anlasilir olmasi ve sorularin, basliklarinin dogru yerlerde acilmasi veya dogru yerlere tasinmasi gibi konularda duzenlemeler yapiyor hemen her gun, ki yeni uyeler sorularinin cevaplarina kolay ulasabilsinler.
Ayni sekilde, uyeler sayfalarca arama yapmadan konuyu bulabilsinler diye, cok *** sorulan sorular icin sabitlenmis basliklar var.

Siteyi Almanya\'ya geldikten sonra da, egitim suresince enerjik ve dinamik tutma gayretindeyiz.

Ama malesef uye kalitesi, kaliteli ogrenci orani, aktif ve interaktif katilim oranini henuz istedigimiz gibi tutturamadik. :)

Bu yuzden her turlu oneriyi bekliyoruz. Egitim harici, Almanya\'da ki yasam hakkinda, gundelik sorun ve cozumler uzerine de konular paylasilabilir sitede.

Serhan_

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Mar 09, 2016 4:07 am

sitenin icerigi ve ranking gelisime acik fakat php fusion elimizi kolumuzu bagliyor. farkli bi altyapiyla uyelerin almanyaya adim atmasindan sonra da kalmasini saglamak cok ta zor olmaz bence.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Kullanıcı avatarı
welly275

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 11, 2016 5:08 am

sahsen burdan bilgi alip da suanda adini bile zor hatirlayan birkac kisiyle tesadufen karsilastim ve ne altyapiyla ne icerikle ne rankingle alakasi var. isini bitiren tasini taragini toplayip gidiyo

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 11, 2016 5:15 am

Gitmesi de cok normal.
Facebook hesabi olmayan insan da var :)) DeutschStudent\'e isi bitince girmeyen de.

Asil konu, en azindan Almanya\'ya geldikten sonra dahi, yani egitim suresince sitemizi ziyaret edilmesi, merak edilmesi gereken aktif ve interaktif bir sekle semale sokmak.
Dunyanin sekizinci harikasi yapmak, Melih Gokcek\' inki kadar takipci sayisina ulasmak......

Nese abartmayalim, fikirlere, onerilere, aktif uyelige, girisimcilere, overlokculara, elestirilere acigiz. :)

mert1611

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen mert1611 » Cum Mar 11, 2016 7:22 pm

Merhabalar, ben de bir oneride bulunayim. Sitede Almanyada yasam, Almanyada universite gibi basliklarin yanina birde universite bolumleri ile ilgili bir baslik acabilirsiniz. Makine muhendisligi, mimarlik, tip gibi... Bu basliklar altinda hem bu bolumleri okuyanlar teknik konulari tartisabilir hemde bu bolumleri okuyacak arkadaslar hangi uyenin hangi bolumu okudugunu ogrenerek bolumleriyle ilgili akillarina takilan ayrintilari direk onlara sorabilir. Boylece siteyi Almanya da egitim hakkinda bilgi almak isteyenlerin yaninda Almanya\'da ogrentime baslayan arkadaslarda takip etmeye devam eder.

Kullanıcı avatarı
welly275

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 11, 2016 7:30 pm

sagol mert.. guzel fikir. tutacagindan supheliyim ama baslik acabiliriz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 12, 2016 3:28 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

e o zaman biz niye gitmiyoz Staatsmann... Facebookla DSi ayni kefeye koydun ya daha da ne diyem artik :D[/quote]

Welly, biliyorsun Munih\' te cirilciplak gole girdim, dengesiz seyler kiyaslamalar yapabilirim.
Alma demek istedigim, Facebook\'u bile birakan, hesabi olmayan var, DS\'yi hayli hayli olur. :)
Biz niye gitmiyoruz? Cunku okulu bitirip tam anlamiyla para kazanmaya baslamadik, baslamadiniz, belki de bu yuzden.
Ya da hayir islemek, yardim etmek hosumuza gidiyor ? :))

Kullanıcı avatarı
welly275

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 12, 2016 10:39 am

haha.. iyi de Facebook sosyal site buna karsi cikabilirsin bunu normal gorurum ama biz burada okumak isteyene cok onemli bilgiler veriyoruz ki bir cogunu kendimiz tecrube ettigimiz ya da kicimizi yirtip arayip buldugumuz ve paylastigimiz seyler. sadece kendi yasadiklarindan yola cikip arada girip o sorulara cevap verse herkes suanda forumdaki bilgiler 2 katina cikardi malum uye sayimiz az degil 6541 uyemiz var. senin baslattigin ankete katilim sayisi 73 suanda.

tmm ankete de katilmak istemeyebilir. siteye duzenli girenlerin 1/3 u katildi diyerek varsayim yapalim. hadi 200 civari sayi cikiyo kaba taslak. ama geriye kalan kisiler pacalari tutustugunda foruma geliyolar hemen ve aciiiiiil bana su konuda yardim edin diye yakiniyolar. ben bunu tamamen egoist ve ben isimi goreyim de gerisi naparsa yapsin anlayisi olarak goruyorum ve bircok kisi farkindadir belki ilk baslarda canla basla her soruya cevap vermeye yardim etmeye calisirken simdi icimden cevap yazmak bile gelmiyo.

ben suanda hem calisip hem okula gidiyorum. bitirme tezi vs bir suru dert var basimda ve nerdeyse hergunum dolu. forum benden 1 gun degil yarim saat falan aliyo ki emin ol calistigin zaman aksamlari daha cok yarim saatler bos oluyo :) yani yardim etmemek icin bahane cok.

yardim etmek hosumuza gidiyor demek yerine ben empati yapiyorum ve benim de ayni yardima ihtiyacim olabilir diye giriyorum olaya. keske herkes ayni sekilde davransa da kendimi enayi gibi hissetmesem arada bir :)

technonur

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen technonur » Cmt Mar 12, 2016 11:33 am

benim onerim welly275 arkadasin dedigi gibi sadece bilgi (c)alip kacanlarin ilk olarak temizlenmesi bakiyosun adam 2010 dan beri uye attigi mesaj 3-5 oda kendi sorusu icin son giris tarihide 2010 bu tip adamlar burada barindirilmamasi gerek.

birde soyle bir onerim olacak bir kategori acilsa turk vatandaslarinin almanyada avrupada sahip oldugu haklar konusunda hem ogrenciler icin hemde diger yolla gelmis olanlar icin yasalar vs tartisilabilse guzel olur diye dusunuyorum.

sitede aktif olarak sorulara yardimci olmak isteyen tas catlasin 50 60 kisi bu kisilerinde kalbini kirmamak lazim :)

bunlarin haricinde acikcasi pekde yapacak birsey yok genelde isini halleden selami sabahi keser oluyo bi bencillik var nedense ben acikcasi almanyadaki herseyimi garantiye almama ragmen yinede bos zamanlarimda elimden geldigince arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum ki biliyorum zamaninda ne kadar stres yasadigimi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 12, 2016 4:03 pm

Aynen Almanya ya gelene kadar nerdeyse hergun 10 tane soru sorup geldikten sonra ortadan kaybolanlari yakalayip bacaklarindan havaya asalim. Yahu takmayin o kadar. Gelip arada bir kac soruya cevap yazsalar iyi olur tabiki ama yine de canlari sagolsun. Benim tek bir istegim var onlar adina, basarili bir egitim hayatlari olsun. Ama maalesef benim cevremde gordugum arkadaslarin hemen hemen hepsi de basarisizdi. Bunun icin biraz caba gosterelim dedim ama kimse orali olmadi:) Hani icinde salagi da cok ama gercekten kafasi calisip da isi tembellige vuranlara uzuluyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 12, 2016 4:08 pm

Amac kolektif bir calisma, yardimlasma. Bunun farkindayiz ancak isini bitirip siteye gelmeyen, baskalarina yardim etmeyeni banlama veya kinamayi da pek bir radikal buluyorum.
Biz yardimi karsiliksiz yapiyoruz 2008\'den beri. Yardim alip kapimizi bir daha acmayanin da cani sag olsun.
Danismanlik bile para kazanma dusuncesiyle degil, insanlar, ogrenciler dolandiricilara para kaptirmasin, kandirilmasin diye. Aileler borc yukune binmesin diye. Ki danismanlik ucreti dunyada diyorum iddia ederek el at minimum seviyede.

Golu ister ki, uyeler arasi kolektif bir yardimlasma olsun, yardim alan, bir sonrakine elini Uzaksin, interaktif bulusmalari duzenlesin, milletce ogrenci dayanismasi icinde olsunlar, Almanya\'daki yeni yasantisinda cevre edinsin, sohbet etsin.

Ayni sekilde siteyi hep cazip, aktif ve guncel tutmak, Almanya\'ya geldikten sonra da ziyaret edilebilir bir kolektif dayanisma hareketi haline getirmek icinde dusunceler, arayislar icindeydik ve hala icindeyiz kanimca.

Physiker bunun icin Almanya\'da derneklesme fikri var..

Ankette cok onemli o yuzden.
Daha fazla katilimi arzu ediyoruz.

Ve baska fikirler, oneriler, elestiri : )

Kullanıcı avatarı
welly275

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 15, 2016 5:17 pm

kinama ya da banlama zaten yapilamaz. kastim o degil tabi ki. zorbalikla da kimse yardim etmeye zorlanamaz. isteyen isini bitirdikten sonra devam eder isteyen devam etmez tabi ki elestirmek de en dogal hakkimiz olsa gerek :)

neyse konu disina cikmayalim

Elvenking

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Elvenking » Çrş Mar 16, 2016 8:17 am

Ben bu konuda bir oneri de bulunmak istiyorum. Almanya\'ya gittikten sonra insanlarin yine foruma bakmak istemeleri icin orada kullanabilecekleri pratik bilgiler yada onlari ilgilendiren degisiklikler hakkinda bilgiler *** *** verilebilir. Siteye tekrar girmemelerinin nedeninin bu oldugunu dusunuyorum cunku sitedeki 10 basliktan 9\'u sadece gidene kadar olan surec ile ilgili yada gittikten sonraki 1 2 ayi ilgilendiriyor.

Birde Turkiye\'de de bulusma duzenleme sansimiz var midir :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 16, 2016 10:02 am

Almanya da olanlar icin de surekli en guncel bilgileri ekliyoruz zaten. Hatta cogu zaman daha kanunen cikmadan biz aylar oncesinden haber verdigimiz oluyor=). DSH listelerini surekli ekliyoruz, yabanci ogrencilerle ilgili bir degisim oldumu direk ekliyoruz. Amaci gercekten egitim olan ogrenciler buraya gelince siteyi yine takip etmeye devam ediyorlar zaten. Ekleyecek herseyi burda paylasiyoruz. O geldikten sonra kaybolan uyeler hakkinda hic birsey yapamazsiniz. Cunku adamlarin zaten egitim umrunda degil. Geldikten 2-3 ay sonra bir gazla devam ediyorlar ama sonrasinda zaten kaybolup gidiyorlar. Bu tiplerden etrafinizda bir suru ornek vardir zaten. Adamin amaci buraya bir sekilde vize alip gelmek. Sonrasinda dunya umrunda degil=). Bir de tam boyle sinirdisi edilmeye yakin bir damlarlar, umitleri kesilince temelli baglari koparirlar:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 22, 2016 2:25 am

[quote]Bir de tam boyle sinirdisi edilmeye yakin bir damlarlar, umitleri kesilince temelli baglari koparirlar:)[/quote]

PPPP

Serhan_

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Mar 22, 2016 9:55 pm

Su php fusion yeni versiyonu ciksa da rahatlasak. Yeni versiyondaki farkliliklarla daha baglayici olabilir site.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 22, 2016 11:42 pm

Isssssssssaalllah

Kullanıcı avatarı
welly275

Ankete katilir misiniz ?

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 24, 2016 2:09 am

sistemin yeni rc2 versiyonu yayinda, final yayinlansin diye beklemedeyiz. birkac sorun var ve turkce dil desteginin duzeltilmesi gerek. yani biraz daha zamana ihtiyac var :/