Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nedir Bu Paniginiz?

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 01, 2012 3:34 pm

Son donemde ozellikle danismanligini yaptigimiz arkadaslar olmak uzere site genelinde hep bir panik havasi var vize basvurularinda.

Bir noktayi anlamiyorum, anlayaniniz varsa bana da anlatsin:

- Sen daha universiteye bile basvurunu yapmamisin, yani kabulun ne zaman gelir belli degil, sonra vize gorusmesine falan gireceksin.Bloke hesap acacaksin, vize randevusu alacaksin, evraklarin almanya ya gidecek ne kadar sure isleme alinacak belli degil. Iyi de kardesim, siteden de goruyorsun, bu panigin ne ki daha islemlere bile baslamadan ucak bileti aliyorsun?:) Sonra da panige girerler: ya iste ben biletimi aldim bir arasakmi yabancilar polisini biletim yanacak. ne diyelimki:)

Baska bir nokta daha var:

- Vize basvurusu biliyorsun ki asagi yukari 1 ay suruyor. Sen basvurunu yapiyorsun ve daha 10. gunden basliyorsun konsoloslugu aramaya. Konsolosluk belki iyi niyetle onaylayip evraklari Almanya ya gonderecek ama daha islemler baslamadan bezdirmeye baslarsaniz size ertesi gunu reddi yollarlar.

Daha evraklari bile hazirlamayan bir ogrenci, 20 gun sonra Almanya da olmam lazim, islemler yetisirmi diye sorabiliyor.

Sizlere tavsiyem, vize islemlerinizi aceleye getirmeyin. Universite basvurusu 2-6 hafta arasi surebilir. O arada siz vize icin gerekli evraklari hazirlamaya yavas yavas baslayin. Universite kabulunden sonra 2-7 gun icerisinde dil kursu kaydiniz surer. O arada bloke hesap veya garantor islemlerine baslayin. Evraklarin size ulasmasi 1 hafta surer. O surede siz diger evraklari tamamlayin ve evraklar elinize ulasinca konsolosluktan en kisa sure icin randevu alin. Vize gorusmesine girdikten sonrasi ise sadece sabir. Daha vize basvurusuna girdigin gun ucak bileti alan arkadaslarimiz var.:) Anliyorum 1 ay sonra ucuz olur diye aliyorsun da, senin vizen o tarihe yetismezse o bilet elinde patlayacak.

Vize surecinde lutfen elinizden geldigi kadar sakin ve sabirli olun. Acele veya panik olursaniz butun isleriniz yokusa surulur. Evraklari hazirlayip Almanya ya universite basvurusu yaptiktan sonra asagi yukari 3 ay sonra Almanya da olabileceginizi hesaplayin ve ona gore islemlerinizi baslatin.

murat181818

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Nis 01, 2012 4:43 pm

Ben ustume alinmiyorum bu konuyu,hic panik yapmamisimdir...Oylece beklemsimdir...Panik yapan arkadaslari da anlamiyorum..Sabirla bekledim desem herhalde Gurkan abi bu cumlenin sonunda bana kizardi...Gurkan abi tecrubeli olarak panik yapmiyor olabilirsin ...Mesela ben su an malesef vize REDI yedim..panik var ama artik ogrendim sakin olmayi....ama bizim elimizde olan birsey degil ki ama her hatadan da ders cikartabiliryorsun...Ben cikartim mesela Gurkan abi iyi bir ders vermisti bana....

Iyi forumlar
So geht nicht !

Borumu

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Nis 01, 2012 6:56 pm

Abi niye kiziyon biri sinirlendirmis seni heralde :|Biz seni seviyoruz :blu senin sayende cok sey ogrendik . Keske bu sitede kore-ispanya-fransa gibi ulkelerde okuma danismanligida versen.Bilet bencede onceden alinmaz ha 30-40tl olur alinir zaten cok pahali degil ucak biletleri izmir berlin 250tl normal bir fiyat

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 01, 2012 10:53 pm

ozellikle birilerine demiyorum ama vize ani defterini okudugumda bazen kan beynime sicriyor :|

Sadece daha organize olmanizi istiyorum.

denizby61

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen denizby61 » Pzt Nis 02, 2012 12:40 am

Bende biraz fazla sakinim :) Danismanimin tecrubesinden olsa gerek :)

mohsen

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Nis 02, 2012 1:24 am

Baskan hakli ergen bebe arkadaslarimiz hep en iyi durumu dusunerek hareket ediyorlar, kesin vize cikacakmis gibi ( isin basinda gurkan varsa kesin gibi biseyde). ama asil olmasi gereken en kotu duruma gore ayarlamak kendini boylece kotu bir haberde hem fazla uzulmezler hem de zaman acisindan sikinti cekmezler. burda en kotu durum da ben oluyorum 100 gun 5 defa kursu ertledim daha neler neler....

bjk_oguz

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Nis 02, 2012 1:48 am

Gurkan abinin dediklerine ek olarak bir de bu panik ve acelecilik Almanya\'ya geldiginde de devam ediyor.Hersey 1 gunde olsun isteniyor.Beklemeyi ve sabretmeyi ogrenmeliyiz.

mirage

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen mirage » Pzt Nis 02, 2012 10:38 am

Plansizlik, hazir cevap arama, arastirma yoksunlugu.

Bu insan\'a ozel birsey elbette. Bildiginzi gibi her turlu sorunun cevabi zaten forumda yuzlerce kez cevaplanmistir. Fakat hala ve hergun ayni sorular tekrar tekrar soruluyor ve nedense cevap verilmediginde azar isitiyorsunuz.

Bunlari neden soyledim cunku yukarida bahsedilen sorunun kaynagi bu. Bilincli bir sekilde hareket edememelerinin sebebi bu. Kimse sizden Einstein olmanizi beklemiyor sadece bir soru sorar iken neden sordugunuzu iyi bilmelisiniz.

Kisacasi olayin farkina varmaniz gerekiyor bilmem farkindamisiniz ama universite okuyacaksiniz ve bilmediginzi bi dilde.

Bilgisizlik heyecan yapmaniza neden olur heyecan sonucunda ise hata gelir. Burada hataniz heyecanlanmak degil, kendinizi bilgisiz bir birey haline getirmenizdir.

Lutfen arastirmaktan korkmayin.

Basarilar

mehmetcobanlar

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eyl 04, 2012 12:54 am

:) :) :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eyl 04, 2012 4:01 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

:) :) :)[/quote]

Ben guldugumu hatirlamiyorumm ya kimm guluyor benim yerime yahu 5_D Kesin Faruuuk isi bu :D
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 05, 2012 11:37 pm

insanlarin bu panik halini gorunce ben de guluyorum(maalesef).

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 26, 2012 10:07 am

Ticarette iki kural vardir :

1. Musteri her zaman haklidir.
2. Musterinin haksiz oldugu yerde 1. kural gecerlidir.:zoh
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Kas 26, 2012 4:29 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Plansizlik, hazir cevap arama, arastirma yoksunlugu.

Bu insan\'a ozel birsey elbette. Bildiginzi gibi her turlu sorunun cevabi zaten forumda yuzlerce kez cevaplanmistir. Fakat hala ve hergun ayni sorular tekrar tekrar soruluyor ve nedense cevap verilmediginde azar isitiyorsunuz.

Bunlari neden soyledim cunku yukarida bahsedilen sorunun kaynagi bu. Bilincli bir sekilde hareket edememelerinin sebebi bu. Kimse sizden Einstein olmanizi beklemiyor sadece bir soru sorar iken neden sordugunuzu iyi bilmelisiniz.

Kisacasi olayin farkina varmaniz gerekiyor bilmem farkindamisiniz ama universite okuyacaksiniz ve bilmediginzi bi dilde.

Bilgisizlik heyecan yapmaniza neden olur heyecan sonucunda ise hata gelir. Burada hataniz heyecanlanmak degil, kendinizi bilgisiz bir birey haline getirmenizdir.

Lutfen arastirmaktan korkmayin.

Basarilar[/quote]

PPPP PPPP :help ama turk ogrenci oldugu icin tembelik her zaman tembeliktir
So geht nicht !

TOLGA817

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzt Mar 25, 2013 11:36 am

herzaman isimiz hemen olsun gidelim istiyoruz yeni uye olan arkadaslarida bu konuda anliyorum hemen sorularini sorup cevabi alip hemen ise koyulmak istiyorlar zaman kaygisi,heyecana geliyorlar belki, arama butonu hakkinda biraz daha gelistirici bir cozum bulabiliriz diye dusunuyorum cunku yeni uye olan insanlarin dikkatini cekmedigini dusunuyorum biraz daha belirgin yaparsak bir cozum alabiliriz sanki :)

Karthus

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 04, 2014 3:19 am

1 yilda hic birsey degismemis :O
RASTAFARI

muris01

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen muris01 » Cmt Tem 12, 2014 3:24 pm

Arastirma konusunda haklisiniz kabul ediyorum ama kurallar ve yontemler zamanla degisiyor. Internette bilgi kirliligi oldugundan insanlar en guncel cevabi arama ihtiyaci hissediyorlar. Sabirsizliga anlayis gostermemiz gerekir diye dusunuyorum. Sonucta cok buyuk bir emek var ortada bence.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 19, 2014 12:52 pm

Benim elestirdigim nokta, insanlarin cok sabirsiz davranip yolunda gidecek olan islerini cikmaza surmeleri. Yoksa en az 100 kere sorulan bir soruya 101. kez ayni cevabi usenmeden veriyoruz. 10 binin uzerinde soruya cevap vermisiz bu gune kadar. Ama daha gecen gun bir arkadas vize basvurusundan cikar cikmaz ucak bileti almis.

Ama en cok kizdigim noktayi acik ve secik ilk defa bu kadar net belirteyim:

Vizeniz cikana kadar catliyorsunuz, yerinizde duramiyorsunuz. Sanarsin ki vizesini alinca zincirini kirip kuduz kopek gibi kitaplari parcalayacak, hirs kupu olmus, azgin bir volkan gibi egitim atesiyle patlayacak saniyorsun. Ama sonunda bir cogunuzdan hicbirsey olmadigini gorunce bu panik halinde saniyelerle vize beklemenize bir anlam veremiyorum...
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasukdeutch

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen hasukdeutch » Pzt Eki 27, 2014 8:17 pm

abi on numara adamsin valla insallah seninle bir gun tanisabiliriz. senin yazilarinda kendimi goruyorum yaw:D

fatihko41

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen fatihko41 » Cum Oca 30, 2015 3:03 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Benim elestirdigim nokta, insanlarin cok sabirsiz davranip yolunda gidecek olan islerini cikmaza surmeleri. Yoksa en az 100 kere sorulan bir soruya 101. kez ayni cevabi usenmeden veriyoruz. 10 binin uzerinde soruya cevap vermisiz bu gune kadar. Ama daha gecen gun bir arkadas vize basvurusundan cikar cikmaz ucak bileti almis.

Vizeniz cikana kadar catliyorsunuz, yerinizde duramiyorsunuz. Sanarsin ki vizesini alinca zincirini kirip kuduz kopek gibi kitaplari parcalayacak, hirs kupu olmus, azgin bir volkan gibi egitim atesiyle patlayacak saniyorsun. Ama sonunda bir cogunuzdan hicbirsey olmadigini gorunce bu panik halinde saniyelerle vize beklemenize bir anlam veremiyorum...[/quote]

super yazmissiniz Gurkan bey nokta atisi olmus :):)

RockFilozofu

Nedir Bu Paniginiz?

Mesaj gönderen RockFilozofu » Cum Oca 30, 2015 3:13 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Vizeniz cikana kadar catliyorsunuz, yerinizde duramiyorsunuz. Sanarsin ki vizesini alinca zincirini kirip kuduz kopek gibi kitaplari parcalayacak, hirs kupu olmus, azgin bir volkan gibi egitim atesiyle patlayacak saniyorsun. Ama sonunda bir cogunuzdan hicbirsey olmadigini gorunce bu panik halinde saniyelerle vize beklemenize bir anlam veremiyorum...[/quote]
Haklisiniz ancak bir an once cikmasini beklemenin bir sebebi var.Ben mesela kisa sure icinde universiteye girmek zorundayim ne yapip edip.Calisma vizem olmadigi icin sadece aileden gelen para ile bir yere kadar gidiyor ki babam isci.Bugun 95.gunundeyim vizenin eger 20-25 gun gibi bir surede cikacak olsaydi kurs programina gore istedigim dil duzeyine gelebilecektim ancak Subat\'a geldik.Yaza yetistirmek bayagi riske girdi.Burada kendi imkanlarim ile B1 seviyesine gelebildim sifirdan.Zorlaniyorum suan kelime ezberlemeye calisiyorum tek basina calismanin da bir siniri var.Burada da dil kursuna gidemiyorum cunku ne zaman cikacagi belirsiz.Siz de bize hak vermelisiniz.Gerci bazi arkadaslar fazla aceleciler katiliyorum 2-3 haftada direk arayanlar mail atanlar falan var ama heyecandan olsa gerek.