Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yalvariyoruz...!!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Baris2011

Re: Yalvariyoruz...!!

Mesaj gönderen Baris2011 » Prş Haz 06, 2019 1:51 pm

Euphrates yazdı: Prş Haz 06, 2019 2:16 am :P

Ya hocam bakın bu kaçıncı gönderinin altına bunu yazışınız. Biraz oturup araştırmayı deneyin ya ! Çok ama çok afedersiniz ancak şu sizin gibi yapan insanları eleştiren bir gönderinin altına bile böyle bir yorum yapıyorsunuz ya ben size bir şey söyleyemiyorum ya. Açın internetten araştırın. Daha öncesinde bulunmuşsunuz zaten prosedürlerin de farkındasınız. Size gerçekten saygısızlık etmek istemiyorum ancak lütfen yapmayın şu her yere yazı yazma işlemini. Durumunuzu anlatan bir başlık açmıştınız eğer forumda sizin durumunuzda olan başka biri varsa ona ulaşmaya çalışın mümkün mertebe onun dışında size kimse daha fazla konuya yazdığınız için cevap vermez. Şu anlık tek yapmanız gereken şey o başlığı yukarıda tutmak konu hakkında bilgi sahibi olan insanlar girince görsün diye
Arkadaşım,
Eğer ki ben normal yüksek öğrenim vizesi için araştırma yapsaydım bu mailleri yazmadım.Ben sizin geçtiğiniz yollardan 16 sene önce geçtim.ankarada sadece 6 ay Goethe enstitüsune giderek 4 üniversitesiden kabul aldım.ustelik bu siteler o zaman yoktu,o zaman Almanya da yüksek lisans işini bilen ve yapan firmalar belki bir elin parmaklarını geçmez di.
Ama ben Google da Ausbildung Vizesi için Almanya'ya Türkiye den başvuran bulamadım. Ben zaten turist olarak Berlin'e gidip oradaki Alman hastaneleri ve firmalari ile görüşüp bu işleri araştırdım.orada yabancılar dairesine ve Alman eğitim uzmanları ile de görüştüm. Bonn'daki ZAV kurumunu arayıp konuştuk. Yani anlayacağınız boş değilim. Ben bu işler için kredi çekip oralara gittim otellerde kalıp araştırdım.
Ama bizim memlekette bu vize ile ilgili bilgisi olan yok.
Onun için buraya yazdım. İdata ve elcligin kültür vize bölümleriyle de görüştüm. Birşeyler bulsam zaten senin gibi çok yoğun insanları rahatsız etmezdim.
Ha bu arada ben hem normal devlet işinde çalışıp şu anda 2 üniversite okuyup, hafta sonları garsonluk yaparak ve kalan zamanda Almanca kursuna gidiyorum.ayni zamanda evde ki 2 çocuğumla ilgilenmeye çalışıyorum.
Bu kadar şeyle uğraşıp oralara gidip sıfırdan tekrar 2-3 yıl okul,dil,staj işiyle 45 yaşından sonra kaç kişi uğraşır acaba? Üstelik burada devlette memurken ve emekliliğine 12 yıl varken... Asıl mesleğim de öğretmenlik ve benim okuduğum dönemde KPSS Sınavı yoktu bitiren direkt lise öğretmeni oluyordu.
Yani durumlar böyle ister cevap yazın ister yazmayın. Ben genede Sizlere saygı duyarım. Tekrar teşekkür ediyorum herşey için.....

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Cum Haz 07, 2019 11:20 am

Baris2011 yazdı: Prş Haz 06, 2019 1:51 pm [quote=Euphrates post_id=149257 time=<a href="tel:1559776588">1559776588</a> user_id=9540]
:P

Ya hocam bakın bu kaçıncı gönderinin altına bunu yazışınız. Biraz oturup araştırmayı deneyin ya ! Çok ama çok afedersiniz ancak şu sizin gibi yapan insanları eleştiren bir gönderinin altına bile böyle bir yorum yapıyorsunuz ya ben size bir şey söyleyemiyorum ya. Açın internetten araştırın. Daha öncesinde bulunmuşsunuz zaten prosedürlerin de farkındasınız. Size gerçekten saygısızlık etmek istemiyorum ancak lütfen yapmayın şu her yere yazı yazma işlemini. Durumunuzu anlatan bir başlık açmıştınız eğer forumda sizin durumunuzda olan başka biri varsa ona ulaşmaya çalışın mümkün mertebe onun dışında size kimse daha fazla konuya yazdığınız için cevap vermez. Şu anlık tek yapmanız gereken şey o başlığı yukarıda tutmak konu hakkında bilgi sahibi olan insanlar girince görsün diye
Arkadaşım,
Eğer ki ben normal yüksek öğrenim vizesi için araştırma yapsaydım bu mailleri yazmadım.Ben sizin geçtiğiniz yollardan 16 sene önce geçtim.ankarada sadece 6 ay Goethe enstitüsune giderek 4 üniversitesiden kabul aldım.ustelik bu siteler o zaman yoktu,o zaman Almanya da yüksek lisans işini bilen ve yapan firmalar belki bir elin parmaklarını geçmez di.
Ama ben Google da Ausbildung Vizesi için Almanya'ya Türkiye den başvuran bulamadım. Ben zaten turist olarak Berlin'e gidip oradaki Alman hastaneleri ve firmalari ile görüşüp bu işleri araştırdım.orada yabancılar dairesine ve Alman eğitim uzmanları ile de görüştüm. Bonn'daki ZAV kurumunu arayıp konuştuk. Yani anlayacağınız boş değilim. Ben bu işler için kredi çekip oralara gittim otellerde kalıp araştırdım.
Ama bizim memlekette bu vize ile ilgili bilgisi olan yok.
Onun için buraya yazdım. İdata ve elcligin kültür vize bölümleriyle de görüştüm. Birşeyler bulsam zaten senin gibi çok yoğun insanları rahatsız etmezdim.
Ha bu arada ben hem normal devlet işinde çalışıp şu anda 2 üniversite okuyup, hafta sonları garsonluk yaparak ve kalan zamanda Almanca kursuna gidiyorum.ayni zamanda evde ki 2 çocuğumla ilgilenmeye çalışıyorum.
Bu kadar şeyle uğraşıp oralara gidip sıfırdan tekrar 2-3 yıl okul,dil,staj işiyle 45 yaşından sonra kaç kişi uğraşır acaba? Üstelik burada devlette memurken ve emekliliğine 12 yıl varken... Asıl mesleğim de öğretmenlik ve benim okuduğum dönemde KPSS Sınavı yoktu bitiren direkt lise öğretmeni oluyordu.
Yani durumlar böyle ister cevap yazın ister yazmayın. Ben genede Sizlere saygı duyarım. Tekrar teşekkür ediyorum herşey için.....
[/quote]
Hocam durumunuzu anlıyorum. Açtığınız başlıkta da size biraz da olsa(konu hakkında pek bir bilgiye sahip değilim) yardımcı olmaya çalıştım benim sadece bahsettiğim şey her konunun altına başlık açmanız. Anlıyorum daha önce bahsedilmemiş bir konu kendisi ancak her konunun altına açarsanız başlığı(bunlardan çok fazla oluyor) cevap alamazsınız insanlar size cevap vermeyi istemez.Sadece açtığınız o iki başlığı yukarıda tutmaya çalışın. Bu arada yukarıdaki mesajda üslubum biraz sert kaçmış gece geç saatte yazmıştım fark edemedim üslubun sertliğini. Kusuruma bakmayın. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Başarılar

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Cum Haz 07, 2019 10:18 pm

Rica ederim önemli değil,

Siz de benim kusuruma bakmayın. Ben de biraz fazla tepki gösterdim.

Ama ben de bayağı uğraştım bu işlerle. Yıllar önce Master için Almanya'ya gelmiştim ama olmadı çalışmak zorunda kaldım. İşin kolayina kaçıp evlendeydim şimdi oranın vatandaşı olmuştum ve belki sartlarim Türkiye den çok farklı olabilir di.

Şimdi Ausbildung denilen başka bir eğitim yolunu deniyorum. Ben gerçekten orada bu işi yapmayı istiyorum. En kotu ihtimalle devlet dairesinde işime devam ederim.

Ama gerçekten şu anda ki mezunlarin ve ileride mezun olacak üniversitelilerin işleri çok zor maalesef. O yüzden imkanı olan yurt dışına kapağı atıyor veya evlilik yoluyla gidiyor. Bunlarda Sizlerin de bildiğiniz memleket gerçeklerimiz ...
Teşekkürler arkadaşlar...

valonia

Mesaj gönderen valonia » Cmt Oca 09, 2021 8:55 pm

ZAV belgesi alabilen arkadaşlar geribildirim yapabilir mi? Ben de mezunum ve Erasmusla hibeli 6 ay gönüllü staj yapacağım. Ve bununla beraber staj yapacağım kurumla aramda en az asgari maaş alacağımı gösteren bir staj sözleşmem var. Erasmusla hibeli olmama rağmen mezun olduğum için bu sözleşme olmazsa ulusal vizeye başvurmayacağımı söylediler. Ve şimdide benden ZAV yoksa başvuru yok diyorlar. ZAV belgesinden sorumlu almanya federal iş ajansı web sitesinde Erasmuslu kişilerin buna ihtiyacı yok demiş. Ama belki mezuniyet durumu belki de staj sözleşmesinin varlığı bu belgeyi gerekli kılıyordur, bilmiyorum. İkinci kez vizeden döndüm. ZAV'ı halletmeye çalışıyorum. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.