Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yalvariyoruz...!!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Ağu 27, 2014 12:36 am

Ohmm ohm...
Oncelikle merhabalar...
2008 yilinin sonbaharindan bu yana deutschstudent ailesinin daimi bi ferdiyim. Buraya sitemizden cok ailemiz deriz. Ailemizi ilk kurdugumuz zamanlarda cok az insan vardi buralarda. Evet buralar hep dutluktu ve eskiden kurt iniyodu buralara. O zamanlar bendeki yeni yetme heveslerle herkese elimizden geldigi kadar hizli ve en faydali sekilde yardimci olmaya calistim. Yeri geldi okulda dersi dinlemeyip gelen maillere cevap verdim. Yeri geldi ucretsiz almanca seti dagittim ve bu gercekten zor olmustu ama olmustu. Yeri geldi dakikada 2-3 maile cevap verdimm. Yeri geldi uyumadim guzin ablalik yaptim. Ve evet sirf insanlar fayda gorsun bilgilensin diye.

Sonra universiteye baslayinca faaliyet azaldi bende. Neticede ne oldu almanyaya gitmeden 2-3 ay evvel sitemize uye olan genel bi er/disi kisi sitede faal oldu. Sonra ne oldu vize aldigi tarihle son online olma tarihi ayni olarak kaldi. Online olma rekoru kiranlar mi ararsiniz, her konuya yorum yapan mi ararsiniz vs. Vs.

Sitemizden icerikler calindi usuleten itiraz ettik. Insanlik ettik cevap insanca olmadi. Yeri geldi danismanlik sirketlerini test ettik adamin ofisindeki bilgisayarda ds nin acik oldugunu ve ordan bize bilgi verdigini gorduk. Vallahi gorduk... Hatta bi bayan danismana bizzat telefonda ben bilgi verdim ve haftasina ankaradaki ofisine eleman aradigini soyledi. Daha neler neler...

Gelelim derdim(iz)e...
Ben siteye girdigimde ilk olarak gozume son forum konulari carpar ve ordan cevap verebildigim konulara cevap veririm. Sonra eski konulardan kacirdigim konular varsa forum ana sayfasindan onlara bakarim. Sonra gozum hizli mesaj menusune bakar. Orda yardim, lutfen, vizem cikmadi, aman geberiyom,yardim edinnn... gibi konulara bakar sonra veritabani yedegi alir, tukkanin onunu supurur, camlari siler sonra siz degerli aile fertlerine birakirim.

Mesele bize gelen sorular ve istekler dogrultusunda. Yani hic bilgisi olmayan biri su siteyi bastan asagi okusa iki seneye sansolye olur almanyaya. Bazen oyle sorular geliyor ki hic unutmam 2011 yilinda bi uyeden -almanyada hangi dil konusuluyor? diye soru gelmisti. Evlilik durumundan bahseden ozelini anlatan mi ararsin, vizeyi nerden aliyoz diye soran mi ararsin, izmirli birinin almanyada kentkart geciyo mu diye soranini mi ararsin, facebook sayfamiza almanyada kendime es ariyorum diyen mi ararsin, kredisine kefil arayan mi ararsin daha neler neler...

Lutfen degerli aile uyelerimiz. Arama butonunu kullaniniz. Evet o butona almanya konusunda google, yandex, bing muamelesi yapabilirsiniz, size asla yeter cok sordun, senle ugrasamam, uff snane be slk.s.s, bugun basim agriyo gibi seyler demez. Kendisi siradan ev kedisinden bile daha uysaldir...

Yapmayin etmeyin. Biz de insaniz sorulariniza gec cevap vermemiz bizi suclu yapmaz. Sitenin duzeninin zaten siradan bi forum duzeninden farki yok, diger forum siteleri gibi ana konulardam istediginiz her bilgiye zaten ulasmaniz kolay. Baktin bulamadin mi iyi bi metinle sorunu foruma ilet. Israrla kendi sayfamdan mail adresimi kaldirmiyorum cok zorda kalan, acilllllll diyen olursa diye ama olmuyo yani nere kadar gider? Her sey forumda yaziyor, en net cevabiyla. Almanyada okuma niyetine ciddi giren bi insan foruma bakmadan direk bize yurtlarda parti oluyo mu diye sormaz... Basliklara ve maillere eklenen acilllll yardimmmm lutfeennnn gibi mubalagalar size almanyada egitim konusunda hiz kazandirmaz. Bi kere sabir denen sey sizin yol arkadasiniz olmali.
Lutfen degerli aile fertlerimiz lutfen...
Sizlerden istedigimiz biraz daha arastirmaci olmaniz, aceleci davranmamaniz, panik yapmak size fayda getirmez. Sakin sakin... Hadi gulum, hadi canim...:)

Not: Gecen hafta biri forumun yonetici sayfasinda neler paylasildigini merak etmis. Hemen cevaplayayim isim vermeden. Orda biz ayin duzenliyoruz. Kapsonlu kiyafetler giyip ates yakiyoruz ve elimizdeki mesaleleri o atesle yakip bi keciyi kurban ediyoruz.
(Bak tek aciklamayla 10 tane uyeye cevap verdim) :);)

Kendinize iyi bakin, esen kalin...

2014@Deutschstudent.de
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 27, 2014 1:27 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Ağu 27, 2014 1:39 am

Geyik olsun diye suraya uyuzluguna sacma bir soru yazayim dedim, ama "Almanya\'da hangi dil konusulur?"dan sonra cikaramadim hicbir sey. Sizlere sabir diliyorum. Ama kentkartimin Almanyada gecmedigini ogrenmek beni uzdu acikcasi.

Bu arada, neden Almanya? Hi? Neden? Anlatsaniza biraz... :blu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 27, 2014 1:46 am

Bir cogu icin kacis, bir cogu icin Turkiye de kacirdigini baska bir ulkede yakalama macerasi, bir kaci icin sarisin domuz burunlu helga, cok azi icin egitim kalitesi. Senin neden Almanya? Anlatsana biraz..
www.deutschstudent.com

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Ağu 27, 2014 2:05 am

Ilk ikisi benim sebebim. Ama gecen yil Nurnbergdeki asistanlik deneyimimin ardindan kalan "ben bu sehirde yasamaliyim!" durtusu beni bu yola soktu en basinda. Ne yalan soyleyim, egitim benim icin de biraz ikinci planda, ama bende halihazirda lisans mezunu olarak ikinci kez lisansa basvurmanin da verdigi bir psikoloji var. Biliyorum, dersler hayatimin nerdeyse tamamini alacak orada, ama kucuklugumden beri "bir sekilde yaparim yeaa"ci yapim sayesinde elde ettim butun basarilarimi.

Bu arada burada boyle serbest konusuyor muyuz? Geyik diye basladim ama :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 27, 2014 2:10 am

ucuncusu de benim icin desen zaten daha iyi bir geyik olurdu. Serbest neden konusamayasin ki, bir devlet kurumu degiliz, rahat ol. :) Nurnberg disinda baska bir sehire gittinmi?
www.deutschstudent.com

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Ağu 27, 2014 2:13 am

Valla ben kafayi siyirdim. :) yakinda kafamda huniyle gorursunuz beni buralarda :)
Expatrio Referans Linki

Jamir

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Ağu 27, 2014 4:27 am

herzaman ilgilenemesede insan bazen sorusu ozel olan veya acil olan arkadaslara ne kadar yardim edebilirseniz okadar sizlerde bunun hazzini icten ice yasarsinizki zaten yardimda ettiginizi bildigim icin kesinlikle bunlari kotu niyetle yazmadiginizi biliyorum... ama su varki burasi normal bir egitim forumu degil insanlar sonucta ulke degistiriyorlar hayatlarina bir nevi yeni sayfa aciyorlar ister istemez detaylara giriyorlar... hepimiz yasadik boyle anlar ve yasiyoruzda zamani gelince. uzun lafin kisasi kurunun yaninda yasta yanmasin. almanyada okumak isteyen arkadaslarda boyle bir siteyi bulmus olmanin onemini kavramalilar. ben siteden faydalanan butun herkes adina Pyhsiker, maniaturk, tekin ve diger tum yoneticiler ve bilgilerini paylasan tum arkadaslara tesekkur ediyorum. = )
gdld

_Tayfun_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Ağu 27, 2014 10:26 am

Lisans ve Lisansustu egitimlerimi tamamladim, turist vizesi ile bircok avrupa ulkesine gittim, ancak durum Egitim amacli yurtdisina cikmaya gelince aslinda bu konuda ne kadar cok bilgisiz ve yardima, yonlendirilmeye ihtiyacimiz oldugunu gordum.

Yanilmiyorsam 2013 Kasim ayinda Almanya\'da yuksek lisans yapmaya karar verdim ve o zamandan bu zamana forumda sormus, yazmis olduklarima bakiyorum ve kendime guluyorum. "Almanya\'da hangi dil konusuluyor?" gibi bir sey sormamis olsam da ciddi komik seyler var :)

Sozu suraya getirmek istiyorum; "Burada yazilanlar ve paylasilanlar ciddi anlamda cok degerli. TestDaF sinavindan, universiteye basvurma, kabul alma, kayit olma, bloke hesap acma, yer bulma vs. gibi konulari basarabildiysem bu "SIZIN" sayenizde.

Kuru bir tesekkur etmek istemiyorum... Bu surecte edindigim bilgiler ve tecrubeler dogrultusunda forumda aktif olmaya calisip bana verileni geri vermeye calisacagim.

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Ağu 27, 2014 11:14 am

@Physiker, tuh yaa, cok guzel bir ortayi kacirmisim :)

Evet, 1 yil icinde baya gezdim diger sehirleri de. Ama tabii ki istedigimin 10\'da 1\'i bile degil daha yaptiklarim. Butun buyuk sehirlere de gittim, Berlin, Hamburg, Frankfurt, Koln vs. Ama buyuk sehirler bana cok cekici gelmiyor. Frankfurt farkliydi, evet, ama kucuk yerler daha cok tarih ve kultur barindirdigindan daha cok seviyorum ben. Nurnberg\'de sokaklarda gezerken ortacagda yasar gibi oluyor insan. Hatta oyle festivalleri falan da var. Festivallerin disinda hep ortacag kostumlu insanlarin takildigi barlar, restoranlar var.

Ay cok heyecanlandim yine. Bi gideyim de, hepinizi beklerim! :)

Ha bir de, gidip Berlin\'e falan basvursaydim maddi sikintim daha buyuk olacakti ama Bayern\'deki universitelerin donemlik harclarinin sadece 42 euro olmasi super bir sey. Hem de Nurnberg\'de edindigim cevre de is bulmam acisindan durumu biraz daha kolaylastiracaktir. Bir de ev bulma durumu var. Gitmeme 2 ay kala cok guzel bir yerden cok guzel bir fiyata ev ayarladim mesela, o da hem cevreyi bildigim hem de arkadaslarim oldugu icin :)

ekleme: Tayfun\'a kesinlikle katiliyorum. Ne kadar ufak seyleri sorun yapiyormusum (gerci benim yapim bu, normalden 30 yas erken oldurecek beni). Simdi de dogrulugundan %100 emin oldugum konularda elimden geldigince yardimci olmaya calisiyorum buradakilere. Hatta Bayern\'e gelecek olan varsa daha detayli da yardimci olabilirim, daha once orada 1 yil bulunmus olmanin da verdigi tecrubeyle. Ayrica yine Tayfun\'un dedigi cok dogru, turist olarak, yesil pasaportumun ve AB degisim programlarinin da kaymagini yiyerek bircok Avrupa ulkesini gezdim 5 yildir ama simdi her seyle tamamen bireysel olarak ilgilenince sorumluluk x300 falan oluyormus. Onceden hep bakanliktan sagdan soldan havadan para koyulurdu cebime. Simdi ekmegimin pesine dusecegim :)

Okey50

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Okey50 » Çrş Ağu 27, 2014 2:38 pm

Yasim 40 kusur. Saglik sektorunde calisiyorum.. Gecen sene bir proje icin Mannheim ve Heidelberg\' de bulunmustuk... Cok hosumuza gitmisti.. Donuste cocugumun gelecegi ile ilgili yurtdisi anlaminda neler yapabilirim diye gezinirken tesadufen bu siteyi buldum..

Hergun takip ediyorum yazilanlari geriye dogru...Insanlarin yardimlasmalarini ve tek hedef etrafinda toplanmalarini buyuk takdirle okuyorum ...

Bireysel anlamda, bizim zamanimizda birakin cesaret etmeyi, aklimizin ucundan bile gecirmedik yurtdisinda egitimi...
Simdi geriye donup baktigimda eger ki bizim zamanimizda da boyle bir site yada yardim alacagimiz bu sekilde bir kaynak olsaydi hic dusunmeden bende bu yolda olurdum kesinlikle diye dusunmeden edemedim..

Okuduklarim sayesinde benim icin flu olan bir cok sey kafamda sekillendi....

Yazilanlar ve paylasilanlar cok kiymetli... Bulunmaz bir kaynak... Inanin buna..

Atiyorum ozel bir sey mi mesele AT11 ile ilgili bir seymi ogrenmek istiyorsunuz ,
yazin googla \'\' AT11 site:www.deutschstudent.de. \'\' diye.. Hic bir yerde olmayan AT11 ile ilgili butun her sey onunuzde..

Bu gune kadar pek cok forum sitesini okumus ve yazismis, su an bile bazilarinda moderatorluk yapan bir kisi olarak yaziyorum bunlari...

Egerki ben bugun Almanya\'ya gitme karari veren bir kisi olsam, yapacagim ilk sey, elimde bir kagit ve kalemle bastan asagi not alarak tekrar okumak olurdu...
O yuzden sayin Serhan Bayramin sitemini ve ne demek istedigini cok iyi anlayabiliyorum...

Basta bu forum sitesini kuran ve yoneticilik yapan kisiler olmak uzere, emegi gecen ve paylasim yapan herkese saygilarimi sunuyorum..

Kolay gelsin..

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş Ağu 28, 2014 1:03 am

Sn okey50 guzel yorumlariniz ve anlayisiniz icin cok tesekkur ederiz :):) komik sorularin hepsini suraya yazsak zaten gulmekten isimize bakamayiz :)
Expatrio Referans Linki

helios

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen helios » Prş Ağu 28, 2014 1:09 am

Sevgili serhan bayram yazinizi daha ilk anda okumustum ama yorum simdi nasip oldu. Ben de yeni dahil olanlardanim bu siteye ama simdi icine girdikce aile demek sanirim daha hos.

Gercekten emeginize yureginize saglik. Bir kusurumuz sacma sorumuz olduysa affola :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 28, 2014 2:15 am

nurnbergli, bayern eyaletini berlin e gore daha uygun bulan ilk kisisin tebrik ederim.:)
www.deutschstudent.com

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Ağu 28, 2014 12:36 pm

Ahaha ya okul ve ogrenci payi acisindan dedim. Yoksa ozellikle ev kiralarinin farkindayim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 28, 2014 1:24 pm

Kidemli yoneticim de sonunda bu hale geldi ;) Yapmayin etmeyin arkadaslar , kulak verin yoneticime :)

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş Ağu 28, 2014 3:25 pm

Bu arada nice yillara degerli yoneticim :)
Expatrio Referans Linki

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 28, 2014 11:04 pm

Tesekkurler kidemli yoneticim , seninde yarindi sanirim , simdiden mutlu yillar efenim :)

essener

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen essener » Cum Ağu 29, 2014 11:54 am

Mutlu yillar yilmadan ayni sorulara cevaplayan ve cildirdiklarinda bile isyanlari yalvariyoruz diye kibarca olan yoneticilerimPPPP bu sayfa daha cok isler yapicak sayenizde benimde deutschlandlara geldigimi paylasmak nasip olur insallah :D Vize ani defterinde benimde anim sayenizde buluncan insallah tekrar nice senelere
Nicht Aufgeben

stzdmr2

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen stzdmr2 » Cum Ağu 29, 2014 1:32 pm

Gercekten harika insanlarsiniz bu ne sabirdir bu ne oturaklilik bu ne kalitedir gercekten bu siteye adi attigim gunden beri insana bir guven asiliyorsunuz ,resmen hayat rehberimiz gibi oldunuz , umarim bende ekim gibi yani yakinda almanyay gelebilirim ve geldigim de siz bu guzel dostlari hep bir arada yuzyuze tanimak isterim iyi gunler iyi calismalar diliyorum :)