Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bayern (Munih, Nurnberg vs.) bu baslik altina

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Ağu 03, 2009 12:46 pm

Merhaba arkadaslar,

en son 3. bulusma denememinde fiyasko ile sonuclanmasindan sonra Bayern ve ozellikle Munih eyaletinde arkadaslarimizin gercekten az oldugunu ve olanlarinda bir turlu ortak aktivite yapamadigini dusunmustum.

Yalniz son 2 haftadir forumda Munih\'te yalniz arkadaslar mevcut. Gecen gunde Volker isimli bir arkadaslar tanistik universite cikisinda. Kendisi bizim Turkce konustugumuzu gorunce, yanima geldi ve konustuk. Farkettimki Munih\'teki arkadaslar yalnizlik cekiyorlar.

Sitemizi kurmamizin en onemli 2 amaci

1-) Turkiye\'dekiler icin buraya gelis amacli bilgiler

2-) Almanya\'dakiler icin buradaki problemlerin asilmasi icin bilgiler, yeni tanismanlar ve aktiviteler.

Ben 2,5 ay sonraki yillik Almanya bulusmamizdan evvel bir Bayern bulusmasi gerceklestirmek istiyorum. Bu yuzden de bir yoklama alalim. Ister aktivitelere katilacak olun ister olmayin, eger bayern eyaletinden iseniz el kaldirin arkadaslar. Bizde bu sayede kimler var kimler yok ogrenelim degil mi.. :)

Cevap Ornegi (Muster) su sekilde olsun lutfen

Isim: Deniz
Yer: Munih
Universite/Dil Kursu: TU-Munchen

rastbin

Mesaj gönderen rastbin » Pzt Ağu 03, 2009 12:59 pm

Haaahh rastbin hamburg\'a gitti ayarla hemen bulusmayi mania kardesim, banane bende hamburga isterim bir forum sevdalisi olaraktan :) saka bir yaa oradaki arkadaslar icin cok onemli olacaktir. Benim icin karlsplatz(stachus)\'da bulusun cok sevmistim :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Ağu 03, 2009 1:09 pm

senin ne isin var hamburg da ya sende cik gel munih e :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 03, 2009 4:05 pm

Tekin ?

:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 03, 2009 6:28 pm

Ah ah icim kan agliyor,saclarim da aklar cikiyor sizleri dusundukce..
Kampanya baslatiyorum ;

Hepimiz Bayern\'liyiz..! Hepimiz Deniz\'iz,Mehmet\'iz,Ayse\'yiz..! :alkis

Saka bir yana Germanwings\'de ara ara cok ucuz biletler oluyor.Bulusma tarihini kararlastirin bende ona gore bilet bakayim,gelmek istiyorum musadeniz varsa :)

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Pzt Ağu 03, 2009 7:06 pm

:) ee artik bu sefer gercek olsun ... ee bide bende yetiseyim :)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Ağu 04, 2009 12:05 am

gurkan ve tekin bu kadar halimiza cok uzuluyorsaniz buyrun sizide gorelim bayern bulusmasinda,hic olmazsa sevaba girersiniz :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 04, 2009 1:09 am

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
gurkan ve tekin bu kadar halimiza cok uzuluyorsaniz buyrun sizide gorelim bayern bulusmasinda,hic olmazsa sevaba girersiniz :D[/quote]

Siz aranizda ucer beser birseyler toplayip bize bilet alirsaniz neden olmasin ?
Biz misafiriz cunku B) Bugun alin,hazirlanip gelelim hemen..

Eger gidis-donus 20-30 Euro\'ya bulursam bilet kesinlikle gelecegim,bulamazsin demeyin bir arkadasim 22 Euro\'ya Berlin-Dusseldorf arasi bilet bulmustu.

blackened

Mesaj gönderen blackened » Sal Ağu 04, 2009 1:17 am

evet o basliga konu olan kapak Volker\'i benim iste. Benim tezim baya yogun gecti o yuzden dunyayla pek falza baglanzim yoktu o donemde. Simdi ise bitti okul pek yogun dgilim ama simdi de cevre yok :D
toplanma bulusma falana yarlanirsa super olur tabi.

rastbin

Mesaj gönderen rastbin » Sal Ağu 04, 2009 1:06 pm

Ben Hamburg\'a 127 euro verip geldim o dandik trenle(hizli tren diyolar bide 8 saatte bes dakikada bir kyo dolmusu gibi duruyor, koltuklar rahatsiz :) her neyse bu parayi bi daha isterlerse ben ucak bileti alirim daha ii fakat gonlum sizinle arkadaslarim keske ucuz olsada gelebilsem kalacak yer sorunuda yok ammavelakin ne paradir o yol parasi ...

blackened

Mesaj gönderen blackened » Sal Ağu 04, 2009 10:53 pm

bu arada yukaridaki format yeni dikkatimi cekti, hemen dolduralim

Isim: Volker (bu nasil isimdir yau sorularini duyar gibiyim)
Yer: Munih
Universite/Dil Kursu: Mezun oldum 5 ay once (boyle simulasyon carpisma falan islerinde calisiyorum, patliyo gozumun onunde caanim rolsroyslar, 6 serisi kupeler)

rastbin

Mesaj gönderen rastbin » Çrş Ağu 05, 2009 10:57 pm

sevgili blackened ne ilginctir adini duyar duymaz hakkaten bu nasil ad deyiverdim ama orjinal bu da gayet guzel birsey :)
isim : ibrahim
yer: belirsiz bi hamburg bi munchen
universite: TC anadolu unisi Endustri Muh Master, burada bir staj muharebesine geldi bi ilginctir hicbir is yolunda gitmiyor. blackened dostum bu arada bedava hic para istemeyen stajer ararsaniz bak buradayim ogrendim sadece staj yapabiliyomusum bu BMW\'de hic bi is cikmiyo...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 05, 2009 11:18 pm

Bu arada Volker ne anlama geliyor ve Turkce bir isim mi ?

blackened

Mesaj gönderen blackened » Prş Ağu 06, 2009 6:42 pm

rastbin\'e: ya sorma kardes benim hikaye de aslinda uzun da bulusmada falan anlatirim diye dusunuyor´dun. Soyle ozetliim. Ben 2008 eylul\'de munchen\'e gelip tezime Bertrandt\'da basladim, sonra baya guzel gitti adamlar da cok memnun kaldilar, BMW ile olan iliskilerim de iyiydi. Daha tez bitmeden herifler 40 kere is teklifi falan yaptilar, e ben de kabul ettim. E zaten is catada keklik diye hicbi yere basvurmadim, sonra kriz bizi de vurdu. Soyle bir siralama izledi sonra hayatim Cuma gunundeyiz haftaya pazartesi mezun oluyorum Carsamba gunu de sirketle imza aticam. Bana sali gunu kriz yuzunden isci alimini durdurduklarini ve alamayacaklarini ilan ettiler. ben de kaldim boyle :D
Simdi ayni sirkette stajer olarak calismaya devam, hem iste boyle aylik bikac € geciyo elime hemde ote yandan is ariyorum. Degisik yani, daha da uzun da isteyim su an yazamiyorm :)

Funderschatten\'a: Ya Volker aslinda bildigin Alman ismi. E sen madem Turk\'sun neden ismin Almanca sorusuna ise hakkaten bulusmada falan cevap veriim o uzun hikaye :D

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Ağu 07, 2009 1:32 am

Kitty26 Nurnberg erlangen Uni dil Kursu.Artikin bulusma Nerde olursa olsun gelicem...yilan hikayrsine Dondu bizim bulusma valla

rastbin

Mesaj gönderen rastbin » Cum Ağu 07, 2009 1:11 pm

Kitty26 :) ilginc bir isim vermis ailen gercekten :D acaba formatin azicik disindami :)