Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yalvariyoruz...!!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Ağu 29, 2014 7:49 pm

Amacimiz mesaji iletmekti o da amacina ulasti sanirim :)
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 29, 2014 8:45 pm

Her ikinizin de dogum gununu burdan kutlarim Serhan ve Eren kardeslerim. Beraber nice yillara. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Ağu 30, 2014 1:46 am

Tesekkur ederim abi hep birlikte insallah \'):);)
Expatrio Referans Linki

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 30, 2014 7:32 pm

Tesekkurler abi aynen insallah :)

Gaffgarion

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Gaffgarion » Cmt Ağu 30, 2014 10:26 pm

Vallahi Allah butun yoneticilere sabir versin. Gercekten yaptiginiz is cok zor. Cok arastirmak gerekiyor. Insanlar panige kapilinca foruma bakmiyorlar bile buna bende dahilim (Gecen sene forumu arastirmadan ister istemez AT11 ile ilgili konu acmak zorunda kalmistim) ve ister istemez forumda gereksiz bir kalabaliga sebep oluyoruz. Aslinda herkesin derdi ayni bir seyler basarmak veya kendini kurtaracak bir seyler yapmak (Is alaninda,egitim,evlilik vb.) ve bunu yaparken de keske biraz soguk kanli olabilsek. Ister istemez insan panige kapiliyor :D sanirim bu Turk halki olarak kanimizda var. Ben tekrardan yoneticilere ve destegi gecen uye arkadaslara tesekkur ediyorum boyle degerli bir forumu olusturmak ve bu sekilde guncel bir sekilde ayakta tutmak gercekten cok zor. Allah hepimizin yardimcisi olsun :)

pia

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen pia » Çrş Eyl 03, 2014 9:25 pm

Ben de hepinize sabir diliyorum, bu site kesinlikle Almanya\'da universite okumak isteyenler icin paha bicilemez bir kaynak. Bana butun danismanlik firmalari Almanya\'da okuyamazsin demislerdi, hepsine kucak dolusu opucukler gonderiyorum buradan. Demek istedigim su ki ihtiyacimiz olan her sey bu sitede var.Tek yapilmasi gereken arama butonunu kullanmak ama oyle olmuyor iste bazen. Ozellikle yeni uyelerde:)

Ilk uye oldugum gun Almanya\'da 25-30 saatlik dil kursu sormustum hic bir eyalet belirtmeksizin, hatirladikca utaniyorum kendimden, basligi gorunce ya sabir deyisinizi hayal edebiliyorum :blu Bence uye olunurken forum kurallarinin tamamen okunmasi zorunlu kilinmali hatta sonrasinda 5 soruluk bir test bile yapabilirsiniz, belki bir seyler duzelir:) Ayni soru hakkinda 100 tane baslik olunca arayip bulan kisi de hepsini okumak zorunda kaliyor ve hepsinde de ayni seyler yaziyor:D Ben de bu hatayi yapiyorum eminim o yuzden niyetim kimseyi uyarmak degil,sadece soyluyorum sahsi fikrimi.

Son olarak tekrar tekrar hepinize tesekkur ederim boyle guzel bir site kurdugunuz icin. Ben dahil bir cok kisinin vize, universite basvuru islemlerini inanilmaz kolaylastirdiniz, eminim bu site olmasaydi cogu kisi eksik evrak yuzunden reddedilir ya da binlerce kez soru sormak icin konsoloslugu arardi. Her seyi cok anlasilir bir sekilde anlattiginiz icin cok minnettarim. Umarim faydasini goren ben ve benim gibiler de kucuk yardimlarla isinizi kolaylastirabiliriz. :ap

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Eyl 03, 2014 9:42 pm

Pia\'nin bu son mesaji neden her aksam yenileniyor? :D

essener

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen essener » Çrş Eyl 03, 2014 9:48 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Pia\'nin bu son mesaji neden her aksam yenileniyor? :D[/quote]
Anlamis degilim bende :D
Nicht Aufgeben

pia

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen pia » Çrş Eyl 03, 2014 9:59 pm

inan ben de bilmiyorum ben yeniliyorum sanmayin diye kac gundur online olmuyorum. Giris yapmadan okuyorum her seyi, yorum yapamiyorum icim burkuluyor:bye

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Eyl 03, 2014 10:07 pm

Ahaha forum o kadar dolmus ki bu konuyla ilgili, senin mesajini da kullanarak kendi kendine "upupup" yapiyor :D

pia

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen pia » Çrş Eyl 03, 2014 10:09 pm

Evet biraz kullanildim sanki:D neyse herkes gorsun de

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Eyl 05, 2014 3:19 am

Ben yeniliyorum yahu :) onemli bi konu cunku. Soyle bi iki hafta dursun goz onunde sonra cope atariz :) dert etmeyin boyle seyleri.:) gelen yeni uyeler direk gorsun.
Expatrio Referans Linki

nuernberger

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Eyl 05, 2014 10:50 am

Tuh, ben de bug buldum diye sevinmistim 7:K

Serhan_

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Eki 28, 2014 2:09 am

Bak bu aksam gene yenileyecem mesela :)
Expatrio Referans Linki

Deadly Impact

Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Ara 12, 2014 2:57 am

On hazirlik ve test fikri super . Zaten tahminimce ùye adaylarinin yuzde 80 i 4 soruluk testi cozmeye usenip "bu ne yaa " diyerek carpi tusuna basip siteyi kapatacagi icin ,kendi kendini elemis olacak :)

Baris2011

Re: Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Baris2011 » Çrş Haz 05, 2019 11:00 am

Selam yönetici arkadaşlar,

Bana da birşeyler yazarsanız sevinirim. Ben Ausbildung vizesine başvuracak. O da 1 ayda mi belli oluyor acaba?

Ben 4 yıllık Erciyes üniversitesi tarih bölümü mezunuyum.su anda 2 tane 2 yıllık açıköğretim fakültesi okuyorum. Birisi iş sağlığı ve güvenliği bölümü. Diğeri yaşlı bakımı bölümü.
Ben yaşlı bakımı bölümü ile ilgili Ankara'da açık lise diploması aldım.
Berlin'e gelip Alman hastaneleri ve Türk firmaları ile görüşüp birçok yer ayarladım. Ama denklik beni engelledi
Şimdi bir Türk firması bana Ausbildung için Berlin'de bir okul kabulü aldı,dil kursuna kayıt yaptıracak.staj sözleşmesi gönderecek.a17 kanununa göre çalışma izni çıkaracaklar.
Denklik belgesi alınacak ve okul 2 yıl okuyacağım. Ben 13 yıldır Ankara'da bir Tapu müdürlüğü memuruyum. Yaşlı bakımı ile ilgili iş tecrübesi ve staj belgelermde var. Bunun şu anda üniversitesini de okuyorum. Bilirsiniz orada bu meslek oldukça revaçta ve çalıştıracak adam bulamayıp başka ülkelerden getirip eğitim veriyorlar. Ben bayağı bilgi topladım.sadece vize tecrübesi olan bulamadım.

Sizce bunlar bu mesleği gerçekten yapmak istediğimi göstermez mi? Sizce öğrencilik vizesi ile ilgili bana vize çıkabilir mi? Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim? Yoksa elçilik Berlin'de ki yabancılar dairesine rağmen yaşımı problem mi edebilir?
Herkese iyi bayramlar diliyorum ve teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Haz 05, 2019 11:08 am

Almanya'da kent kart geçiyor mu? 😂😂

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Çrş Haz 05, 2019 11:55 pm

Selam arkadaşlar
Ben 2003 yılında Ankara'da Goethe enstitüsü gidip Erlangendeki Üniversiteden kabul alıp Magister arbeit için Almanya'ya gelmiştim ve Nürnberg de 2 yıl kaldim. Yani ben belki çoğunuz daha ortaokuldayken bu işlerle uğraştım. Şimdi Ausbildung için yıllar sonra tekrar öğrenci olarak oraya gelmeye çalışacağım inşallah...

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Prş Haz 06, 2019 2:16 am

:P
Baris2011 yazdı: Çrş Haz 05, 2019 11:55 pm Selam arkadaşlar
Ben 2003 yılında Ankara'da Goethe enstitüsü gidip Erlangendeki Üniversiteden kabul alıp Magister arbeit için Almanya'ya gelmiştim ve Nürnberg de 2 yıl kaldim. Yani ben belki çoğunuz daha ortaokuldayken bu işlerle uğraştım. Şimdi Ausbildung için yıllar sonra tekrar öğrenci olarak oraya gelmeye çalışacağım inşallah...
Ya hocam bakın bu kaçıncı gönderinin altına bunu yazışınız. Biraz oturup araştırmayı deneyin ya ! Çok ama çok afedersiniz ancak şu sizin gibi yapan insanları eleştiren bir gönderinin altına bile böyle bir yorum yapıyorsunuz ya ben size bir şey söyleyemiyorum ya. Açın internetten araştırın. Daha öncesinde bulunmuşsunuz zaten prosedürlerin de farkındasınız. Size gerçekten saygısızlık etmek istemiyorum ancak lütfen yapmayın şu her yere yazı yazma işlemini. Durumunuzu anlatan bir başlık açmıştınız eğer forumda sizin durumunuzda olan başka biri varsa ona ulaşmaya çalışın mümkün mertebe onun dışında size kimse daha fazla konuya yazdığınız için cevap vermez. Şu anlık tek yapmanız gereken şey o başlığı yukarıda tutmak konu hakkında bilgi sahibi olan insanlar girince görsün diye

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Prş Haz 06, 2019 1:51 pm

Euphrates yazdı: Prş Haz 06, 2019 2:16 am :P

Ya hocam bakın bu kaçıncı gönderinin altına bunu yazışınız. Biraz oturup araştırmayı deneyin ya ! Çok ama çok afedersiniz ancak şu sizin gibi yapan insanları eleştiren bir gönderinin altına bile böyle bir yorum yapıyorsunuz ya ben size bir şey söyleyemiyorum ya. Açın internetten araştırın. Daha öncesinde bulunmuşsunuz zaten prosedürlerin de farkındasınız. Size gerçekten saygısızlık etmek istemiyorum ancak lütfen yapmayın şu her yere yazı yazma işlemini. Durumunuzu anlatan bir başlık açmıştınız eğer forumda sizin durumunuzda olan başka biri varsa ona ulaşmaya çalışın mümkün mertebe onun dışında size kimse daha fazla konuya yazdığınız için cevap vermez. Şu anlık tek yapmanız gereken şey o başlığı yukarıda tutmak konu hakkında bilgi sahibi olan insanlar girince görsün diye
Arkadaşım,
Eğer ki ben normal yüksek öğrenim vizesi için araştırma yapsaydım bu mailleri yazmadım.Ben sizin geçtiğiniz yollardan 16 sene önce geçtim.ankarada sadece 6 ay Goethe enstitüsune giderek 4 üniversitesiden kabul aldım.ustelik bu siteler o zaman yoktu,o zaman Almanya da yüksek lisans işini bilen ve yapan firmalar belki bir elin parmaklarını geçmez di.
Ama ben Google da Ausbildung Vizesi için Almanya'ya Türkiye den başvuran bulamadım. Ben zaten turist olarak Berlin'e gidip oradaki Alman hastaneleri ve firmalari ile görüşüp bu işleri araştırdım.orada yabancılar dairesine ve Alman eğitim uzmanları ile de görüştüm. Bonn'daki ZAV kurumunu arayıp konuştuk. Yani anlayacağınız boş değilim. Ben bu işler için kredi çekip oralara gittim otellerde kalıp araştırdım.
Ama bizim memlekette bu vize ile ilgili bilgisi olan yok.
Onun için buraya yazdım. İdata ve elcligin kültür vize bölümleriyle de görüştüm. Birşeyler bulsam zaten senin gibi çok yoğun insanları rahatsız etmezdim.
Ha bu arada ben hem normal devlet işinde çalışıp şu anda 2 üniversite okuyup, hafta sonları garsonluk yaparak ve kalan zamanda Almanca kursuna gidiyorum.ayni zamanda evde ki 2 çocuğumla ilgilenmeye çalışıyorum.
Bu kadar şeyle uğraşıp oralara gidip sıfırdan tekrar 2-3 yıl okul,dil,staj işiyle 45 yaşından sonra kaç kişi uğraşır acaba? Üstelik burada devlette memurken ve emekliliğine 12 yıl varken... Asıl mesleğim de öğretmenlik ve benim okuduğum dönemde KPSS Sınavı yoktu bitiren direkt lise öğretmeni oluyordu.
Yani durumlar böyle ister cevap yazın ister yazmayın. Ben genede Sizlere saygı duyarım. Tekrar teşekkür ediyorum herşey için.....