Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hem Türkiye'de Hem Almanya'da Master programına kayıtlı olmak

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Hande.B

Hem Türkiye'de Hem Almanya'da Master programına kayıtlı olmak

Mesaj gönderen Hande.B » Cmt Ağu 14, 2021 4:54 pm

Merhaba,
Almanya'dan master kabulü aldım ve 41f ile vize randevum var. Ancak ben bu yıl Türkiye'de yüksek lisans programına başlamıştım ilk yılımı tamamladım. Almanya'dan kabul alınca devam etmeme kararı aldım ancak şuan herhangi bir kayıt dondurma vs yapmadım. 41f maddelerinden biri de eğer eğitime devam ediyorsanız güncel ögrenci belgesi ve transkriptini de istiyorlar. Şuan burada yüksek lisans programına kayıtlı olmam bir sakınca yaratır mı? Bir bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.

koloo

Re: Hem Türkiye'de Hem Almanya'da Master programına kayıtlı olmak

Mesaj gönderen koloo » Cmt Ağu 14, 2021 5:52 pm

Hande.B yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 4:54 pm Merhaba,
Almanya'dan master kabulü aldım ve 41f ile vize randevum var. Ancak ben bu yıl Türkiye'de yüksek lisans programına başlamıştım ilk yılımı tamamladım. Almanya'dan kabul alınca devam etmeme kararı aldım ancak şuan herhangi bir kayıt dondurma vs yapmadım. 41f maddelerinden biri de eğer eğitime devam ediyorsanız güncel ögrenci belgesi ve transkriptini de istiyorlar. Şuan burada yüksek lisans programına kayıtlı olmam bir sakınca yaratır mı? Bir bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.
Mantikli bir aciklamayla altini doldurabileceginiz cogu sey sorun olmaz. Yine de ögrenci belgesi ve transkriptinizi de götürün vize görüsmesine

Hande.B

Re: Hem Türkiye'de Hem Almanya'da Master programına kayıtlı olmak

Mesaj gönderen Hande.B » Pzr Ağu 15, 2021 1:01 am

koloo yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 5:52 pm Mantikli bir aciklamayla altini doldurabileceginiz cogu sey sorun olmaz. Yine de ögrenci belgesi ve transkriptinizi de götürün vize görüsmesine
teşekkür ederim yanıtınız için.